روش‌های افزایش ترافیک و فروش آنلاین به کمک سیستم همکاری در فروش

روش‌های افزایش ترافیک و فروش آنلاین به کمک سیستم همکاری در فروش 1

همان طوری که می‌دانید سیستم همکاری در فروش یکی از روش‌های نوین بازاریابی است که به ویژه در کسب و کارهای آنلاین، جهت افزایش فروش بسیار از این شیوه استفاده می‌شود. این سیستم به اندازه خود بازاریابی، متدهای مختلفی دارد و گستره آن، از بازاریابی یک سطحی تا سیستم شبکه‌ای را شامل می‌شود.

در سیستم همکاری در فروش، تعدادی همکار فروش در پلتفرم شما ثبت نام کرده و به واسطه بازاریابی برای شما مشتری می‌آورند. سپس به ازای هر خرید و یا فعالیت درآمدزایی که آن مشتری انجام می‌دهد کمیسیون خود را دریافت می‌کنند. این کمیسیون می‌تواند از یک بار مصرف تا مادام‌العمر متغیر باشد.

در این مقاله می‌آموزیم که همکاری در فروش چه محاسنی برای ما دارد و راهکارهای این سیستم را در افزایش فروش و ترافیک سایت بررسی خواهیم کرد.

 

همکاری در فروش چگونه کار می‌کند؟

در سیستم همکاری در فروش آنلاین، یک لینک بازاریابی که در اصطلاح به آن لینک ارجاع یا معرف  می‌گویند به هر همکار اختصاص می‌یابد. هر مشتری که از طریق این لینک وارد سایت شده و خریدی انجام دهد کمیسیون مربوط به خرید به حساب همکاری که لینک متعلق به اوست منظور می‌گردد. بسیار ساده است نه؟ اما مسایل مهمی درباره این سیستم وجود دارد که قبل از شروع باید آنها را بدانید تا بتوانید بهترین استفاده و درآمدزایی را از این سیستم کسب کنید.

 

چگونه سیستم همکاری در فروش درآمدمان را افزایش می‌دهد؟

از آنجایی که این نوع بازاریابی، تنها شکل بازاریابی است که نیازی به هزینه ندارد و شما تنها درصدی از فروش‌تان را بعد از فروش به این امر اختصاص می‌دهید بنابراین به صرفه‌ترین راهکار برای بازاریابی به شمار می‌رود.

اولین کاری که این سیستم انجام می‌دهد در صورتی که از آن درست استفاده کنیم، افزایش ترافیک سایت مان است. لینک‌های بازاریابی در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌چرخد و برای شما ترافیک می‌خرد. بدیهی است افزایش ترافیک افزایش فروش را نیز در پی خواهد داشت. که البته این نیز به کیفیت محصول ما و شکل معرفی‌اش بستگی دارد.

 

مواردی که قبل از شروع کار باید بدانید

برای این که بتوانید یک سیستم موفقی راه‌اندازی کنید که موجب رشد کیفیت و کمیت فروش گردد و همچنین زمینه ارتقای برند و کسب و کارتان را فراهم آورد باید قبل از آغاز نکات مهمی را رعایت کرده و انجام دهید.

۱- از چه سیستمی برای همکاری در فروش استفاده کنید؟ اولین و شاید مهم‌ترین نکته این است که چه سیستمی را انتخاب کنید تا مدیریت بازاریابی شما را بر عهده بگیرد. چرا که بعد از شروع به کار و آغاز همکاری‌ها دیگر فرصت تغییر سیستم میسر نیست و اگر سیستمی که انتخاب کرده‌اید کارآمد نباشد و یا تمام قابلیت‌های مورد نیاز شما را نداشته باشد در وسط راه شما را قال می‌گذارد.

