راهنمای فروش خدمات با استفاده از ووکامرس

راهنمای فروش خدمات با استفاده از ووکامرس 11

اگر شما یک سرویس دهنده هستید ، قطعا فروش خدمات و محصولات علاوه بر این اینکه کار شما و مشتریان را راحت خواهد کرد ، بلکه در وقت و هزینه خود صرفه جویی خواهد شد.

شاید به نظر شما ، فروش اینترنتی ، دریافت و برآورد هزینه ها و حتی خرید و تحویل کالا و … سخت باشد ، اما در این مطلب به بررسی گزینه های فروش خدمات و محصولات به سه روش متفاوت خواهیم پرداخت .

به احتمال زیاد ، زمانی که کلمه فروش محصولات با وردپرس را می شنوید ، قطعا به افزونه های ووکامرس و Easy Digital Downloads فکر خواهید کرد .

در این مطلب ، به بررسی ویژگی هرکدام از این افزونه ها و چند افزونه دیگر خواهیم پرداخت و خواهیم دانست که کدام یک بهتر است .

 

چرا برای فروش خدمات و محصولات از وردپرس استفاده کنیم؟

به طور خلاصه ، با استفاده از سیستم قدرتمند وردپرس و افزونه هایی مثل ووکامرس و EDD ، دیگر نیازی به خرید و فروش حضوری نیست . مشتریان خدمات یا محصولات را از طریق سایت به طور آماده خریداری خواهد کرد و شما فقط محصولات را برای آن ها پست خواهید کرد .

شما میتوانید انواع محصولات ، خدمات و … را همزمان باهم در سایت خود به فروش برسانید و برای اینکار ، افزونه هایی نظیر ووکامرس و EDD وجود دارند که در این مطلب به بررسی ویژگی های هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

فروش آنلاین چگونه کار میکند ؟

 

راهنمای فروش خدمات با استفاده از ووکامرس 12

 1. ابتدا مشتریان لیست خدمات و محصولات شما را در وبسایت تان مشاهده و محصول مورد نظر خود را انتخاب کرده و ویژگی های آنها را بررسی میکنند
 2. پس از انتخاب محصول مورد نظر ، میتوانند از طریق درگاه های پرداخت به صورت اینترنتی پرداخت کرده ، یا با ارائه فیش محصول مورد نظر را خریداری نمایند
 3. فروش خدمات : در این روش شما بدون استفاده از افزونه هایی مثل ووکامرس یا EDD ، خدمات خود را با استفاده از فرم آنلاین به فروش خواهید رساند . با استفاده از این فرم اطلاعات مشتریان را دریافت کرده و برای اطلاعات بیشتر با آنها تماس خواهید گرفت
 4. فروش محصولات : در این روش شما با استفاده از افزونه های ووکامرس و EDD محصولات فیزیکی یا دانلودی خود مثل کتاب ها یا PDF ها را به فروش خواهید رساند

روش اول : فروش خدمات بدون افزونه های ووکامرس و EDD

راهنمای فروش خدمات با استفاده از ووکامرس 13

در این روش با استفاده از افزونه گراویتی فرم میتوانید با ساختن فرم مخصوص ، اطلاعات مشتریان را برای ارائه خدمات نظیر نصب کولر دریافت کرده و برای ارائه خدمات به آدرس آنها مراجعه کنید .

برای اینکار :

 1. ابتدا فرم تماس 7 را نصب کنید
 2. سپس یک فرم ایجاد کنید . در این فرم برای هرچیزی که نیاز است فیلدی ایجاد کنید ، مثلا : فیلد آدرس ، نوع کولر ، برند کولر و …
 3. سپس شرت کد فرم را در حافظه موقت خود کپی کنید .
 4. حالا برگه جدیدی با عنوان “نصب کولر” ایجاد کرده و شرت کد را در آن قرار دهید .

حالا شما توانستید از وبسایت خود برای فروش خدمات استفاده کنید . البته میتوانید با افزونه گراویتی فرم ، هزینه ها را نیز بر اساس نوع کولر ، برند کولر و … برآورد کنید .

روش دوم : استفاده از افزونه های ووکامرس برای فروش خدمات

فروش محصولات و خدمات با ووکامرس

ابتدا ووکامرس را از مخزن وردپرس نصب کرده و تنطیمات آن را انجام دهید.

حالا وقتش رسیده که یک محصول ایجاد کنید.

 1. وارد تب محصولات => افزودن جدید شوید
 2. حالا باید اطلاعات محصول را وارد کنید . این اطلاعات شامل قسمت هایی نظیر عنوان ، توضیحات محصول ، تصویر محصول و … می باشد
 3. پس از اینکه این گزینه ها را پرکردید ، زمان آن رسیده که نوع محصول را مشخص کنید . اگر میخواهید محصولات فیزیکی به فروش برسانید ، محصول ساده را انتخاب و تیک فیزیکی را بزنید و اگر محصول شما مجازی است ، تیک دانلودی را بزنید .
 4. البته اگر میخواهید محصولات فیزیکی با قیمت های متفاوت ایجاد کنید ، نوع محصول متغیر را انتخاب کنید (برای محصولات دانلودی با قیمت های متغیر از افزونه EDD استفاده کنید)
 5. حالا دکمه انتشار را بزنید

فروش محصولات به صورت رزرو تایم

راهنمای فروش خدمات با استفاده از ووکامرس 14

رزرو تایم در اصل به این معنی است که شما محصولات خود را به مدت یک ، دو یا سه ساعت و بیشتر به مشتری خود اجاره دهید .

