نسخه اولیه پاپیروس، پلتفرم آزاد نشر و شبکه اجتماعی محتوا به راه افتاد

نسخه اولیه پاپیروس، پلتفرم آزاد نشر و شبکه اجتماعی محتوا به راه افتاد 5

با گسترش روزافزون شبکه‌ های اجتماعی، تعامل در بستر شبکه جهانی اینترنت به مرحله‌ای تازه رسیده و در کنار آن با چالش‌های مختلفی نیز روبروست. پس از رونمایی از شبکه جهان گستر اینترنت، ظهور وبلاگ‌ها را شاید بتوان بزرگ‌ترین انقلاب و تحول در دنیای مدرن و عرصه فناوری اطلاعات به شمار آورد. وبلاگ‌نویسی اما به همان سرعتی که همه‌گیر شد افول کرد. وبلاگ، پدیده‌ای جذاب و نوظهور بود که پیش از آن توسط بشر تجربه نشده بود. این که هر شخص می‌توانست به سادگی و بدون هزینه رسانه خود را داشته باشد و افکار و آثارش را در چشم به هم زدنی در سراسر جهان منتشر کند.

تعداد مخاطبان یک وبلاگ می‌توانست از تعدادی آشنا تا چند صد هزار نفر متغیر باشد و بوده‌اند وبلاگ‌هایی که به اندازه نشریات بزرگ آنلاین مخاطب داشته‌اند. با ظهور شبکه‌های اجتماعی که پدیده‌ای در همان اندازه‌های وبلاگ‌نویسی بود، وبلاگ ها به حاشیه رفتند. گرچه مخاطبان یک کاربر در شبکه‌های اجتماعی – به دلیل ساختار خاص شبکه‌های اجتماعی در ایجاد ارتباط بین کاربران – معمولا به اندازه مخاطبان وبلاگ نمی‌رسید اما گویا جذابیت‌های بیشتری برای انسان معاصر داشت. از جمله این‌که داشتن اکانت در شبکه اجتماعی و انتشار مطلب، حتی از ایجاد یک وبلاگ و انتشار در آن نیز آسان‌تر – و البته به مانند آن رایگان – بود و مردم همچنان در پی راحتی بیشتر هستند. نکته بعدی در عامیانه‌تر بودن شبکه‌های اجتماعی نسبت به وبلاگ‌ها بود. برای این‌که زحمت راه‌اندازی یک وبلاگ را به خودت بدهی می‌بایست دست‌کم حرفی برای گفتن داشته و مقدمات نویسندگی را بلد باشی. اما در شبکه‌های اجتماعی نیازی به این دشواری‌ها نبود و هر چه دل تنگت می‌خواست می‌توانستی بگویی و پیروان خود را پیدا کنی از دوستان و آشنایان گرفته تا پدیده‌ای جدید به نام دوستان مجازی. یکی از محاسن شبکه‌های اجتماعی در همین عبارت دوستان مجازی یعنی ارتباط نزدیک‌تر میان افرادی که همدیگر را ندیده و نشناخته‌اند نهففته است.

حالا شبکه‌های اجتماعی گوناگون و رنگارنگی پا به عرصه وجود نهاده‌اند که کارکردهای مختلفی داشته و سلایق گوناگون را پوشش می‌دهند. پاپیروس اما قرار است از همه آن‌ها متمایز باشد. چرا که پاپیروس تنها یک شبکه اجتماعی نیست. پاپیروس با عنوان پلتفرم نشر آنلاین قدم به میدان گذاشت و هدف آن ترکیب وبلاگ‌نویسی یا سایت شخصی، شبکه اجتماعی و نشر آنلاین در یک پلتفرم است. اما همه این‌ها با یک هدف خاص و ساختار ویژه بنیان نهاده شده است.

نسخه اولیه پاپیروس، پلتفرم آزاد نشر و شبکه اجتماعی محتوا به راه افتاد 6

 

پاپیروس؛ پلتفرم نشر آزاد محتوا برای همگان

هدف پاپیروس ایجاد بستر آزاد نشر برای همگان است به طوری که افراد مختلف بتوانند آثار خود را آزادانه و به راحتی به دنیا عرضه کنند. یک اکانت در پاپیروس ارزشی به اندازه یک وبسایت دارد با این تفاوت که به صورت رایگان ایجاد می‌شود و برای جذب مخاطبان بسیار و هدفمند، نیازی به دردسرهای سئو و مانند آن وجود ندارد. اما با این همه، پاپیروس قصد ندارد جایگزین وبسایت برای استفاده‌های مختلف شود بلکه پاپیروس مکمل وبسایت و به موازات آن خواهد بود. در واقع افراد، شرکت‌ها یا کسب و کارهایی که وبسایت دارند، می‌توانند با ایجاد اکانت در پاپیروس، فعالیت‌ها، خدمات و به طور کلی وبسایت خود را معرفی و پروموت کنند. افرادی هم که هزینه ایجاد وبسایت برای خود ندارند می‌توانند از طریق اکانت پاپیروس، خود و آثارشان را به مخاطبان عرضه کنند.

