چرا فهرست شدن در یک دایرکتوری معتبر از کار بر روی سئو بهتر است؟

چرا فهرست شدن در یک دایرکتوری معتبر از کار بر روی سئو بهتر است؟ 1

بسیاری از افراد زمان، هزینه و تلاش بسیاری را صرف بهینه کردن سایت‌شان برای موتورهای جستجو جهت دسترسی به جایگاه مناسب در آنها صرف می‌کنند و این قابل درک است. آن‌ها می‌خواهند سایت‌شان رتبه خوبی در موتورهای جستجو کسب کند، بنابراین هزینه‌های بسیاری به کارشناسان سئو می‌پردازند تا جایگاه آن‌ها را در سئو تقویت کنند. علاوه بر این، آن‌ها تلاش و زمان صرف نوشتن پست‌های مهمان در وبلاگ‌های دیگر می‌کنند تا برای سایت‌شان بک لینک به دست آورند. و ساعت‌ها در انجمن‌های مربوط به سئو صرف می‌کنند تا بلکه چیزهای تازه‌تری بیاموزند. متاسفانه، چیزی که اکثر آن‌ها در نهایت به دست می‌آورند این است که بهینه‌سازی برای موتور جستجو کار سختی است و بسیازی از تلاش‌های‌شان در این زمینه با شکست مواجه می‌شود.

بیش از اندازه نباید روی سئو توقف کرد

 

حقیقت این است که سئو، دانش موشکی نیست و نباید روی آن بیش از اندازه تمرکز کرد. شما لازم نیست تمام کارهایی را که کارشناس سئو از شما می‌خواهد را انجام دهید تا رتبه بهتری به دست بیاورید. حدس بزنید چرا؟ بسیاری از افراد هیچ کدام از این ها را انجام نمی‌دهند اما سایت‌شان رتبه و نتایج خوبی در موتورهای جستجو به دست می‌آورد. جای آن که خودتان را مشغول ترفندهای کس دیگری درباره‌ی سئو بکنید بهتر است تلاش، زمان و پول‌تان را روی چیزهای بهتری هم متمرکز کنید.

چه چیزی می‌تواند از بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو، برای سایت‌تان مفیدتر باشد؟ خب بسیاری از افراد آن قدر روی فعالیت‌های سئوی خود هیجان‌زده‌اند که اصلا محتوای سایت‌شان را فراموش می‌کنند. درست است، جذب ترافیک بیشتر روی سایت‌تان مهم است اما کیفیت محتوای سایت‌تان از آن هم مهم‌تر است.

 

بازاریابی فعالیت مهمی است، اما اهمیتی ندارد که چه تعداد افراد به سایت‌تان سوق داده شوند، وقتی که آن ها محتوای سایت‌تان را ارزشمند نیابند مدت زیادی در سایت‌تان نمی‌مانند. آن‌ها چیزی از شما نخواهند خرید و یا فعالیتی که دوست دارید را در سایت‌تان انجام نخواهند داد.

به جای تمرکز بر روی ترفندهای زیرکانه‌ی سئو، همان وقت را روی ساخت وبسایتی بهتر بگذارید. وقتی که سایت شما واقعا در مرحله ابتدایی بهره‌برداری است آن وقت روی بازاریابی‌تان هزینه کنید اما حتی آن زمان هم شما نیاز به حقه و ترفند ندارید.

مهم نیست که بازدیدکنندگان کمی به سایت شما سر بزنند، اگر آن‌ها چیز درخوری بیایند و تحت تاثیر قرار گیرند، نام شما را منتشر خواهند کرد و ممکن است از سایت خود به شما لینک بدهند، و ترافیکی که آن‌ها به سمت سایت شما هدایت کنند هدفمند* خواهند بود. اگرچه این تنها منبع ارسال ترافیک هدفمند به سایت شما نیست.

ترافیک هدفمند و دایرکتوری‌های وب

 

یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین راه‌ها برای جذب ترافیک و بازدیدکننده‌ی بیشتر برای سایت شما، ثبت آن در یک دایرکتوری باکیفیت، معتبر و ساختاربندی شده است. وب دایرکتوری‌های معتبر، وبسایت‌های باکیفیت را فهرست کرده و آن‌ها را در ساختار دسته/موضوع و زیردسته طبقه‌بندی می‌کنند. وب دایرکتوری‌های معتبر توسط کارشناسان و ویراستاران کاربلد مدیریت می‌شود تا مطمئن شوند سایت‌های فهرست شده از کیفیت خوبی برخوردار باشند.

پذیرفته شدن سایت‌تان در چنین وب دایرکتوری معتبری، کمک می‌کند تا ترافیک هدفمند به سایت‌تان هدایت کنید چرا که کسانی که از طریق چنین دایرکتوری‌هایی سایت شما را بیابند دقیقا به موضوع فعالیت شما علاقه داشته و سایت شما را از این طریق پیدا کرده‌اند. برخلاف موتورهای جستجو که اغلب نتایج نامرتبط را نیز فهرست می‌کنند، دایرکتوری‌های با ساختاربندی مناسب، سایت‌ها را در دسته‌بندی‌های دقیق فهرست می‌کنند. علاوه براین کسانی که وبسایت شما را از طریق دایرکتوری می‌یابند از سایت شما به این دلیل بازدید می‌کنند که به محتوای آن علاقه‌مندند. همه چیز هنور به کیفیت سایت شما بستگی دارد که آن‌ها را حفظ کنید، اما این جایی است که تلاش‌های شما سریعتر جواب می‌دهد.

