چگونه با سیستم همکاری در فروش درآمد سایت‌مان را چند برابر کنیم

چگونه با سیستم همکاری در فروش درآمد سایت‌مان را چند برابر کنیم 7

با ظهور کرونا، فروش آنلاین در ایران دچار تحولی بزرگ شد و بسیاری از کسب و کارهایی که پیش از این، تن به آنلاین کردن فروش خود نداده بودند وادار به انجام این کار شدند. همچنین فروش بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین طی مدت کوتاهی افزایش قابل توجهی را شاهد بود. اما همه این‌ها باعث شد بازار رقابت نیز در این عرصه بسیار داغ‌تر و سخت‌تر شود و با توجه به انبوهی رقبا، دست یافتن به فروش بالا، کار چندان آسانی هم نخواهد بود. خصوصا برای کسب و کارهای کوچک‌تر و با سرمایه کمتر.

فروشگاه‌های بزرگ با هزینه‌های گزافی که برای تبلیغات می‌کنند مشتریان خود را خواهند داشت. اما بسیاری از کسب و کارهای کوچک‌تر، چنان سرمایه‌هایی برای انجام تبلیغ ندارند و آنها نیز باید بتوانند محصولاتی که با خرچ سرمایه‌های خود تامین کرده‌اند را بفروشند. راهکاری وجود دارد که به این کسب و کارها کمک می‌کند تا بدون صرف هزینه‌های تبلیغات، ترافیک سایت، تعداد مشتریان و فروش و درآمد خود را به شکل قابل توجهی که تا حدی با شیوه تبلیغات برابری کند افزایش دهند. اگر شما هم به دنبال افزایش فروش با روش‌های کم هزینه هستید با ما همراه شوید.

 

در آکادمی فرشمی، مقالات زیادی در ارتباط با بازاریابی اینترنتی منتشر کردیم. در اینجا می‌خواهیم به روزترین اطلاعات در این باره را در اختیارتان قرار دهیم. روش‌های مختلف بازاریابی و تبلیغ، هزینه‌های متفاوتی در بر دارد. حتی اگر شما بخواهید یک مطلب در وبلاگ خودتان منتشر کنید باید زمانی صرف این کار کنید یا به کسی پول بدهید تا برای‌تان مطلب بنویسد و در این اوضاع و احوال، زمان نیز خود سرمایه بزرگی به شمار می‌رود. اما با روش همکاری در فروش، حتی به همین میزان هم نیاز نیست هزینه کنید. افراد بسیاری بدون دستمزد شما را تبلیغ خواهند کرد. باور نمی‌کنید؟

در روش همکاری در فروش، شما فقط باید افرادی که سابقه بازاریابی دارند و یا در زمینه کاری شما اطلاعاتی دارند را پیدا کرده و دعوت به همکاری کنید. آنها محصولات و خدمات شما را تبلیغ می‌کنند و در صورتی که بتوانند یک مشتری به شما معرفی کنند، درصدی از فروش شما به آن مشتری را به عنوان دستمزد دریافت می‌کنند. تا این جای کار شاید آسان به نظر بیاید اما اگر ندانید چطور این کار را انجام دهید، چندان تاثیری در فروش‌تان نخواهد داشت. این که چطور بازاریابان مناسب پیدا کنید، چه طور آنها را تشویق به فعالیت کنید، چطور آن‌ها را ملزم به تداوم طولانی مدت همکاری کنید تا پس از چند ماه عطای کار را به لقایش نبخشند، چگونه از کم‌ترین فعالیت آن‌ها بیشترین نتیجه را بگیرید، چگونه تعداد بازاریابان خود را طی مدت کوتاه چندبرابر کنید. و بسیاری سوالات دیگر که پاسخ به آن‌ها می‌تواند در میزان رشد فروش شما اثرگذار باشد.

