چگونه با بودجه اندک به کمک سئو، فروش و درآمد سایت‌مان را متحول کنیم؟

چگونه با بودجه اندک به کمک سئو، فروش و درآمد سایت‌مان را متحول کنیم؟ 1

۱۰ ترفند کارساز برای سئوی سال ۱۳۹۹

با مطالعه این مقاله و استفاده از پیشنهادات، به طور عملی و تضمینی، رنک سایت خود را افزایش دهید

 

اکنون دیگر مشخص شده است که کار بر روی سئو، تنها مربوط به ترافیک سایت و افزایش نرخ بازدید از سایت ما نیست. سئو، همه چیز را در بر می‌گیرد. از آنجا که کلید ارتقای سئو، افزایش کیفیت محتواست، بنابراین رتبه‌ی سایت شما نشان دهنده کیفیت بالای سایت شما هم هست. سرعت و ساختار خوب سایت نیز در سئو موثر است. بنابراین سئوی خوب، یعنی داشتن یک سایت کارآمد، سریع و باکیفیت. وقتی که شما بتوانید نمره خود را در سئو بهبود بخشید، یعنی سایت شما از همه جهت به سمت رشد و ترقی گام برداشته است. همه‌ی این موارد نیز در نهایت به افزایش فروش و درآمد سایت شما منتهی می‌شود. بنابراین کار بر روی سئو، در یک سایت از همه چیز مهم‌تر است. به خاطر همین است که شرکت‌های بزرگ و سایت‌های معتبر، سرمایه‌گذاری‌های گزافی بر روی سئو انجام می‌دهند. اما آیا با بودجه‌ی کم نمی‌توان در سئو موفق بود؟ ما در اینجا همراه شما هستیم تا به شما بیاموزیم، چگونه با بودجه‌ی اندک نیز می‌توان پیشرفته‌ترین متدهای سئو را پیاده کرد.

 

>> پکیج جامع آموزش سئو (آموزش کامل و عملی + دانلود رایگان ابزارها و نرم‌افزارها + اشتراک رایگان فرشمی دایو + یک رپورتاژ آگهی رایگان)

با استفاده از این پکیج، طی مدت کوتاهی، رنک سایت شما به طور قابل توجهی افزایش یافته و درآمد بالا را تجربه خواهید کرد 

 

چگونه با بودجه اندک به کمک سئو، فروش و درآمد سایت‌مان را متحول کنیم؟ 2

مهم‌ترین فاکتورهای عملی موثر در سئو

برای ارتقای رنک و رتبه سئوی سایت شما، چند فاکتور اصلی و کلی وجود دارد که با انجام دادن آنها، می‌توانید اطمینان داشته باشید که در طی یک مدت زمان کوتاه، رتبه شما ارتقا یافته و ترافیک بیشتری از طریق موتورهای جستجو جذب سایت شما خواهند شد. معمولا مهم‌ترین منبع ترافیک برای وبسایت، از طریق موتورهای جستجوست، مگر آن که شما هزینه‌های گزافی برای تبلیغات اینترنتی کرده باشید و دایما تبلیغ شما در وب فعال باشد. در غیر این صورت، بازدیدکنندگان سایت شما را یا افرادی ککه قبلا از سایت‌تان بازدید کرده‌اند تشکیل خواهند داد و یا کسانی که از طریق موتورهای جستجو به سایت شما وارد می‌شوند. بنابراین مهم‌ترین راه برای درآمدزایی یک سایت و پایگاه اینترنتی از طریق موتورهای جستجوست.

وقتی شما این چند مورد را در سایت خود انجام دهید و به صورت مداوم سایت را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و مطابق آموزش‌ها عمل نمایید، به تدریج سایت شما نمایش بهتری در صفحات نتایج جستجو خواهد یافت. حال این موارد را به طورر خلاصه با هم مرور می‌کنیم.

