همه کار کردم اما چرا سایت من در گوگل رتبه نمی‌گیرد؟

همه کار کردم اما چرا سایت من در گوگل رتبه نمی‌گیرد؟ 1

مدت زیادی گذشته و سایت شما هنوز آن چنان که باید و شاید دیده نمی‌شود و رتبه خوبی نیز در نتایج جستجو ندارد. هنوز گوگل به سایت شما علاقه‌مند نشده با این که سعی کردید محتوای جذابی تولید کنید.

امروز افزایش رتبه سایت و رسیدن به نتایج اولیه جستجو برای دیده شدن شرکت شما خیلی مهم است و می‌تواند اعتبار شما را تضمین کند. پس چرا رتبه وبسایت شما چندان رضایت بخش نیست؟

این از سوال‌هایی است که هر شرکتی از خود می‌پرسد اما پاسخ مشخصی هم برای آن وجود ندارد.

دلایل زیادی می‌تواند برای این موضوع وجود داشته باشد. در ادامه به مشکلاتی که میتواند باعث این موضوع شود و همچنین روش رفع آنها میتواند باعث بهبود رتبه گوگل شود می پردازیم.

قبل از ادامه مطمئن شوید مقاله زیر را خوانده‌اید:

چگونه در صفحات نتایج جستجوی گوگل بدرخشید؟

 

 

۱ – شما به اندازه کافی صبور نیستید

گوگل می‌گوید در مورد سئو باید صبور باشید. هیچ راه میانبری وجود ندارد. بسیاری از افراد فکر میکنند وقتی یک اقدامی در زمینه سئو انجام دهند چند روز بعد باید نتیجه آن را ببینند و مثلا چند رتبه افزایش رنک داشته باشند. ولی این یک دیدگاه اشتباه است.

تحقیق، ایجاد و اجرای استراتژی برای خلق محتوا نیازمند زمان است. از طرفی گوگل هم نیاز به زمان دارد تا تغییرات اعمال شده را درک کند و بعد هم شما باید صبر کنید تا این موتورهای جستجو متوجه ارزش محتوای شما بشوند.

به طور کلی برای سایتهای تازه تاسیس بین ۴ ماه تا یکسال طول می‌کشد تا گوگل این تغییرات را اعمال کند و کمی به سایت شما اعتبار دهد. (برای افزایش رتبه سایت اصولی کار کنید و عجول نباشید)

 

۲ – کلمات کلیدی شما شاید همان معنایی را نمی‌دهند که باید بدهند

مثلاً کلمه سئو را در نظر بگیرید. اغلب وبسایت‌ها سعی می‌کنند در این مورد مطالبی را تهیه کنند و دوست هم دارند که به صفحه اول گوگل برسند. اما مسئله اینجاست که مردم این طور جستجو نمی‌کنند.

آنها به دنبال این هستند که بدانند سئو چیست و چطور کار می‌کند.

شاید شما بخواهید که یک صفحه برای یک کلمه کلیدی خاص به رتبه اول دست پیدا کند اما علاوه بر تمام تلاش‌های خوب شما در زمینه سئو، نمی‌توانید به این هدف دست پیدا کنید چرا که کلمات برای گوگل معنای دیگری دارند.

کلمه کلیدی مورد نظر را جستجو کنید تا متوجه بشوید هدف گوگل چیست.

در واقع انتخاب کلمات کلیدی بسیار اهمیت دارند که متاسفانه بسیار از افراد در مورد آن بی اطلاع هستند.

 

۳- ظاهر وبسایت شاید خوب به نظر برسد اما این زیبایی فقط ظاهری است

 

شما پول زیادی را صرف ظاهر وبسایت خود کرده‌اید. اما گوگل به این ظاهر اهمیتی نمی‌دهد. چرا که گوگل سایت شما را فقط بصورت کد می بیند!

همه کار کردم اما چرا سایت من در گوگل رتبه نمی‌گیرد؟ 2

شاید وبسایت شما زیبا باشد اما از دید سئو چندان جالب نباشد. مثلاً مشکلاتی مثل این دارد:

 • محتوای تکراری
 • محتوای کم
 • محتوای قدیمی
 • ساختار ضعیف هدایت مشتری و لینک سازی داخلی
 • داشتن چند صفحه که برای یک کلمه کلیدی رتبه گرفته‌اند
 • مشکل در متا دسکریپشن، آلت تگ‌ها و اسکیما مارکاپ
 • مشکل عدم برند بودن (شما در سطح وب ناشناخته هستید)

بک لینک ها برای بهبود رتبه گوگل همیشه مهم بوده‌اند و همچنان هم مهم خواهند ماند. راه‌های زیادی برای دریافت آنها وجود دارد، البته همه آنها ارزش گرفتن را ندارند و بعضی‌ها می‌توانند مضر باشند.