وب دایرکتوری‌ها و بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو

 

وقتی که شما موفق شدید وبسایت‌تان را در یک دایرکتوری خوب ثبت کنید، شما می‌توانید بدون نیاز به دانستن ترفندها و دانش و تخصص بالا، ترافیک هدفمندی را به سمت سایت خود هدایت کنید. برخی از این دایرکتوری‌ها مثل دایرکتوری فرشمی برای سایت‌ها ایرانی امکانات بالایی از جمله نوشتن پست‌، ایجاد پروموشن، و نوشتن توضیحات بدون محدودیت کاراکتر به شما می‌دهند که می‌توانید بک لینک‌های ارزشمندی برای سایت‌تا ایجاد کنید. بسیاری از این خدمات به صورت رایگان در فرشمی ارایه می‌شود. اغلب دایرکتوری‌ها هزینه‌ای برای ثبت سایت دریافت می‌کنند اما این هزینه‌ها وقتی با ارتقای ربته توسط یک شرکت سئو مقایسه شود بسیار به صرفه است و شانس یافتن یک شرکت سئوی خوب معمولا پایین‌تر از یافتن یک دایرکتوری خوب است. از طرف دیگر شانس شما می‌تواند مساوی باشد وقتی بدانید که تعداد زیادی دایرکتوری واقعا بد نیز وجود دارد.

هیچ وب دایرکتوری نمی‌تواند همان اندازه ترافیک که شما از جانب گوگل دریافت می‌کنید را به سایت‌تان هدایت کند، اما تجمع بک‌لینک‌های باکیفیت در دایرکتوری حتی در ارتقای رتبه‌‌ی شما در گوگل نیز مؤثر واقع خواهد شد. تعداد بسیار زیادی دایرکتوری بد وجود دارد اما تعداد دایرکتوری‌های خوب هم کم نیست. بنا به تجربه یکی از سایت‌های من در چند دایرکتوری خوب فهرست شده و کل ترافیکی که از دایرکتوری وب به سایت من هدایت می‌شود ده درصد کل ترافیک سایت است در حالی که ترافیک ارجاعی از گوگل حدود ۸۰ درصد است. با تحقیق در آمار دریافته‌ام در حجم ترافیک بالای گوگل، تاثیر دایرکتوری‌های مذکور بسیار بالاست.

 

اشتباه می‌کنید اگر فکر کنید ده درصد مهم نیست. وقتی بدانید نرخ پرش (ترافیک بی‌اثر) در ترافیکی که از جانب گوگل به سمت سایت هدایت شده بسیار بالاست. چرا که ارتباط موضوع سایت من با کلمات کلیدی‌ای که مطلوب است اغلب بسیار پایین است. وقتی به کلمات و عباراتی که افراد را از جستجوی گوگل به سایت من هدایت کرده نگاه می‌کنم، درمی‌یابم چرا نرخ پرش آن قدر بالاست. می‌توانید از طریق گوگل آنالتیکز، به کلمات کلیدی‌ای که از طریق جستجو کاربران را به سایت‌تان هدایت کرده نگاه کنید و خواهید دید بسیاری از این کلمات، کاملا بی‌ارتباط با موضوع سایت شما و صفحه‌ای که به آن هدایت شده‌اند است.

در مقایسه، وقتی این اعداد نسبتا پایین هستند، وب دایرکتوری‌ها ترافیک هدفمندی را به سایت من هدایت کرده‌اند. افرادی که از طریق وب دایرکتوری به سایت من آمده‌اند با احتمال بیشتری چیزی که به دنبال آن هستند را یافته‌اند. دست‌کم، موضوع مرتبط است و آن‌ها زمان بیشتری را برای گشت و گذار در سایت من صرف می‌کنند و بسیار محتمل‌تر است که خریدی انجام دهند.

 

در دایرکتوری ساختارمند فرشمی، همه چیز به شکل کارشناسی شده در جهت بهره‌مندی سایت‌ها و برندها و کسب و کارها، و جذب بازدیدکننده و ارتقای اعتبار سایت در موتورهای جستجو ترتیب داده شده است. شما فقط کافی است روی صفحه کسب و کار خود و البته سایت‌تان تمرکز کرده و کیفیت آن را افزایش دهید. معرفی شما به مخاطبان و مشتریان بالقوه، توسط کارشناسان فرشمی انجام شده و همواره با تکنیک‌های به روز و بهره‌مندی از ساختارهای کیفی کارآمد، بهترین ترافیک به سایت‌تان جذب خواهد شد.

 

 

*  ترافیک هدفمند به بازدیدکنندگانی گفته می‌شود که در صورت رجوع به سایت شما، علاقه‌ی بیشتری به آن نشان داده و زمان بیشتری در سایت‌تان صرف می‌کنند، به احتمال بالاتر خرید انجام داده و یا فعالیتی که از آن‌ها انتظار دارید را صورت می‌دهند

مطالب مرتبط

0 0 رای
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع‌رسانی درباره
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تتمام نظرات
0
لطفا درباره این مطلب نظر بدهیدx
()
x