 

۱- کیفیت محتوا یا محتوای بهینه شده برای سئو

هر دوی این‌ها یک معنی می‌دهد. یعنی هر چه کیفیت محتوای تولید شده در سایت شما بیشتر باشد، نتیجه بهتری هم در سئو خواهد داشت. اما ممکن است شما یک مطلب دست اول و جذاب هم منتشر کنید، اما نتیجه‌ی خوبی در سئو به دست نیاورید، چرا که قواعد درست انتشار محتوای متناسب با سئو را نمی‌دانید. برای آن که محتوای شما نتیجه‌ی خوبی در سئو داشته باشد علاوه بر جذابیت و دست اول بودن آن، می‌بایست از قواعد خاصی پیروی کند که به آن سئوی محتوا می‌گویند و یکی از شاخه‌های علم سئو به شمار می‌رود.

در پکیج آموزشی سئوی آکادمی فرشمی، یک فصل کامل به آموزش سئوی محتوا اختصاص داده شده که به صورت عملی و با استفاده از افزونه‌های سئو، آموزش داده می‌شود. با استفاده از آموزش این فصل که در ابتدا چکیده‌ی کاملی از مفهوم را به شما منتقل کرده، که در ابتدا موضوع را درک کنید تا بعد از آن هر کدام از مراحل عملی که در آموزش می‌آید را با یک بار انجام دادن، به خوبی فرا بگیرید. در متد آموزشی به کار رفته در دوره‌ی سئو، شما مفهوم را به گونه‌ای فرا می‌گیرید که می‌توانید آن را به دیگران نیز آموزش دهید و همچنین، آنها را در سایت‌های خود و یا سایت‌های مشتریان‌تان پیاده کنید.

پس تا اینجا متوجه شدید با بودجه اندک خودتان می‌توانید نحوه‌ی درست انتشار محتوا را فرا گرفته و بدون نیاز به صرف هزینه‌های بالا برای کارشناسی سئو، کار سایت خودتان را دست بگیرید و یا برای سایت‌های مشتریان‌تان انجام دهید و درآمد خود را افزایش دهید.

 

۲- بک لینک های معتبر از سایت‌های معتبر

بک لینک، به لینک سایت شما در یک سایت دیگر می‌گویند. وقتی بازدیدکننده روی یک سایت، لینک سایت شما را دیده و روی آن کلیک کرده و به سایت شما منتقل شود در واقع یک ارجاع از طریق بک لینک اتفاق افتاده. منتهی این لینک باید ویژگی follow را داشته باشد تا این ارجاع در موتورهای جستجو مورد محاسبه قرار گیرد. اگر لینکی که در سایت دیگر قرار می‌گیرد خصلت nofollow داشته باشد، موتورهای جستجو آن را نادیده گرفته و در رتبه سایت شما محسوب نخواهد شد.

امروزه به روش‌های مختلفی بک لینک اتفاق می‌افتد. بهترین یک لینک آن است که یک سایت مطلب یا بخشی از مطلب سایت شما را اخذ کرده و منتشر کند و به سایت شما به عنوان مرجع لینک بدهد. این نوع لینک، اعتبار بالایی در سئو دارد چرا که گوگل اصولا اعتبار بالایی به سایت های مرجع می‌دهد. به خاطر همین سایتی مثل ویکی پدیا بالاترین رتبه را در سئو دارد و هر عبارتی را که جستجو می‌کنید لینک‌های ویکی‌پدیا در اولین نتیجه قرار می‌گیرد. به خاطر همین امتیاز، روش‌های مختلفی برای فروش بک لینک، امروزه در وب متداول شده است. بسیاری از انواع تبلیغات اینترنتی به شما امکان درج بک لینک را می‌دهند. یکی از مهم‌ترین روش‌ها، رپورتاژ آگهی است. برای اینکه در رپورتاژ آگهی، شما یک مطلب دست اول درباره‌ی سایت خود نوشته و در آن به سایت خود لینک می‌دهید. فارغ از تعداد بازدیدکنندگانی که از طریق این مطلب به سایت شما مراجعه می‌کنند، درج بک لینک به این شکل، در رتبه سئوی شما اثر خوبی خواهد داشت.

روش دیگری هم وجود دارد که بک لینک به طور مستقیم فروخته می‌شود. یعنی شما پول می‌دهید تا لینک سایت شما در یک سایت معتبر درج شود. با توجه به الگوریتم‌های هوشمند جدید گوگل، این شیوه چندان هم موثر نیست. چرا که لینک سایت شما به صورت مصنوعی در سایت دیگر درج شده و هیچ محتوایی این وسط مبادله نمی‌شود. موتورهای جستجو، الگوریتم‌های خود را روز به روز طوری پرورش می‌دهند که به بهترین شکل، تناسب میان محتوا را تشخیص دهد. بدیهی است وقتی که محتوایی در کار نباشد، این لینک به لحاظ سئو، کم ارزش است.