 

برای آن‌کهه شما بتوانید یک سیستم همکاری در فروش راه‌اندازی کنید باید یک وبسایت داشته باشید. اگر هنوز وبسایت خود را راه‌اندازی نکرده‌اید این مطلب می‌تواند به کارتان بیاید. توصیه ما ساخت وبسایت با وردپرس است که بتوانید در ظرف چند ساعت فروش‌تان را آغاز کرده و به سراغ ادامه کارهای این مقاله بروید.

حالا که وبسایت‌تان آماده و فروش‌تان به راه افتاده نوبت به راه‌اندازی یک سیستم بازاریابی معتبر و جامع است. افزونه‌های مختلفی برای بازاریابی و همکاری در فروش در وردپرس ارایه شده که طبق نظر کارشناسان و کاربران، برترین و کامل‌ترین افزونه، ultimate affiliate pro است که احتمالا با آن آشنایی دارید. اما برای این‌که بهترین بهره را از این افزونه ببرید بهتر است پکیج همکاری در فروش را تهیه نمایید. این پکیج شامل افزونه و تمامی ادآن‌ها که به آن‌ها نیاز خواهید یافت و دوره آموزشی کامل ویدیویی است که به شما کمک می‌کند راهکارهایی که در این‌جا به شما معرفی می‌کنیم را به واسطه افزونه روی سایت‌تان پیاده کنید. این پکیج به تازگی و براساس نیازهای کاربران توسط تیم فرشمی، که اولین و معتبرترین ارایه دهنده این افزونه در ایران است آماده شده تا تمام نیازهای کاربران را یک جا برطرف کرده و آنها را از هزینه‌های بسیار بی‌نیاز کند.

 

پس از تهیه افزونه، آن را مطابق راهنما نصب و راه‌اندازی کنید. این افزونه امکانات کاملی دارد که البته شاید همه آن‌ها به کار شما نیاید و یا مورد نیاز شما نباشد. شما می‌بایست نیازهای خود را مشخص کرده و سپس به بهره‌گیری از آن بپردازید.

چگونه با سیستم همکاری در فروش درآمد سایت‌مان را چند برابر کنیم 8

۱- بر روی زمینه کاری و محصولات خود متمرکز شوید

این شاید نکته ساده‌ای باشد اما مقصود این است وقتی شما می‌خواهید بازاریابی خود را به عهده همکاران فروش بگذارید باید با تمرکز روی زمینه کاری این کار را بکنید. این باعث می‌شود دومین قاعده از این راهنما و کل قواعد بعدی را به خوبی اجرا کنید. شما. وقتی بدانید درباره چه موضوعاتی به دنبال تبلیغ کننده بگردید خود به خود بسیاری از منابع را کنار می‌گذارید. مثلا وقتی شما محصولات تخصصی مثل پایان نامه‌های برنامه‌نویسی می‌فروشید دیگر مثلا مجلات زرد عمومی به درد انتشار تبلیغ شما نمی‌خورد. بنابراین اگر می‌خواهید بهتر نتیجه بگیرید از کمیت کم کرده و بر کیفیت بیفزایید. مهم نیست. که تبلیغ خود را در هر جایی که دست تان بیاید منتشر کنید. بهتر است جایی که مخاطبان هدف شما حضور دارند را انتخاب کنید. البته این بدان معنی نیست که منابع دیگر را بی‌خیال شوید. ففط نکته آن است که هوشمندانه عمل کنید.

 