شما باید لینک‌های خوبی را از منابع مختلف دریافت کنید. بعضی‌ها باید لینک‌های نوفالو(no-follow) باشند بعضی باید از سایت‌های خیلی خوبی باشند و بعضی دیگر از سایت‌های معمولی.

بک لینک سازی نیز باید بصورت طبیعی باشد تا دچار جریمه گوگل نشوید.

اگر هنوز توجه کافی به لینک‌های داخلی سایت نداشته‌اید و اهمیت آن را در سئو و ارتقای رتبه سایت نمی‌دانید مقاله زیر را بخوانید:

راز و رمزهای سئو؛ همه چیز درباره‌ی لینک‌های داخلی

 

۴ – وبسایت‌های خطا کار و اسپم به شما لینک داده‌اند

بعضی‌ها ممکن است از روش‌های غیراخلاقی برای ضربه زدن به وبسایت شما استفاده کنند. ممکن است خودتان ناخواسته و یا برخی رقبا برای تضعیف جایگاه سایت شما لینک‌های بی‌شماری را از سایتهای اسپم و بی کیفیت به وبسایت شما بدهند تا باعث افت رتبه سایت شود.

اگر متوجه تغییرات غیر منطقی در تعداد بک لینکهای خود شدید میتوانید از طریق کنسول گوگل بک لینکهای سایت خود را مشاهده کنید و در صورت نیاز آنها را با ابزار Disavow Links از گوگل حذف کنید.

۵ – شاید گوگل شما را جریمه و پنالتی کرده است

همه کار کردم اما چرا سایت من در گوگل رتبه نمی‌گیرد؟ 3

یک جریمه دستی توسط اپراتور گوگل می‌تواند وبسایت شما را برای همیشه از نتایج جستجوی گوگل دور کند. اگر قبلاً رتبه خوبی داشته‌اید و ناگهان این رتبه را از دست داده‌اید شاید جریمه شده‌اید.

بهتر است بخش جریمه‌های دستی گوگل را در کنسول گوگل بررسی کنید. اگر یک جریمه دستی را توسط اپراتور گوگل دریافت کرده‌اید یعنی اینکه از مقررات گوگل پیروی نکرده‌اید.

چه چیزی باعث این مشکل می‌شود؟

 • وبسایت هک شده: اگر کسی داخل وبسایت شما کدهای مخرب تزریق کرده باشد.
 • کاربران در تعداد زیادی نظرات اسپم شده قرار می‌دهند.
 • از هاست‌های میزبان رایگان که دارای کدهای اسپم هستند استفاده میکنید.
 • پنهان کردن بخشی از محتوا از کاربر برای گول زدن گوگل
 • داشتن لینک‌های غیر طبیعی و اسپم
 • داشتن لینک‌های غیر طبیعی در تعداد زیاد از وبسایت شما به دیگران
 • محتوای ناقص که ارزشی ایجاد نمی‌کند. (محتوای بی کیفیت زیاد)
 • کلمات پنهان شده و استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی (کیورد استافینگ)

در واقع موارد بالا لیستی از کارهایی است که نباید انجام دهید و اگر هم اکنون در حال انجام برخی از آنها هستید قبل از دیر شدن بهتر است دست از اینگونه اقدامات بردارید. همین تغییرات و دست کشیدن از اسپم میتواند باعث بهبود رتبه گوگل نیز بشود.

 

۶ – فقط بر روی یک فاکتور متمرکز شده اید

سئو در خلا کار نمی‌کند و امروز تمامی فاکتورها به هم مرتبط هستند. بازاریابی محتوا، شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات کلیکی و سایر ابزارها همه جزئی از سئو هستند.

دیجیتال مارکتینگ امروزه یک مبحث خیلی جامع و کلی شده است. المان‌هایی مثل: زمان سپری شده توسط کاربر در سایت، تعداد کلیک‌ها، تعداد دفعات اشاره شدن به وبسایت در سطح وب و میزان درگیر کردن مخاطب در شبکه‌های اجتماعی، مواردی هستند که باعث بهبود رتبه گوگل میگردند.