حال چه باید بکنیم؟ سایت ما به زمان زیادی نیاز دارد تا چنین اعتباری کسب کند که لینک ارجاع از سایت‌های دیگر بگیرد و یا اصلا سایت ما فروشگاهی یا شرکتی است و قرار نیست محتوای قابل ارجاع تولید کند. بهترین راه حل، استفاده از رپورتاژ آگهی است. در این روش شما یک بک لینک معتبر دریافت می‌کنید که رتبه سئوی شما را افزایش می‌دهد. اما انتشار رپورتاژ آگهی در سایت‌های معتبر معمولا بسیار گران است و ما قرار بود راه کم هزینه به شما معرفی کنیم. بله پیشنهاد ما استفاده از پکیج آموزشی سئو است. در این پکیج، برخلاف دوره‌های آموزشی دیگر که شما می‌بایست برای مواردی مثل رپورتاژ آگهی، مجددا هزینه پرداخت کنید، به طور رایگان، امکان درج یک رپورتاژ آگهی با حداکثر ۳ لینک follow به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد. رپورتاژ شما در صفحه اصلی آکادمی فرشمی که یک سایت مرجع آموزشی است منتشر می‌شود و علاوه بر جذب ترافیک، در رتبه سئوی شما نیز اثر خوبی خواهد گذاشت.

 

>> با خرید پکیج آموزش سئو، یک رپورتاژ آگهی رایگان، هدیه بگیرید

 

چگونه با بودجه اندک به کمک سئو، فروش و درآمد سایت‌مان را متحول کنیم؟ 3

۳- لینک سازی

یکی دیگر از روش‌های ارتقای سئو لینک‌سازی است. تمام الگوریتم‌های گوگل، بر اساس لینک‌ها به هم پیوند می‌خورند. یعنی ربات و خزشگر گوگل، از یک لینک به یک لینک دیگر می‌رود و محتوا را تحلیل می‌کند. اگر لینکی نباشد، ربات متوقف می‌شود. این لینک‌ها، رشته‌ها و حلقه‌های اتصال محتوای مرتبط به یکدیگر هستند و از این طریق است که موتور جستجو تشخیص می‌دهد یک محتوا به محتوای دیگر مرتبط است و آن را در نتایج جستجو نمایش می‌دهد. چون روبات، انسان نیست و مفهوم را تشخیص نمی‌دهد، بلکه از این ارتباط‌هاست که مفاهیم مشابه را می‌یابد. پس لینک‌ها در یک سایت بسیار اهمیت دارند. چه لینک‌های داخلی و چه لینک‌های خارجی.

لینک داخلی، یعنی شما به یک صفحه از وبسایت خودتان لینک بدهید. همان طور که گفتیم ربات‌های جستجو، از طریق ارتباط لینک‌ها، ارتباط محتوا را تشخیص می‌دهند. بنابراین شما به کمک لینک‌های داخلی می‌توانید ساختار محتوایی سایت تان را به ربات‌ها نشان بدهید. هرچقدر لینک‌سازی در محتوای شما به درستی انجام شده باشد، سایت‌تان رتبه بهتری در سئو خواهد یافت چرا که موتور جستجو، بهتر می‌تواند محتوای سایت شما را تشخیص دهد. پس باید سعی کنید در هر محتوا، چه از لینک‌های داخلی و چه خارجی استفاده کنید.

لینک‌سازی یک قواعدی دارد که در پکیج آموزش سئو > فصل لینک‌سازی، علاوه بر آن که آشنایی کاملی با عملکرد لینک‌ها و مفهوم لینک‌سازی در موتور جستجو می‌یابید، به صورت عملی، روش‌های درست و مناسب لینک‌سازی در محتوای سایت‌تان را فرا خواهید گرفت.

