چرا نباید پیامرسان ایتا را نصب کنیم؟

چرا نباید پیامرسان ایتا را نصب کنیم؟ 1

این عنوان مطلب است ، برایم جالب بود که در بازار داغ شایعات فیلترینگ تلگرام یک پیام رسان داخلی به نام ایتا شروع به تبلیغات گسترده کرده است و آنقدر هم بی کیفیت سرویس دهی کرده است که شما را در صف ورود قرار می دهد یعنی توانایی پشتیبانی از کاربران با تعداد کم را هم ندارد چه برسد به حجم کاربران میلیونی !! از اینها بگذریم قبلا بحث کرده ایم که در کشوری زندگی می کنیم که گربه محض رضای خدا موش نمی گیرد چه برسد که پیام رسان داخلی قابل اعتماد و بدون اتکا و وابستگی به شرکت یا سازمان خاص داشته باشیم !! سروش برای صدا و سیما !! بله برای بانک ملی !! آن یکی برای شاتل !! این یکی برای های وب و آن یکی هم برای یک سازمان دیگر !! خوب به نظر شما من به عنوان یک کاربر عادی به کدامیک از این پیام رسان ها اعتماد کنم ؟ اطلاعاتم را برای سوء استفاده در اختیار بانک ملی قرار بدهم ؟ یا اینکه برای تبلیغات در اختیار شاتل و های وب و غیره قرار بدهم ؟

پیام رسان ایتا

اگر تلگرام هم وابسته به یک شرکت خصوصی بود که کارش تبلیغات و سوء استفاده از کاربران بود حتما از آن هم استفاده نمی کردم اما بحث از اینها گذشته همیشه تاکید کردیم بر حمایت از محصول داخلی اما محصول داخلی در حوزه IT نباید وابسته باشد و کاملا مستقل باید عمل کند ، حالا این روزها بازار پیام رسان درست کردن داغ شده است و چند روزی است که یک پیام رسان جالب به نام ایتا را تبلیغ می کنند ، بعد از بررسی هایی که در این پیام رسان انجام دادم قطعا به هیچکس توصیه نمی کنم این نرم افزار را به هیچ عنوان بر روی گوشی خودش نصب کند و برای این موارد هم دلایل کاملا واضحی دارم ، یک پیام رسان در وهله اول وقتی با دروغ کار خودش را شروع می کند تا آخر ماجرا را بخوانید که یعنی به دنبال تهیه لیست مخاطب برای سوء استفاده تبلیغاتی در ساده ترین حالت ممکن است اما برای چه به این پیام رسان اعتماد نکنیم !!

شرکتی با مضمون مورد نظر حتی وب سایت هم ندارد !!


در صفحه وب سایت پیام رسان ایتا به آدرس www.eitaa.com در انتهای صفحه اینطور بیان شده است که “کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت اندیشه یاوران تمدن امروز می باشد “ بنده هر چقدر در اینترنت جستجو کردم یک وب سایت از این شرکت پیدا نکردم !! اگر شما دوست عزیز آنقدر صراحت دارید که در خصوص پیام رسان اطلاع رسانی کنید در خصوص شرکت نیز لطفا وب سایت ایجاد کرده و به شرکت حقوقی لینک بدهید !! شرکتی که نامش در گوگل هنوز ناشناخته است اما از آن هم جالبتر می شود.

پیام رسان ایتا

 

صفحه whois دامنه eitaa.com شخصی است !!


اگر این پیام رسان ماهیت حقوقی دارد نباید در وب سایت whois.com که گزارش مالکیت و نوع مالکیت وب سایت را می دهد عنوان یک شخص به عنوان مالک وب سایت درج شده باشد و این یعنی مالک وب سایت یک شخص است و ماهیت حقوقی به نام شرکت در این میان وجود ندارد و این هم یکی دیگر از موارد عدم اعتماد به ایتا است اما جالبتر اینکه مالک این وب سایت در whois.com شخص به نام جناب آقای محسن غفاری از شهر قم درج شده است اما ماجرا از آن هم جالبتر می شود که در قسمت Organization یا سازمان whois.com شرکت سامانه فناوری طوبی به عنوان سازمان و مالک درج شده است که این مورد بسیار جالبتر است که بدانید این شرکت با آدرسwww.tsms.ir در دسترس می باشد و در واقع یا مالک پیام رسان طوبی در اصل این شرکت است یا همکاری بین شرکت ، شخص و یا آدرس پیام رسان ایتا و شرکت سامانه فناوری طوبی وجود دارد !! بنابراین واضح است که ایتا در مالکیت شرکتی مجهول به نام اندیشه یاوران تمدن امروز نیست !! یا حداقل دروغ به شما تحویل داده می شود اما مشکل کجاست ؟ مگر داشتن چند شرکت و ایجاد پیام رسان مشکلی دارد ؟ به تنهایی خیر اما به پاراگراف بعدی توجه کنید.