اگر از وردپرس استفاده می‌کنید، کارتان مثل همیشه ساده‌تر است. افزونه‌های زیادی در اختیار شماست که می‌توانید از آنها استفاده کنید. اما از میان تمام این افزونه‌های متعدد، پیشنهاد ما Ultimate Affiliate است. چرا که:

  • تمام قابلیت‌های سیستم همکاری در فروش یکجا و بدون نیاز به نصب افزونه‌ای دیگر در اختیارتان قرار گرفته و علاوه بر صرفه‌جویی بسیار در هزینه، شما با یک سیستم کامل و بی نقص روبرو هستید که تمام امکانات موردنیاز را در اختیارتان می‌گذارد.
  • سازگار با هر دو افزونه اصلی فروشگاهی وردپرس یعنی ووکامرس و ایزی دیجیتال دانلودز
  • دارای قابلیت بازاریابی چند سطحی MLM
  • دارای امکان کیف پول برای بازاریاب جهت ترغیب همکار به استفاده از درامد خود از طریق خرید در سایت
  • برخورداری از قابلیت ماسکه کردن لینک (لینک شما زیبا و کوتاه شده و البته کاربردهای بسیاری در همین امر وجود دارد)
  • دارای امکان تبدیل لینک بازاریابی به کد QR قابل اسکن در موبایل
  • امکان تعیین سطح و رتبه برای بازاریاب جهت ترغیب وی به فعالیت بیشتر و برخورداری از مزایای سطح و رتبه بالاتر
  • امکان ساخت بنرهای تبلیغی از پنل مدیریت

اینها بخش کوچکی از امتیازات این افزونه نسبت به افزونه‌های دیگر است. و مهم‌تر از همه آن که در وسط راه شما را ناامید نمی‌کند.

۲- انتخاب محصولاتی که می‌خواهید برایشان بازاریابی کنید – این بسیار مهم است که محصول یا محتوای باکیفیتی داشته باشید و آن را در معرض عرضه، فروش و در نهایت بازاریابی قرار دهید. محصولات بی کیفیت و یا مساله دار، هیچگاه شما را به آن نتیجه‌ای که دوست دارید نمی‌رسانند. درباره محصولات‌تان اطلاعات بیشتری کسب کرده و همیشه مطالب دست اولی درباره محصولات‌تان انتشار دهید. این کار باعث می‌شود هم بازاریابان و هم مشتریان بیشتری به سمت محصول‌تان سرازیر شوند.

۳- ساخت و آماده سازی ابزارهای تبلیغ – بنرهای تبلیغی خود را بسازید. متن‌ها را برای معرفی محصولات‌تان آماده کنید. همه چیز را پیش از اینکه اولین بازاریاب در سیستم ثبت نام کند باید فراهم کرده باشید. بازاریاب که ثبت نام کرد باید همه چیز برای آغاز بازاریابی برایش مهیا باشد. لینکش را تحویل بگیرد و کارش را شروع کند.

خوشبختانه این امکان را نیز افزونه Ultimate Affiliate Pro در اختیارتان می‌گذارد. حالا وقت آن است که کار را آغاز کنید.

 

 

 

چگونه شروع کنیم؟

سیستم خود را راه‌اندازی کنید. افزونه گفته شده را نصب کنید. حال همه چیز آماده است.

پیش از آن که سیستم را به کار گیرید این آموزش را درباره مفاهیم همکاری در فروش و طرز کار با افزونه مطالعه کنید و سپس این مقاله را ادامه دهید.

 

مطالعه مطالب موازی:

آموزش افزونه همکاری در فروش و مفاهیم سیستم

 