 

۴- جادوی کلمات کلیدی

شما این عبارت را در کادر جستجوی گوگل وارد می‌کنید: طریقه درست کردن پنیر.  سپس اینتر می‌کنید تا جستجو انجام شود. در اینجا، «طریقه درست کردن پنیر» همان مفهوم کلمه کلیدی در سئو است. کلمات کلیدی، نشان می‌دهد که یک محتوا درباره‌ی چیست. به خاطر همین در هنگام جستجو، همین کلمات کلیدی در کادر وارد می‌شوند. مثلا ما در کادر این جمله را نمی‌نویسیم: «من الان در هنگام فراغت در خانه چطور می‌توانم پنیر درست کنم تا هنگام صبحانه بخورم». شاید مقصود شما این جمله باشد اما هنگام جستجو فقط همان چند کلمه کلیدی را می‌نویسید و موتور جستجو، به صورت خودکار تمام موارد مرتبط را به شما نشان می‌دهد و شما از آن میان، مناسب‌ترین و به دردبخورترین محتوا برای خودتان را می‌یابید. البته خود جستجو کردن در گوگل، و استفاده از بهترین کلمات کلیدی برای رسیدن به مناسب‌ترین نتیجه، دانش خاص خود را می‌طلبد. اما وقتی از کلمات کلیدی در سئو حرف می‌زنیم، مقصودمان همان چیزهایی است که اغلب کاربران و به صورت متداول در هنگام جستجو استفاده می‌کنند.

گوگل یک دیتابیس از این کلمات کلیدی دارد. حتما متوجه شده‌اید وقتی مشغول تایپ یک عبارت در گوگل می‌شوید، به صورت خودکار چندین عبارت برای جستجو به شما پیشنهاد می‌شود. این عبارات، برگرفته از کلماتی است که سایر کاربران جستجو کرده‌اند و گوگل آنها را به عنوان کلمات کلیدی ذخیره کرده است. اگر شما مفهوم کلمات کلیدی را درک کنید، می‌توانید استفاده‌ی بهتری از آنها در ارتقای سئوی سایت‌تان انجام دهید. هر محتوایی که در سایت‌تان خلق می‌کنید، باید کلمات کلیدی مربوط به آن محتوا را نیز قرار دهید تا به گوگل کمک کنید بفهمد محتوای شما درباره‌ی چیست. علاوه بر مبحث لینک‌سازی، یکی دیگر از روش‌هایی که موتورهای جستجو برای درک مفهوم محتوا به کار می‌گیرند همین کلمات کلیدی است. یعنی شما به گوگل می‌گویید اگر یک کاربر، این کلمات کلیدی و یا مشابه آن را جستجو کرد محتوای مرا به آنها نشان بده. برای همین باید بدانید چگونه از کلمات کلیدی استفاده کنید.

یک بخش از فراگیری کلمات کلیدی مربوط به مبحث سئوی محتوا می‌شود. در آموزش سئو در بخش سئوی محتوا، توضیحات کاملی درباره چگونگی درج و استفاده از کلمات کلیدی در محتوا ارایه می‌شود. اما مبحث کلمات کلیدی بسیار فراتر از این‌هاست. مبحثی در سئو وجود دارد با عنوان تحقیق کلمات کلیدی یا Keyword Research. به کمک این روش، شما درباره‌ی کلمات کلیدی مهم سایت‌تان و میزان رقابت آنها در گوگل تحقیق می‌کنید. مثلا اگر شما فروشنده رینگ و لاستیک هستید، مهم‌ترین کلمات کلیدی شما رینگ و لاستیک هستند. اگر شما یک شرکت خدماتی در زمینه ساختمانی هستید مثلا با این کلمات کلیدی احتمالا بیشتر سر و کار دارید. لوله‌کشی، فاضلاب، سقف کاذب، پنجره. مثلا کلمه کلیدی لوله‌کشی ساختمان یکی از کلمات کلیدی مهم برای وبسایت شماست. حال شما می‌توانید برای این کلمه کلیدی تحقیق انجام دهید و رقبای صنعت خود را بشناسید. ببینید چند سایت در این کلمه کلیدی با شما رقابت دارند و رتبه شما با آنها چقدر فاصله دارد.