پیام رسان ایتا

 

کارایی و خدمات شرکت سامانه فناوری طوبی مالک ایتا چیست ؟


خوب کافیست سری به وب سایت این شرکت به آدرس www.tsms.ir بزنید و ماجرا جالب می شود ، خدمات این شرکت به ترتیب ارسال پیام کوتاه تبلیغاتی ، سامانه پیام کوتاه تحت وب ، ارسال پیامک با کسر هزینه از گیرنده ، ارسال پیام صوتی و بصورت کلی تبلیغات پیامکی و تلفنی می باشد !!! خوب پر واضح است که مشخص می شود که پیام رسان داخلی ایتا نیز محض رضای خدا تولید نشده است و هدف جمع آوری اطلاعات و شماره تلفن ها و هویت افراد و حداقل سوء استفاده تبلیغاتی از این بازار است .

پیامرسان ایتا

قضاوت با شماست اما هیچوقت به کسی توصیه نکنید که از این پیام رسان استفاده کند اگر علاقه ای به دریافت کلی تبلیغات و در اختیار قرار گرفتن اطلاعاتش برای سازمان ها و شرکت های تبلیغاتی ندارید . قضاوت با شماست از نظر ما این یک نرم افزار غیرامن و البته ابزار سوء استفاده است و ما هم جهت اطلاع رسانی خودمان را موظف دانستیم ، عرصه بر دوستان تولید کننده پیام رسان ایتا در خصوص ارائه ابهامات در همین پست باز است و امیدوار هستم دلایل قانع کننده ای برای ما بیاورند که از تلگرام جدا شویم و به ایتا بپیوندیم .

نویسنده : محمد نصیری

مطالب مرتبط

0 0 رای
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع‌رسانی درباره
guest
3 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تتمام نظرات
hosein
hosein
1 سال پیش

سلام نرم افزارهای داخلی همگی دارای ویژگیهای مشترک هستند و تخریب یکی از آنها درست نیست حتما پیشنهاد شما این است که کاربر به جای ایتا سروش نصب کند که اطلاعات کاربر محفوظ بماند!!!!!!!!!!

یکی
1 سال پیش

با سلام . اطلاعات شرکت شرکت اندیشه یاوران تمدن امروز در روزنامه رسمی کشور بدین شرح به ثبت رسیده است:
شماره روزنامه: ۲۱۲۱۴ شهرستان
شماره صفحه روزنامه: ۹۷
تاریخ روزنامه: ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
شماره نامه اداره ثبت: ۱۳۹۶۳۰۴۳۰۸۹۲۰۰۳۴۱۵
تاریخ نامه اداره ثبت: ۱۳۹۶/۱۰/۶
آگهی تاسیس
تاسیس شرکت با مسئولیت محدود اندیشه یاوران تمدن امروز در تاریخ ۰۶/۱۰/۱۳۹۶ به شماره ثبت ۱۵۳۱۱ به شناسه ملی ۱۴۰۰۷۳۰۶۷۸۳ ثبت و امضا ذیل دفاتر تکمیل گردیده که خلاصه آن به شرح زیر جهت اطلاع عموم آگهی می گردد. موضوع: فعالیتهای مرتبط با مهندسی رایانه و اطلاعات و ارتباطات، ارائه خدمات مرتبط، تولید و عرضه نرم افزار های رایانه ای غیرفرهنگی، تهیه نرم افزار های تلفن همراه، تولید نرم افزار های غیرفرهنگی پیام رسان ایرانی ـ درصورت لزوم پس از اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیربط مدت: از تاریخ ثبت به مدت نامحدود مرکز اصلی: قم ـ شهرستان قم ـ بخش مرکزی ـ شهر قم ـ پیام نور ـ خیابان پیام نور ـ کوچه نور۱۹ ـ پلاک ۰ ـ مجتمع ناظم ـ طبقه اول ـ کدپستی ۳۷۱۹۱۴۷۱۹۷ سرمایه شخصیت حقوقی: ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال می باشد. اسامی و میزان سهم الشرکه شرکا: آقای محسن غفاری به شماره ملی ۰۳۸۱۳۹۶۴۷۹ دارنده ۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال سهم الشرکه آقای سیدحسن حسینی به شماره ملی ۰۳۸۱۷۴۶۲۲۴ دارنده ۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال سهم الشرکه اولین مدیران شرکت برای مدت دو سال به شرح ذیل انتخاب شدند: : خانم سمانه حبیبی به شماره ملی ۰۰۷۰۰۳۷۹۳۰ به سمت مدیرعامل آقای محسن غفاری به شماره ملی ۰۳۸۱۳۹۶۴۷۹ به سمت رئیس هیئت مدیره آقای سیدحسن حسینی به شماره ملی ۰۳۸۱۷۴۶۲۲۴ به سمت نایب رئیس هیئت مدیره دارندگان حق امضا: کلیه اوراق و اسناد بهادار و تعهدآور شرکت از قبیل چک، سفته، بروات، قراردادهای عقود اسلامی با امضای آقای محسن غفاری همراه با مهر شرکت معتبر می باشد اختیارات نماینده قانونی: طبق اساسنامه ثبت موضوع فعالیت مذکور، به منزله اخذ و صدور پروانه فعالیت نمی باشد.
ش۹۶۱۰۰۶۹۲۳۹۷۲۸۹۴ اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری قم

3
0
لطفا درباره این مطلب نظر بدهیدx
()
x