مواردی که باید پس از راه‌اندازی سیستم در نظر بگیریم

حالا که سیستم راه‌اندازی شده اولین نکاتی که باید در نظر بگیریم مهم‌ترین آنهاست

۱- کمیسیون‌ها و سطوح بازاریابی را تعیین کنیم – برای این که برای بازاریان درصدی از فروش را به عنوان پاداش تعیین کنیم باید ساز و کار سیستم قیمت‌گذاری محصولات‌مان را دقیق در نظر داشته باشیم. کمیسیون‌های تعیین شده نه باید آن چنان زیاد باشد که کیفیت کار و محصول ما را زیر سوال برده و بازدهی‌اش را کاهش دهد و نه باید چنان کم باشد که بازاریابان را  دلسرد و مایوس کند. معمولا کمیسیون همکاری در فروش از ۵ تا ۵۰ درصد متغیر است. شما باید این درصد را به سود حاصل از محصول تخصیص دهید نه قیمت کل. اگر محصول‌تان فیزیکی است باید میزان سود آن را محاسبه کرده (مثلا سود هر محصول به طور میانگین 20 درصد است) و سپس بر آن اساس درصد بازاریاب را تعیین کنید. چرا که درصد بازاریاب به کل مبلغ محصول اعاده می‌شود. (بنابراین کمیسیون بازاریاب را اگر ۵ درصد قرار دهید سود شما 15 درصد می‌شود. یعنی در واقع بازاریاب حدود ۳۰ درصد از سود شما را دریافت خواهد کرد)

اگر محصول‌تان مجازی و دانلودی است آن گاه دست‌تان بازتر است. می‌توانید درصد بالاتری از فروش را به همکاران فروش اختصاص دهید تا آن‌ها را ترغیب به فعالیت بیشتر کنید. البته راه دیگری نیز برای ترغیب همکاران وجود دارد و آن نیز رتبه دهی به آنهاست. افزونه همکاری در فروش امکان تعیین سطوح بازاریابی را دارد. مثلا سطح مبتدی و پیشرفته. مثلا در سطح مبتدی میزان کمیسیون 15 درصد و در سطح پیشرفته میزان کمیسیون 20 درصد باشد. آن وقت می‌توانید تعیین کنید که اگر همکار ۲۰ مشتری معرفی کرده باشد و یا مثلا 200 هزار تومان درامد کسب کرده باشد و یا هر دوی این شروط برقرار شود، همکار از سطح مبتدی به سطح پیشرفته ارتقا پیدا کند.

۲- بنرهای‌تان را طراحی کرده و متن‌های تبلیغی را آماده کنید – از طریق بنرساز افزونه می‌توانید بنرهای‌تان را طراحی کنید و یا متن‌هایی درباره محصول‌تان آماده کنید که بازاریاب بتواند از انها برای تبلیغ محصول شما استفاده کند. چرا که دانش بازاریاب درباره محصول شما و چگونگی تبلیغ آن از شما بسیار کمتر است بنابراین بهتر است شما محصول خود را برای مشتریان توصیف کنید.

۳- آفرهای ویژه تعریف کنید – از بخش پیشنهادات افزونه، می‌توانید برای هر محصول یک آفر ایجاد کنید. مثلا از امروز تا فلان تاریخ، این محصول خاص به جای ۲۰ درصد دارای 50 درصد کمیسیون خواهد بود. این گونه آفرها نیز بازاریابان را بیش از پیش ترغیب خواهد کرد.

۴- سیستم بازاریابی چندسطحی یا MLM را ایجاد کنید – در این سیستم هر بازاریابی که یک بازاریاب دیگر به سیستم اضافه کند از سود فعالیت‌های بازاریاب زیر مجموعه‌ی خود نیز درصدی کسب خواهد کرد. این شیوه بازاریابی که به بازاریابی شبکه‌ای نیز موسوم شده در بسیاری از شرکت‌های بزرگ انجام گرفته و نرخ افزایش فروش قابل توجهی به همراه داشته است.

5- حداقل درآمد و زمان برای پرداخت را تعیین کنید – این را در نظر داشته باشید که تمام شرکت‌های بزرگ، این حداقل‌ها را برای پرداخت به بازاریاب تعیین می‌کنند. مثلا درآمدهای بازاریاب به صورت هفتگی به حسابش واریز می‌شود البته اگر بیشتر از مثلا ۵۰ هزار تومان باشد. افزونه بخشی برای حساب بانکی در پنل همکار قرار می‌دهد که بتواند اطلاعات کارت بانکی خود را جهت واریز به حساب در آنجا درج کند.