برای انجام پژوهش‌های مربوط به کلمات کلیدی، و همچنین پیشنهاد کلمات کلیدی برای محتوا بر اساس دیتابیس گوگل و همچنین متاتگ‌های هر محتوا، نیاز به ابزارهای سئو دارید که این امکانات را در اختیار شما قرار دهند. برخی از این ابزارها رایگان هستند. که البته محدودیت دارند و برخی نیز پولی. اما این مژده را به شما می‌دهیم که به زودی از یک پلتفرم سئو با نام فرشمی دایو رونمایی می‌شود که این ابزارها را به همراه بیش از ۲۰ ابزار دیگر سئو در اختیار شما قرار می‌دهد. افرادی که پکیج آموزش سئوی فرشمی را تهیه کنند، اشتراک این پلتفرم را نیز به صورت رایگان دریافت خواهند کرد. به کمک این ابزار شما می‌توانید تحقیق کلمات کلیدی را انجام دهید و با استفاده از آموزش‌های پکیج، از آنها در بهبود رتبه سئوی سایت‌تان بهره ببرید.

 

>> اشتراک رایگان فرشمی دایو (بیش از ۲۰ ابزار حرفه‌ای برای سئو) در پکیج آموزش سئوی آکادمی فرشمی

چگونه با بودجه اندک به کمک سئو، فروش و درآمد سایت‌مان را متحول کنیم؟ 4

 

۵- بهینه سازی سرعت و ساختار سایت

هر چقدر سایت شما سریع‌تر باشد و کیفیت سایت‌تان بهتر باشد رتبه آن در سئو نیز بهتر خواهد بود. تجربه و آمار نشان داده، کاربر بیش از چند ثانیه منتظر سایت شما (که برای اولین بار به سراغش آمده) نمی‌ماند تا محتوایش بارگذاری شود. اگر این زمان از حدی فراتر برود بازدید شما کاهش خواهد یافت و این امر در سئو موثر است. ابزارهایی مثل pingdom و GTMetrix و همچنین Google Page Speed برای آزمایش میزان بهینه بودن و سرعت سایت در دسترس است. رتبه‌ای که سایت شما در این ابزارها به دست می‌آورد در سئوی شما نیز اثر خواهد داشت. بنابراین مدام باید مشغول بهینه‌سازی سایت خود بوده و این گزارشات را بررسی کنید تا ایرادهای سایت‌تان را برطرف کنید. ابزارهای مختلفی مثل افزونه‌های بهینه‌سازی وجود دارد که به شما در بهینه‌سازی سایت‌تان کمک می‌کند. به کمک پلتفرم فرشمی دایو، شما می‌توانید بررسی سایت‌تان با ابزارهای ذکر شده را انجام داده و نتایج و گزارشات آن را مشاهده کرده و نسبت به رفع مشکلات اقدام کنید. این ابزار به شما کمک می‌کند تا همواره سایت خود را بهینه نگه دارید.

در پکیج آموزش سئو، یک بخش کامل به بهینه‌سازی سایت اختصاص دارد. یعنی شما نیازی نیست که برای دوره آموزشی بهینه‌سازی، هزینه مجزایی پرداخت کنید و آن دوره نیز در این پکیج گنجانده شده، چرا که همانطور که گفتیم، بهینه‌سازی سایت، در سئو اثر دارد و به همین خاطر نیز ما این آموزش‌ها را در دوره سئو قرار داده‌ایم.

 

۶- بهینه سازی سایت برای موبایل

همزمان با رشد استفاده از موبایل برای وب‌گردی، فاکتور بهینه بودن سایت برای موبایل، به یکی از موارد مرتبط با سئو تبدیل شده است. تا چند سال قبل، رسپانسیو یا واکنش‌گرا بودن سایت (یعنی بهینه بودن سایت در نمایشگرهای موبایل و تبلت) یک آپشن و امتیاز به شمار می‌رفت اما امروزه، این مورد جزو واجبات هر وبسایت است. گوگل به سایت‌هایی که در موبایل نمایش خوبی دارند رتبه بهتری می‌دهد. بنابراین شما می‌بایست از ابزارهای AMP یا همان (Accelerated Mobile Pages) استفاده کرده و سایت خود را برای موبایل بهینه کنید. شما برترین افزونه بهینه‌سازی سایت برای موبایل را در پکیج آموزشی سئو، به رایگان دریافت خواهید نمود.

