۲۲ ترفند برای رشد بازاریابی ایمیلی شما

۲۲ ترفند برای رشد بازاریابی ایمیلی شما 1

این فهرست بر اساس ترتیب خاصی مرتب نشده و هر کدام از آن‌ها به شما کمک می‌کند که بازاریابی ایمیلی خود را تقویت کنید. اگر می‌خواهید بازاریابی ایمیلی قدرتمندی برای کسب و کارتان راه بیندازید و نمی‌دانید از کجا شروع کنید یا نقاط ضعف بازاریابی خود را نمی‌دانید حتما این نکات و یا بخشی از آن به کمک شما خواند آمد. پس بخوانید و لذت ببرید.

یک فرم اشتراک ایمیلی به صفحه “درباره ما” سایت تان اضافه کنید

اگر به آمار سایت‌تان نگاه کنید حتما متوجه می‌شوید که صفحه درباره ما٬ بازدید زیادی دریافت کرده است. اگر صفحه درباره ما ندارید همین الان ایجادش کنید. این یک برگه مهم برای بازدیدکنندگان جدید است که کنجکاوند بیشتر درباره شما٬ کسب و کار و برندتان بدانند.

فهرست مشترکین‌تان را با قرار دادن فرم اشتراک در دو قسمت از این صفحه افزایش دهید:

  • درست پس از اولین پاراگراف که چکیده‌ای از خودتان ارایه داده‌اید (این برای خوانندگانی با کمترین میزان توجه است)
  • در پایان صفحه (این برای کسانی است که تا پایان صفحه را می‌خوانند)

 

در بازدیدها اختلال ایجاد کنید

فرم‌های اشتراک لایت باکس (که به اشتباه به عنوان پاپ آپ خوانده می‌شوند) آزاردهنده‌اند٬ بله. آنها آزاردهنده‌اند به خاطر این که درست در وسط انجام یک کار٬ مثلا خواندن یک مطلب و مشاهده یک ویدیو٬ برای بازدیدکنندگان‌تان اختلال ایجاد می‌کنند. اما این باعث نمی‌شود که لایت‌باکس‌ها به اندازه کافی مؤثر نباشند. قبل از آن که به طور کلی این شکل از فرم‌های اشتراک را نادیده بگیرید آن را در سایت‌تان امتحان کنید و ببینید چه نوع نتالیجی را عایدتان می‌کنند.

از انواع تم‌های آماده برای ساخت پاپ آپ در افزونه قدرتمند ایمیل مارکتینگ ترایو Thrive استفاده کنید.

 

بازدیدکنندگان‌تان را قبل از آن که سایت‌تان را ترک کنند شکار کنید

یک جایگزین کمتر آزاردهنده برای فرم اشتراک لایت باکس٬ این است که مخاطب را تا قبل از این که تصمیم به خروج از صفحه بگیرد اذیت نکنید. این همان چیزی است که معمولا شکار-هنگام خروج نامیده می‌شود. وقتی که بازدید کننده تصمیم می‌گیرد تب را ببندد و یا دکمه بازگشت مرورگر را کلیک کند٬ لایت باکس پاپ آپ شما به همراه یک آفر/پیشنهاد نمایش داده می‌شود.

توجه داشته باشید: همان طوری که این شکل از فرم اشتراک٬ نسبت به لایت باکس قبلی کمتر آزاردهنده است اما به همان نسبت هم کمتر اثرگذار است.

این قابلیت نیز در افزونه ترایو موجود است. با نام exit indent یا پاپ آپ هنگام خروج. از بخش ماشه یا trigger در فرم ایجاد شده برای گروه راهبری‌تان می‌توانید از میان گزینه‌های مختلف برای هنگام و موقعیت نمایش پاپ آپ٬ این گزینه را انتخاب کنید.

 

یک دروازه اشتراک به سایت تان اضافه کنید

دروازه اشتراک چیست؟ به طور کلی به فرم اشتراکی که تنها به بازدیدکنندگان جدیدتان نمایش می‌دهید٬ آنهایی که برای اولین بار سایت شما را مشاهده می‌کنند (یا برای بار اول صفحه اصلی سایت تان را می‌بینند). این معمولا یک فرم بسیار بزرگ (شاید تمام صفحه) است که تنها یک بار٬ به بازدیدکنندگان جدید نمایش داده می‌شود. این باید به بازدیدکنندگان‌تان٬ مهم‌ترین مزایا و امتیازات سایت‌تان را یادآور شده و آن‌ها را ترغیب کند که در فهرست ایمیلی شما ثبت نام کنند.