برای اینکار ، محصول را روی محصول متغیر قرار داده و ساعت ها و قیمت ها را وارد کنید .

البته روش راحت تری هم برای اینکار وجود دارد ، آن هم استفاده از افزونه WooCommerce Bookings است .

این افزونه یکی از افزودنی های افزونه WooCommerce Table است و با کمک این دو افزونه میتوانید لیست جداگانه‌ای برای محصولات ایجاد کرده و مدت زمان اجاره را هم تعیین کنید.

با کمک این افزونه حتی میتوانید روز هایی که کالا را اجاره میدهید را مشخص کنید . مثلا اگر دوربین را برای روز شنبه به طور کامل اجاره دادید ، میتوانید روز شنبه را از طریق تقویم این افزونه ، خط بزنید .

در این حالت مشتری میتواند راحت تر و بهتر خرید خود را انجام دهد و در این حالت نظم بیشتری در سایت شما حاکم خواهد شد.

نمایش محصولات در ووکامرس

راه های متعددی برای اینکار وجود دارد ، اما پیشنهاد ما استفاده از افزونه جدول محصولات ووکامرس WooCommerce Product Table می باشد.

به کمک این افزونه میتوانید محصولات خود را در صفحه ای جداگانه و با دکمه هایی که در افزونه وجود دارید ، به نمایش بگذارید .

برای اینکار :

 1. ابتدا افزونه جدول محصولات ووکامرس را تهیه و نصب کنید .
 2. سپس به قسمت ووکامرس ← تنظیمات ← محصولات ← جدول محصولات بروید
 3. در این قسمت قابلیت ها و تنطیمات را مشاهده میکنید و میتوانید تنظیمات مورد نظر را اعمال کنید .
 4. حالا با استفاده از شرت کد افزونه و قرار دادن آن در برگه ای جداگانه ، محصولات خود را به نمایش بگذارید

راهنمای فروش خدمات با استفاده از ووکامرس 15

استفاده از افزونه افزودنی‌های ووکامرس برای فروش خدمات اضافی

فرض کنید که شما می‌خواهید خدمات مربوط به تعمیرات وبسایت ارایه دهید. خدمات شما به صورت فوری، هفتگی و ماهانه ارایه می‌شود. حالا اگر بخواهید این حالت‌های مختلف را در سرویس خود بگنجانید که مشتریان بتوانند انتخاب و خریداری نمایند چه باید بکنید. پاسخ، استفاده از افزونه افزودنی‌های ووکامرس یا Woocommerce product addon می‌باشد.

به کمک این افزونه مفید شما می‌توانید تعدادی گزینه‌های اختیاری به محصول/سرویس خود ارایه دهید که در کنار دکمه افزودن به سبد خرید نمایش داده شود که مشتری بتواند از میان . آنها انتخاب کند و بهای آن را همانجا پرداخت کند.

راهنمای فروش خدمات با استفاده از ووکامرس 16

 

ارائه خدمات به صورت اشتراکی در ووکامرس

همچنین شما میتوانید محصولات مجازی خود را به صورت اشتراکی نیز در اختیار کاربران قرار دهید . مثلا اگر شما سایت فروش کتاب دارید ، میتوانید با دریافت مقداری وجه ، به کاربران خود اجازه دهید یکماه به کتاب ها به طور رایگان دسترسی داشته باشند .

این افزونه اشتراک ووکامرس ، WooCommerce Subscriptions نام دارد .

این افزونه هم یکی از افزودنی های افزونه جدول محصولات می باشد که با استفاده از این دو افزونه ، میتوانید محصولات خود را به صورت اشتراکی در اختیار کاربران قرار دهید .

برای این کار :

 1. همانطور که در بالا توضیح دادیم ، هردو افزونه را نصب کنید
 2. پس از نصب به تنظیمات افزونه جدول محصولات رفته و تنظیمات مربوط به افزونه اشتراک ووکامرس را فعال کنید
 3. حالا کافیست هنگام افزودن محصول جدید ، تیک مربوط به افزونه اشتراک ووکامرس را فعال کنید تا هنگام نمایش توسط جدول محصولات به صورت اشتراکی نمایش داده شود

مطالب مرتبط

1 1 رای
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع‌رسانی درباره
guest
2 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تتمام نظرات
مهدی
مهدی
6 ماه پیش

با سلام من یه سوال دارم

من یه سایت طراحی وردپرسی دارم
میخوام سفارش روتوش و طراحی روی تصاویر و فایلههای وکتور تو سایت دریافت کنم
میخوام یه صفحه بسازم تا نام و مشخصات تماس و فایل رو از کاربر دریافت کنم و در همون صفحه مبلغی بابت اجرت کار دریافت کنم

برای ساخت این صفحه از روشی باید استفاده کنم و چه افزونه هایی به کار بگیرم ممنون میشم یه مقدار در این مورد توضیح بدید

امین زمانی
6 ماه پیش
پاسخ به  مهدی

با سلام و احترام
برای این مورد می‌توانید از فرم‌سازهایی مثل گراویتی فرم استفاده کنید که از طریق فرم، مشتری اطلاعات را وارد کرده و پرداخت را انجام دهد. برای راهنمایی بیشتر درباره نحوه کار، می‌توانید از سامانه پشتیبانی > بخش مشاوره تیکت بزنید.

2
0
لطفا درباره این مطلب نظر بدهیدx
()
x