۲- بازاریابان مناسب را پیدا کنید

بلاگرهای معروف با وبلاگ‌های محبوب‌شان، شاید جای مناسبی برای درج تبلیغ شما به نظر برسند. اما آن‌ها هدف ما در این مقاله نیستند. اگر بخواهید تبلیغ یا رپورتاژ منتشر کنید بله آن‌ها انتخاب خوبی هستند. اما هدف ما همکاری در فروش است و شما نمی‌خواهید پولی بابت تبلیغ پرداخت کنید و می‌خواهید بعد از فروش به بازاریاب درصد بدهید. بنابراین ممکن است وبلاگ‌های معروف چنین چیزی را قبول نکنند. البته این به هنر متقاعد کردن شما بستگی دارد و اگر کمیسیون خوبی به آن‌ها بدهید شاید قبول کردند. در درجه دوم باید به سراغ وبلاگ‌هایی بروید که تازه دارند سری در سرها درمی‌آورند و حدس می‌زنید به زودی مطرح شوند. تشخیص این سایت‌ها هم کار سختی نیست و کافی است به سراغ محتوای آن‌ها بروید و اگر دیدید مطالب باکیفیت دست اول را به صورت منظم منتشر می‌کنند پس بدانید به زودی رشد خواهند کرد. این وسط چند المان را باید در نظر بگیرید::

  • تعداد نویسندگان‌شان بیش از دو نفر باشد. اگر دستکم ۵ نفر به طور منظم برای آن‌ها می‌نویسند عالی است
  • مطالب‌ شان کپی نباشد و تالیف یا ترجمه خودشان باشد
  • مطالب‌شان به طور منظم منتشر شود و روزانه دستکم یکی دو مطلب منتشر کنند. در وبلاگ‌های تخصصی، انتشار دستکم هفته‌ای چهار مطلب هم خوب است.
  • کیفیت مطالب و طراحی سایت‌شان جذاب، کاربرپسند و مدرن باشد
  • زیر برخی مطالب‌شان دستکم یکی دو کامنت وجود داشته باشد
  • دستکم شش ماه فعالیت مستمر با المان‌های بالا داشته باشند

اگر چنین وبلاگی پیدا کردید به آن‌ها پیشنهاد همکاری بدهید

 

۳- اینفلوئنسرها را فراموش نکنید؛ مخصوصا در اینستاگرام

آدم معروف‌ها را در اینستاگرام پیدا کنید. آنها که هر پست‌شان چند یا چندصد هزار لایک می‌خورد. ممکن است آن‌ها هنرمند یا آدم خلاقی باشند یا این‌که هیچ‌کاره باشند و فقط با همین استوری‌های اینستای‌شان معروف شده باشند. آن‌ها معمولا پیشنهاد تبلیغ می‌گیرند. شما می‌توانید به آن‌ها پیشنهاد دهید که تبلیغ شما را بکنند و از هر فروش درصدی بگیرند. آن‌ها با قرار دادن لینک شما در سایت یا شبکه اجتماعی‌شان، ترافیک زیادی به سایت شما می‌آوردند. ممکن است نرخ تبدیل آن (یعنی میزان تبدیل بازدیدکننده به خریدار) بالا نباشد اما افزایش ترافیک به سئو و رتبه سایت‌تان کمک می‌کند و در طولانی مدت فروش شما را افزایش خواهد داد. کما اینکه شما هزینه‌ای هم نمی‌کنید و تنها در ازای فروش پول پرداخت می‌کنید.

 

نکته: شما می‌توانید برحسب نوع کار و محصولات‌تان تعیین کنید که آیا صرفا به ازای فروش به بازاریاب کمیسیون بدهید یا به ازای کلیک و یا نمایش. مثلا شما در ابتدای کار، فروش برای‌تان مطرح نیست و تنها می خواهید ترافیک سایت خود را افزایش دهید. افزایش ترافیک سایت، خود به خود نوعی رشد مهم به شمار می‌آید و وقتی رتبه سایت‌تان به جایگاه خاصی رسید دیگر هر چیزی که بفروشید، فروش بالایی را تجربه خواهید کرد. پس مثلا می‌تواند به فلان اینفلوئنسر در ازای هر کلیک پول بدهید. یا می‌توانید بگویید فلان سایت به ازای هر ۵۰۰۰ نمایش آگهی شما (یعنی ۵۰۰۰ مخاطب، آگهی شما را ببینند) فلان مقدار دستمزد می‌دهید. به کمک افزونه‌ای که معرفی کردیم تمام این موارد را می‌توانید رصد و مدیریت کنید. این که فلان بازاریاب چند کلیک به سایت شما آورده و چه میزان از آنها خرید کرده‌اند و خلاصه گزارشات مفصلی از فعالیت بازاریاب‌ها به شما نمایش می‌دهد. بنابراین به راحتی می‌توانید هر سناریویی را پیاده کنید.