یک روش بد برای دروازه اشتراک این است که افراد را در اولین بازدیدشان به یک صفحه متفاوت ارجاع دهید. هیچ کس دوست ندارد که صبر کند تا یک صفحه دیگر بارگذاری شود. به جای آن یک دروازه اشتراک باید به صورت پوشش نمایش داده شود که با یک کلیک قابل بسته شدن باشد.

 

فرم اشتراک سایدبارتان را چسبان کنید

یک مکان نوعی برای فرم اشتراک در نوار کناری یا همان سایدبار است. بدبختانه چیزهایی که در سایدبار سایت قرار می‌گیرد کلیک‌های کمی را جذب می‌کند. و بسیار ساده نادیده گرفته می‌شود.

اما یک راه حل عالی برای این مشکل وجود دارد. به سادگی کاری کنید که بخش‌های مهم از نوار کناری به همراه موقعیت صفحه نمایش بازدیدکننده حرکت کنند. و یا به اصطلاح از ابزارک چسبان یا sticky استفاده کنید. این کار را بکنید و میزان افزایش نرخ تبدیل را مشاهده کنید.

 

اگر تا به حال یک آفر ایجاد نکرده‌اید همین الان این کار را انجام دهید

یک آفر اشتراک (یا مشوق و انگیزه برای مشترک شدن) چیزی است که شما در ازای ثبت نام به بازدیدکننده می‌دهید. بسیاری از سایت‌ها هیچ چیزی در قبال عضویت در خبرنامه به کاربران نمی‌دهند – و این اشتباه بزرگی است. دریافت ایمیل٬ پیشنهاد خیلی جذابی برای آنها نیست. این معامله را با پیشنهاد یک مقاله رایگان٬ یک مجموعه ویدیوی رایگان٬ یک دوره رایگان و چیزی مشابه آن شیرین کنید.

اگر تاکنون چنین آفری ایجاد نکرده‌اید همین الان یک آفر خیلی ساده ایجاد کنید. از خودتان بپرسید چه ترفند جذابی می‌توانید با مردم به اشتراک بگذارید. درباره چیزی که تخصص زیادی دارید چه فوت و فنی می‌توانید در اختیار دیگران بگذارید؟ انگیزش اشتراک شما لازم نیست چیزی عظیم یا پیچیده باشد بلکه باید مفید باشد.

 

۵ راه برای قاب بندی مجدد پیشنهاد فعلی‌تان بیابید

اگر هم اکنون دستکم یک آفر اشتراکی ایجاد کرده‌اید٬ ۵ راه متفاوت برای بازآفرینی آن پیدا کنید. مثل این که شما یکی از محصولات‌تان را بگیرید و با ۵ روش متفاوت برایش تبلیغ کنید. به عنوان مثال من یک دوره آموزشی در وبلاگم ارایه می‌دهم که آن را به روش‌های زیر تبلیغ می‌کنم:

  • چگونه یک تازه وارد می‌تواند یک کسب و کار ۶ وجهی را در ۶ هفته ایجاد کند
  • دوره آموزشی ساخت محصول: چگونه اولین محصول تان را بسازید و بفروشید
  • چگونه بازاریاب استخدام کنید و محصول‌تان را لانچ کنید: در زمانی که هنوز کسی نمی‌داند شما که هستید
  • واقعیت شگفت‌انگیز پشت پرده‌ی آنکه چگونه ترافیک سایتم را افزایش دادم
  • آزمون مدل کسب و کار: کشف یک مدل کسب و کار که نسبت به روش‌های دیگر ۱۰ برابر نتایج بهتری می‌دهد

تمام عناوین بالا می‌تواند روی دوره اموزشی من اعمال شود. آنها فقط جنبه‌های مختلف از آن را نمایان می‌سازد.

به خاطر اینکه آزمایش آفرهای متفاوت راه قدرتمندی برای افزایش مشترکین است – اما ساخت آفرهای مختلف بسیار زمانبر است. به جای آن٬ ایجاد یک آفر عمومی و تبلیغ آن در ساختارهای متفاوت و اصلاح محصول به شکلی که نزدیک‌ترین تطابق را با ساختار تبلیغی شما داشته باشد می‌تواند منجر به نرخ تبدیل عالی شود.

 

یک صفحه فرود اختصاصی برای هر آفر بسازید

هر بار که یک پیشنهاد اشتراک ایجاد می‌کنید٬ یک صفحه فرود (لندینگ پیج -برگه‌ای که به آن لینک می‌دهید) اختصاصی برای آن بسازید. حتی اگر هدف اصلی شما تبلیغ آن بر روی وبلاگ‌تان باشد٬ شما باید برگه‌ای ایجاد کنید که بتوانید به سادگی به آن لینک دهید. این برگه چیزی است که شما از طریق شبکه‌های اجتماعی می‌توانید به ان لینک بدهید٬ و جایی است که شما می‌توانید افرادی که درباره شما و چیزهای جذابی که می‌توانند از شما دریافت کنند سوال دارند را به آن ارجاع بدهید.