 

حالا بازاریاب می‌تواند اولین کمپین خود را راه‌اندازی کند. شما نیز می‌توانید قابلیت‌های بیشتری به این سیستم اضافه کنید:

 

قابلیت‌های مختلف برای گسترش سیستم همکاری در فروش

۱- ارجاع به ازای ثبت نام – با فعال کردن ارجاع به ازای ثبت نام از بخش ویژگی‌های جادویی، این امکان را می‌دهید که بازاریاب به ازای ثبت نام کاربران نیز سود دریافت کند. این معمولا همان مفهوم فیلد معرف در فرم‌های ثبت نام است که یک پاداش اضافی به همکاران فروش است. این سود باید یک مبلغ ثابت و البته ناچیز باشد مگر آن که شما به ازای ثبت نام کاربران نیز درآمدی داشته باشید.

۲- کمیسیون مادام‌العمر – برای تشویق بیشتر بازاریاب می‌توانید کمیسیون مادام العمر به او تخصیص دهید. بدین ترتیب هر مشتری که معرفی کند به حساب او متصل شده و هر زمانی که مشتری خریدی انجام دهد سودش به حساب بازاریاب منظور می‌گردد. این گزینه نیز در افزونه از طریق ویژگی‌های جادویی فعال می‌گردد.

۳- پاداش هنگام پرداخت – این گزینه یک امکان اضافی است تا هر گاه یک مشتری از طریقی به جز لینک ارجاع وارد سایت شده باشد این امکان را داشته باشد که معرف خود را به صورت دستی هنگام پرداخت برای محصول وارد کند تا کمیسیون برای بازاریاب انتقال یابد. برای این کار نیز از بخش ویژگی‌های جادویی گزینه پاداش هنگام پرداخت را فعال کنید.

۴- کیف پول– قابلیت کیف پول را برای سیستم فعال کنید. بدین ترتیب همکار می‌تواند درآمد خود را به حساب اعتبار منتقل کرده و از آن برای خرید در سایت شما استفاده کند.

 

 

تبریک می‌گوییم. اکنون شما سیستمی راه انداخته‌اید که می‌تواند افزایش فروش‌تان را تضمین کند. منتظر آموزش‌های بعدی ما و راهکارها و ترفندهای افزایش فروش از طریق همکاری در فروش باشید.

برای آن که با تمام سازوکارهای سیستم به طور تخصصی و حرفه‌ای آشنا شوید و بیشترین بهره را از آن در جهت افزایش فروش و ترافیک سایت یا فروشگاه خود بگیرید٬ حتما در دوره آنلاین آموزش جامع افزونه همکاری در فروش ثبت نام کنید تا تمام ویدیوهای آموزشی و فایل‌های مرتبط به آن را به صورت رایگان دریافت نموده و از پشتیبانی درجه یک آن بهره‌مند شوید.

مطالب مرتبط

0 0 رای
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع‌رسانی درباره
guest
2 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تتمام نظرات
سجاد
3 سال پیش

سلام. واقعا سپاس از مطلبتونفقط سوالی از خدمتون داشتم تو قسمت افرهای ویژه باید چگونه به بازاریابان این افرها را نمایش دهیم؟
سپاس

امین زمانی
2 سال پیش
پاسخ به  سجاد

با سلام و احترام. روش‌های مختلفی برای نمایش آفرها هست. می‌توانید یک بخش تازه در منو ایجاد کنید و آن را اختصاص به نمایش آفرها قرار دهید. آموزش مفصل آن را می‌توانید در ویدیوهای آموزشی دوره آنلاین افزونه همکاری در فروش مشاهده کنید.

2
0
لطفا درباره این مطلب نظر بدهیدx
()
x
ارایه مجدد توسط فرشمیکا

پکیج همکاری در فروش و بازاریابی شبکه‌ای

برترین ابزار برای راه‌اندازی سیستم بازاریابی در وردپرس با محبوب‌ترین افزونه همکاری در فروش + ادآن‌های ارایه شده توسط فرشمی و آموزش‌های ویدیویی