 

می‌توانید به جای فروش، برای اعمالی مثل کلیک، نمایش و یا ثبت نام کاربر، نیز به بازاریاب کمیسیون بدهید. بدین ترتیب، بازاریابان را بیشتر ترغیب به همکاری می‌کنید. افزونه همکاری در فروش در مدیریت آسان همه این‌ها به شما کمک می‌کند

 

۴- جذابیت محصولات را با تخفیف‌ها، پروموشن‌ها و آفرهای ویژه بالا ببرید

قابل انکار نیست که یکی از جذاب‌ترین روش‌های جذب مشتری، تخفیف است. خواه ناخواه مشتری اگر یک کالایی را ببیند که مثلا ۵۰ هزار تومان تخفیف خورده بیشتر جذب آن می‌شود. اگر جای دیگری همین کالا را با همین قیمت ثابت بفروشد، اما نشان تخفیف چیز دیگری است. سعی کنید برنامه همکاری در فروش خود را شامل چنین تخفیف‌ها و آفرهایی کنید.

مثلا اگر کسی با کد همکاری در فروش خرید کند ۵٪ تخفیف دریافت خواهد کرد. در افزونه همکاری در فروش این امکان وجود دارد که بازاریاب با کد تخفیف بازاریابی کند. مثلا او یک پست راجع به یکی از محصولات شما می‌گذارد و به کاربرانش مژده می‌دهد که فروشنده برای کاربران وبلاگ او تخفیف قائل شده که با این کد تخفیف می‌توانند خرید کنند. حال هر مشتری که با این کد تخفیف خاص خرید کند، کمیسیون نیز به حساب آن بازاریاب منظور می‌گردد. این روش یکی از بهترین روش‌های همکاری در فروش است.

راه عملی: در افزونه همکاری در فروش از بخش افزودنی‌ها > کد تخفیف، برای هر بازاریاب دلخواه کد تخفیف بازاریابی درست کنید. (راهنمایی بیشتر در آموزش‌های پکیج) برای آفرها هم می‌توانید از بخش پیشنهادات یک آفر چدید ایجاد کرده و برای محصولات خاصی کمیسیون بیشتری در نظر بگیرید

 

۵- از صفحات فرود استفاده کنید؛ صفحات محصول خود را بهینه کنید

تصور کنید یک پست تبلیغی از محصول شما در فلان سایت منتشر شده و کاربر روی لینک افیلییت درج شده کلیک می‌کند و به یک صفحه هدایت می‌شود که اصلا بالا نمی‌آید یا به کندی بالا می‌آید و یا جذابیت خاصی نداشته و توضیحاتش ناکافی است و در هر صورت اعتماد او را جلب نمی‌کند. در این صورت شما تبلیغ منفی برای خود کرده‌اید.

پس سعی کنید صفحات محصولاتی که در برنامه همکاری در فروش خود گنجانده‌اید را بازسازی و بهینه‌سازی کنید. یا مثلا برای آنها صفحات فرود جذاب و اختصاصی بسازید و لینک آن را در اختیار همکار فروش‌تان قرار دهید تا تبلیغ کنند و بدین ترتیب نرخ تبدیل خود را بالا ببرید. کاربر که روی لینک کلیک می‌کند به صفحه جذاب با توضیحات کامل هدایت شود (صفحه‌ای که استانداردهای جلب اعتماد مشتری که در این مقاله توضیح داده‌ایم را داشته باشد). بدین ترتیب احتمال بیشتری وجود دارد که کاربر خرید کند.