(با استفاده از صفحه ساز بیور بیلدر می‌توانید صفحات فرود جذاب و درخشانی بسازید – نمونه صفحات فرود بیور)

 

 

از مشترکین‌تان بازخورد طلب کنید

در ایمیل‌های بعدی که می‌فرستید یک ایمیل اضافه کنید که به سادگی مشترکین‌تان را دعوت کنید تا به شما بازخورد ارایه دهند. مثلا از آنها بخواهید که نظرشان را درباره مقاله رایگان شما به اشتراک بگذارند (یا هر چیزی که به آنها آفر داده‌اید) و یا برایشان یک فرم نظرسنجی ارسال کنید.

این نه تنها به شما کمک می‌کند که در آینده پیشنهادات و محصولات بهتری بسازید همچنین به شما رضایت‌نامه‌های درخشانی نیز ارایه می‌دهد که می‌توانید از آن در بخش “رضایت‌نامه‌های مشتریان” سایت‌تان استفاده کنید. از مشترکین‌تان اجازه بگیرید و متن رضایت آنها را از محصولات و آفرهای‌تان در صفحات فرود بعدی‌ای که می‌سازید قرار دهید.

 

متن دکمه فرم اشتراک‌تان را تغییر دهید

آیا دکمه فرم اشتراک‌تان یک متن خسته‌کننده و تکراری مثل “ثبت نام” یا “عضویت” دارد؟ وقتش است که تغییرش دهید.

متن دکمه را به چیز جذاب‌تر و ترغیب‌کننده‌تری تغییر دهید که انگیزه برای عمل (کلیک) را افزایش دهد. مثلا ‘دریافت دسترسی رایگان’ و یا “دریافت مقاله رایگان”. بعد تغییرات نرخ تبدیل را خودتان مشاهده می‌کنید.

 

از تصاویر متفاوتی استفاده کنید

فرم اشتراک شما باید شامل یک تصویر باشد که محرک و مشوق اشتراک باشد. چیزی مثل یک کاور گرافیکی که معرف یک کتاب الکترونیکی رایگان باشد.

این تصویر می‌تواند یک عنصر متقاعدکننده‌ی قوی باشد پس می‌ارزد که تصاویر مختلفی تست شود تا ببینید کدام بهتر جواب می‌دهد. خوشبختانه شما این تصاویر را خیلی ارزان می‌توانید از جاهایی مثل fiverr و یا Upwork بگیرید.

 

 

ادامه دارد…

مطالب مرتبط

چطور دسته‌بندی دانلودهای edd را به فهرست و منوی سایت اضافه کنیم

همان طور که می‌دانید برای ایجاد فروشگاه با ووکامرس وقتی به بخش نمایش>>فهرست‌ها می‌روید برای ساخت یک فهرست تازه شما آیتم‌های مربوط به ووکامرس را به راحتی می‌توانید از منوی سمت راست انتخاب کنید. آیتم‌هایی از قبیل دسته‌بندی و برچسب‌های، انتخاب محصولات ووکامرس و … . و شما نیاز نیست که لینک و عنوان این دسته‌ها را به صورت دستی وارد کنید.

تاکتیک‌های گوگل وبمستر ۱ – چگونه سایت‌مان را به بهترین شکل به گوگل معرفی کنیم

دوست دارید هم‌زمان با تولید محتوا، گوگل هم نوشته شما را پیدا کند و به کاربران نمایش دهد؟ دوست دارید محصولات سایت‌تان در صفحات نتایج جستجو به شکل محصول نشان داده شود؟ یعنی گوگل تشخیص بدهد که این صفحه مربوط به یک محصول است و مواردی از جمله موجودی کالا، رتبه کاربران، تعدادی رای دهندگان و .. را در زیر لینک محصول نمایش دهد؟

0 0 رای
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع‌رسانی درباره
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تتمام نظرات
0
لطفا درباره این مطلب نظر بدهیدx
()
x
ارایه مجدد توسط فرشمیکا

پکیج همکاری در فروش و بازاریابی شبکه‌ای

برترین ابزار برای راه‌اندازی سیستم بازاریابی در وردپرس با محبوب‌ترین افزونه همکاری در فروش + ادآن‌های ارایه شده توسط فرشمی و آموزش‌های ویدیویی