 

۷- از قالب‌های بهینه برای سایت‌تان استفاده کنید

توصیه ما این است که به جای قالب‌های نال شده یا رایگان، از قالب‌های پرمیوم و بهینه استفاده کنید. قالب‌های بهینه، از کدنویسی استاندارد و باکیفیت استفاده می‌کنند که تاثیر خوبی در سئو خواهد داشت. در مارکت فرشمی، از میان ده‌ها قالبی که در بازار وجود دارد، قالب‌هایی انتخاب و منتشر می‌شود که در بررسی‌ها، رتبه خوبی دریافت کرده و از همه نظر بهینه باشند. بنابراین با اطمینان می‌توانید از میان این قالب‌ها، قالب مناسب برای سایت خود را انتخاب نمایید.

 

۸- استفاده از شبکه‌های اجتماعی

برای سایت و شرکت خود، صفحه و اکانت در شبکه‌های اجتماعی معتبر مثل فیسبوک، توییتر، اینستاگرام، لینکداین و. .. ایجاد کنید و لینک آن را در وبسایت خود قرار دهید. صفحه در شبکه‌های اجتماعی، علاوه بر اینکه ترافیک خوبی وارد سایت‌تان می‌کند اثر خوبی در رتبه سایت‌تان خواهد داشت. شما می‌توانید پست‌ها و گزیده‌ای از مطالب سایت‌تان را در صفحات کسب و کارتان در شبکه‌های اجتماعی نیز منتشر کنید. این کار به لینک‌سازی برای سایت شما نیز کمک می‌کند. همچنین دکمه‌های اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی پای مطالب و محتوای سایت، باعث می‌شود تا کاربران محتوای سایت شما را به اشتراک بگذارند و افراد بیشتری با سایت و محتوای شما آشنا شوند و از این طریق ترافیک بیشتری نیز جذب کنید. این کار به ارتقای رتبه سئوی شما کمک می‌کند.

 

۹- از تصویر، ویدیو و اینفوگرافی استفاده کنید

طبق آمارهای جدید، استفاده از تصویر و ویدیو، کاربران بیشتری را در سایت شما جذب خواهد کرد. همچنین باعث می‌شود کاربران زمان بیشتری را در سایت شما سپری کنند. علاوه بر تعداد بازدیدکنندگان، میانگین زمان سپری شده در سایت، نیز از فاکتورهای مهم در سئو به شمار می‌رود. بدین ترتیب شما می‌توانید ترافیک سایت و در نتیجه سئوی خود را ارتقا دهید.

در پکیج آموزش سئو، یک بخش به آموزش نحوه قرار دادن تصاویر و بهینه‌سازی آنها در سایت اختصاص داده شده که به کمک آن می‌توانید تصاویر متناسب با سئو در سایت خود قرار دهید.

 

۱۰ – در رسانه‌ها و خبرها باشید

از کسب و کار و فعالیت‌های خود خبر و گزارش تهیه کرده و آن را در رسانه‌ها منتشر کنید. این کار به اعتبار سازمان شما و برندسازی کمک می‌کند. همچنین باعث جذب ترافیک به سایت شما می‌شود. با استفاده از پلتفرم‌هایی مثل اخبار رسمی، شما می‌توانید به صورت رایگان یا با صرف هزینه، خبرها و گزارش‌های مربوط به کسب و کارتان را در رسانه‌ها منتشر کرده و کمپین رسانه‌ای ایجاد کنید. چنانچه در حال حاضر بودجه برای هزینه کردن برای این کار ندارید می‌توانید از رپورتاژ آگهی رایگان، در پکیج آموزش سئوی آکادمی استفاده کرده و گزارش کسب و کار خود را منتشر کرده و به اعتبار سایت‌تان کمک کنید.

 

 

 

مطالب مرتبط

0 0 رای
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع‌رسانی درباره
guest
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده تتمام نظرات
احمدرضا عابدینی
احمدرضا عابدینی
1 سال پیش

ممنون بابت این مقاله عالی مثل همیشه

1
0
لطفا درباره این مطلب نظر بدهیدx
()
x