البته بعضی از آنها نقش مهم‌تری روی افزایش رتبه سایت دارند. گوگل به نشانه‌های متفاوتی نگاه می‌کند. ساختن یک جامعه مجازی در شبکه‌های اجتماعی شاید مستقیما به شما کمک نکند اما داشتن چنین جامعه‌ای به بازدید بیشتر و به اشتراک گذاری بیشتر مطالب شما و در نتیجه به برند شدن شما کمک خواهد کرد.

امروز در سئو بایستی تمام جوانب را در نظر گرفت و نمیتوان فقط روی یک مورد تمرکز کرد. چراکه تمام این موارد در کنار هم سبب بهبود رتبه گوگل خواهند شد.

 

۷- رقبای شما بهتر عمل می‌کنند

شما تنها کسی نیستید که سئو انجام می‌دهید. تکنیک‌های بهینه سازی موتورهای جستجو دیگر یک راز نیستند که رقبای شما از آن اطلاعی نداشته باشند. هر لینکی که شما نمی‌سازید و هر مطلبی که آن را درست نمی‌کنید، رقبای شما آن را انجام می‌دهند.

اگر فکر می‌کنید که نیازی به تلاش بیشتر نیست مطمئن باشید که رقیب شما تلاش بیشتری می‌کند. اگر کمی روی سئو کار کرده باشید شاید شاهد کمی پیشرفت باشید، اما مطمئن باشید که اگر بیشتر تلاش کنید موفقیت بهتری بدست می‌آورید.

به یاد داشته باشید وقتی روی سئو کار می‌کنید شما علیه گوگل کار نمی‌کنید بلکه شما علیه رقبای خود عمل می‌کنید. ( برای بهبود رتبه گوگل حریف خود را بهتر بشناسید)

 

۷- حتی تغییرات کوچک هم می‌تواند تفاوت ایجاد کند

کارهای زیادی هستند که می‌توانید در مورد سئو انجام بدهید اما قدم‌های کوچکی هستند که می‌توانند تفاوت‌های زیادی را ایجاد کنند.

اگر الان رتبه گوگل خوبی ندارید بهتر است نگاهی کلی به وبسایت خود بیندازید و اوضاع را بررسی کنید. برای افزایش رتبه سایت شاید نیاز به تغییرات اساسی داشته باشید، ولی پرداختن به تغییرات اساسی نباید باعث شود تغییرات کوچک و ریزه کاریها را فراموش کنید. مثلا شاید یک تغییر کوچک در نحوه طراحی صفحه اول سایت باعث شود کاربران بر روی لینکها بیشتر کلیک کنند، صفحات بیشتری را ببینند و زمان بیشتری را در سایت بگذرانند. میبینید! همین یک تغییر کوچک چقدر میتواند تاثیر گذار باشد.

 

اگر از وردپرس استفاده می‌کنید می‌توانید از افزونه‌های آن در جهت خودکارسازی بسیاری از فرآیندها استفاده کنید و شما فقط تمرکزتان را روی محتوا بگذارید و بهترین نتیجه را کسب کنید. بسته سفید سئو٬ امنیت و بهینه‌سازی فرشمی٬ مجموعه‌ای از برترین افزونه‌های وردپرس برای سئو٬ امنیت و بهینه‌سازی سایت است یعنی تمام موارد کلیدی برای افزایش رتبه سایت. با این بسته می‌توانید لینک‌سازی خود را مدیریت کنید٬ محتوای متناسب با سئو که مورد علاقه‌ی گوگل باشد تولید کنید٬ سرعت سایت را افزایش دهید٬ میزان ماندن مخاطب روی سایت‌تان را بیشتر کنید٬ از هک شدن سایت‌تان جلوگیری کرده و سپرهای امنیتی روی سایت‌تان کار بگذارید و بسیاری موارد دیگر که برای رشد برند و سایت شما ضروری است. این بسته را از اینجا می‌توانید دریافت کنید.

 

برای بهره‌مندی از سئوی تخصصی جهت ارتقای رتبه سئوی وبسایت‌تان در کلمات کلیدی خاص و همچنین افزایش نرخ بازدید و ترافیک٬ توصیه می‌کنیم از افزونه محبوب یوآست برای سئوی وردپرس استفاده کنید که به صورت اختصاصی با لایسنس فعال شده فرشمی و فعال بودن تمام قابلیت‌ها عرضه می‌شود. همچنین با خرید لایسنس اختصاصی٬ کانفیگ حرفه‌ای و پیشرفته سئو توسط کارشناسان فرشمی برایتان انجام خواهد شد.

مطالب مرتبط

0 0 رای
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع‌رسانی درباره
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تتمام نظرات
0
لطفا درباره این مطلب نظر بدهیدx
()
x