چرا گزینه افزودن افزونه از منوی پیشخوان وردپرس پنهان شده؟ + رفع مشکل

چرا گزینه افزودن افزونه از منوی پیشخوان وردپرس پنهان شده؟ + رفع مشکل 3

یکی از مشتریان ما در سایتش مشکلی به وجود آمد و جهت رفع آن از ما کمک خواست. مشکل این بود که گزینه افزودن افزونه، از منوی کناری پیشخوان وردپرس پنهان شده و کاربر امکان نصب هیچ افزونه‌ای را نداشت. همچنین امکان آپدیت افزونه‌ها و قالب‌ها نیز در پیشخوان وجود نداشت. علاوه بر این مشکلات، متوجه شد که گزینه ویرایشگر پوسته و افزونه، برای ویرایش کدها از طریق پیشخوان وردپرس نیز دیگر وجود نداشت. ما برای رفع این مشکل به سایت مشتری مربوطه مراجعه کردیم و تصمیم گرفتیم نحوه رفع این مشکل، که ممکن است برای هر سایتی رخ دهد را در قالب یک آموزش منتشر کنیم. این آموزش، بخشی از دوره آموزشی پیشرفته عیب‌یابی از سایت‌های وردپرسی است که به زودی در آکادمی فرشمی ارایه خواهد شد.

کلیدواژه ها: مشکل عدم نمایش گزینه افزودن افزونه در پیشخوان وردپرس، عدم امکان آپدیت افزونه و قالب، عدم امکان ویرایش فایل

 

توضیح مشکل

در حالت عادی وقتی شما به منوی پیشخوان وردپرس مراجعه می‌کنید وقتی به قسمت افزونه‌ها بروید چنین چیزی مشاهده می‌کنید

چرا گزینه افزودن افزونه از منوی پیشخوان وردپرس پنهان شده؟ + رفع مشکل 4

 

علت مشکل

برخی اوقات طراحان سایت، بخشی از امکانات مدیریتی را در اختیار مشتریان خود قرار نمی‌دهند. مثلا برخی از شرکت‌هایی که سایت آماده ارایه می‌کنند (به غیر از فرشمی و شرکت‌های معتبر)، بسیاری از امکانات فنی را در اختیار مشتریان یا کاربران مبتدی قرار نمی‌دهند. این کار به این دلیل است که موجب به وجود آمدن مشکل و اختلال در سیستم نشود. البته برای کاربرانی که آشنایی اولیه با وردپرس دارند، داشتن امکانات مدیریتی ضروری به نظر می‌رسد.

علت دیگر به وجود آمدن این مشکل، امکان هک شدن سایت است. از کارهای معمولی که هکرها انجام می‌دهند همین کار آزاردهنده است که بخشی از امکانات سایت را از شما می‌گیرند. و یا ممکن است قالب و یا یکی از افزونه‌های سایت موجب به وجود آمدن مشکل شده باشد.

 

طریقه رفع مشکل

برای رفع مشکل سه مرحله وجود دارد که باید تست کنید. در ویدیوی زیر، نحوه رفع مشکل توضیح داده شده است.

۱- تغییر قالب فعال به قالب پیشفرض

۲- غیرفعال کردن تمام افزونه‌ها

۳- برررسی فایل wp-config.php و کدهای آن

 

 

 

 

مطالب مرتبط

نقد و بررسی مخفی‌ساز وردپرس – برترین افزونه امنیتی برای وردپرس

درست مانند هک کردن نرم‌افزار که از این واقعیت بهره می‌برد که هر سایت وردپرسی با ساختاری ساده بنا شده است، مخفی‌ساز وردپرس برای امن کردن وردپرس و قدرتمند ساختن آن بنا شده است. این افزونه تمام شواهد و مدارکی که ثابت می‌کند سایت شما با وردپرس ساخته شده را از میان می‌برد و نه تنها کار را برای هکرها سخت می‌کند که در واقع حمله و نفوذ به سایت شما را برای آنها غیرممکن می‌سازد.

0 0 رای
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع‌رسانی درباره
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تتمام نظرات
0
لطفا درباره این مطلب نظر بدهیدx
()
x