 

چگونه با سیستم همکاری در فروش درآمد سایت‌مان را چند برابر کنیم 9

۶- بنر آماده بسازید و در اختیار بازاریاب قرار دهید

ساخت بنر کاری ندارد. با آشنایی اولیه با گرافیک می‌توانید یک بنر گرافیکی از محصول‌تان درست کنید و در اختیار بازاریاب قرار دهید تا کد آن را در سایتش قرار دهد. گاهی این بنرها جذابیت بیشتری از یک پست یا متن دارند.  وانگهی برخی از وبسایت‌ها به هر دلیلی نمی‌توانند پستی تبلیغی راجع به محصول شما منتشر کنند اما بنر شما را می‌توانند در بخش تبلیغات سایت‌شان قرار دهند.

راه عملی: با افزونه همکاری درر فروش این کار بسیار ساده است. از بخش بنرها یک بنر جدید ایجاد می‌کنید و فقط تصویر مورد نظر را به همراه عنوان و لینک صفحه محصول قرار می‌دهید. سیستم به طور خودکار کدهای html را ساخته و در پنل بازاریاب نمایش می‌دهد و او بنر را در سایتش قرار داده و هر کلیک روی بنر یک ارجاع برای او به شمار می‌آید.

چگونه با سیستم همکاری در فروش درآمد سایت‌مان را چند برابر کنیم 10

۷- بازاریاب ها را به فعالیت بیشتر ترغیب کنید

همان طور که گفتم شما باید بازاریاب خود را همیشه مشتاق و سرحال نگه دارید. بازاریاب ممکن است بعد از مدتی خسته شود و یا فکر کند خب بعد از گذشت چند ماه دیگر درآمدش از بازاریابی بیشتر از این نمی‌شود. پس همه چیز را به حال خود واخواهد گذاشت. اما اگر شما به او بگویید وقتی ۳۰ محصول از طریق او فروخته شود و یا اگر فلان مبلغ بتواند به عنوان بازاریاب کسب کن، آن وقت میزان کمیسیونش افزایش خواهد داشت و پاداشی هم دریافت می‌کند او را ترغیب به فعالیت بیشتر می‌کنید. او وقتی بداند فعالیت بیشتر باعث می‌شود کمیسیون او از هر فروش بیشتر شود، پس درک خواهد کرد مثل یک کار واقعی، در ازای خلاقیت، فعالیت بیشتر و هوشمندی، درآمدش رشد قابل توجهی خواهد داشت. یک راه دیگر نیز بازاریابی شبکه‌ای است. اگر یکی از کسانی که با لینک ارجاع بازاریاب وارد شده خودش شروع به بازاریابی کند، آن وقت سهمی از فعالیت او هم به بازاریاب اول می‌رسد و این زنجیره همین طور ادامه خواهد داشت. بدین ترتیب، بازاریاب ما با کمی فعالیت می‌توانند رشد تصاعدی در فروش خود تجربه کند.

راه عملی: تمام این راهکارها توسط افزونه قابل اجراست. متد اول از طریق رتبه‌ها قابل اجراست و شما می‌توانید رتبه‌های مختلفی ایجاد کرده و با فعالیت بیشتر به بازاریاب پاداش دهید. برای راه دوم هم می توانید از سیستم بازاریابی شبکه‌ای با مراجعه به افزودنی‌ها > MLM از تنظیمات افزونه استفاده کنید

 

 

 

 

مطالب مرتبط

0 0 رای
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع‌رسانی درباره
guest
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده تتمام نظرات
سعید عابدینی
سعید عابدینی
2 ماه پیش

با تشکر از مقاله جامع و کاربردی شما. بسیار استفاده کردم

1
0
لطفا درباره این مطلب نظر بدهیدx
()
x
ارایه مجدد توسط فرشمیکا

پکیج همکاری در فروش و بازاریابی شبکه‌ای

برترین ابزار برای راه‌اندازی سیستم بازاریابی در وردپرس با محبوب‌ترین افزونه همکاری در فروش + ادآن‌های ارایه شده توسط فرشمی و آموزش‌های ویدیویی