در نسخه اولیه پاپیروس، هر شخصی با ایجاد اکانت یک تحریریه شخصی در اختیار خواهد داشت که می‌تواند مطالب و آثار خود را از طریق آن به صورت آزادانه منتشر کند. هدف آن است که فرمت‌های مختلفی مانند متن، تصویر، صوت، ویدیو و .. در تحریریه شما قابل انتشار باشد و شما بتوانید آثار مختلفی از قبیل شعر و داستان و مقاله و پادکست و عکس و نقاشی و ویدیو منتشر کنید. پاپیروس دخالتی در انتشار آثار شما نخواهد داشت اما کمک می‌کند مخاطبان بیشتری پیدا کنید.

نسخه اولیه پاپیروس، پلتفرم آزاد نشر و شبکه اجتماعی محتوا به راه افتاد 7

صفحه اصلی پاپیروس، در قالب مجلات مختلفی در موضوعات گوناگون از قبیل ادبیات، فناوری، فرهنگ، رسانه، اقتصاد و.. ارایه می‌شود که مخاطبان می‌توانند به شکلی هوشمند زمینه‌های مورد علاقه خود را دنبال کنند. اما جذاب‌ترین قسمت پاپیروس امکان تعامل میان مخاطبان و نویسندگان با یکدیگر است. اینجاست که پای شبکه اجتماعی پاپیروس به میان می‌آید و ساختاری نوین، که قصد دارد شیوه‌ای تازه از گفتگوی مجازی را نمایان سازد. اکانت شما در پاپیروس مثل یک ویترین برایتان عمل می‌کند و مجموعه‌ای از اطلاعات، آثار، سوابق و فعالیت‌های شما را به نمایش می‌گذارد که دیگران از این طریق با شما آشنا می‌شوند. در نسخه نهایی پاپیروس، قابلیت‌هایی عرضه می‌شود که هر شخص می‌تواند اکانت خود را مثل یک وبسایت بیاراید و بخش‌های مختلفی از قبیل نمونه کارها و آثار، سوابق، گالری تصاویر، لینک آثار و علایق خود را در صفحه شخصی‌اش تدوین کند.

آثار شما بر اساس بازخوردهایی که می‌یابند به صفحات اصلی پاپیروس راه می‌یابند و مسیر دیده شدن و یافتن مخاطبان بیشتر برای شما هموار می‌شود. میزان و شکل فعالیت‌های شما در پاپیروس در یافتن مخاطبان بیشتر موثر است. پاپیروس شما را ترغیب می‌کند به آثار دیگران نیز توجه نشان دهید و هر چه تعامل بیشتری داشته باشید امتیاز بیشتری کسب می‌کنید. شما می‌توانید پست‌ها را برای مطالعه در آینده ذخیره کنید، از مطالب مختلف برای خود مجموعه بسازید و فراغت خود را برنامه‌ریزی کرده و عمیق‌تر کنید. با مراجعه به پاپیروس خود، از آن چه در جهان می‌گذرد مطلع می‌شوید اطلاعات خود را افزایش داده و حتی سرگرمی‌های فرهنگی برای خود فراهم می‌کنید.

 

درآمدزایی برای کاربران

همه این‌ها بخش کوچکی از قابلیت‌های نسخه نهایی پاپیروس است که در حال حاضر شما می‌توانید از نسخه اولیه آن و برخی از قابلیت‌هایی که رونمایی شده استفاده کنید. ایده‌های نوین پاپیروس که در آینده بیشتر با آنها آشنا می‌شوید به هدف ایجاد تحول در نشر آنلاین عرضه می‌شود. موسسان پاپیروس خود را علاقه‌مند به متن باز و انقلابی که در عرصه فناوری و دانش به وجود آورده معرفی می‌کنند و در این پروژه قصد دارند بر همین روال، امکان نشر آزاد محتوا و اشتراک همگانی در ارتقای دانش و فرهنگ را فراهم کنند. اما شاید یکی از جذاب‌ترین بخش‌های این پلتفرم برای مخاطبان، امکان کسب درآمد از طریق آن باشد.

یک نویسنده، نقاش، عکاس، صنعتگر، جواهرساز و به طورکلی هر هنرمند و تولیدکننده‌ای می‌تواند از طریق اکانت خود در پاپیروس هنرش را نشر داده و مخاطبان و مشتریان بیشتری بیابد. درست است که تمرکز پاپیروس بر روی تولید محتوا است، اما هر فردی می‌تواند هنر و توانایی‌هایش را از طریق پلتفرم نشر محتوا به دیگران معرفی و عرضه کند. به گفته موسس پاپیروس، متدهای مختلفی در جهت بازدهی مالی و درآمدزایی در مدل اقتصادی این پلتفرم طراحی شده که در آینده رونمایی خواهد شد. متداول‌ترین روش نیز بهره‌گیری از تبلیغات است. اما نکته این‌جاست که طراحان پاپیروس قصد دارند بخشی از سود و درآمد پاپیروس را به کاربران اختصاص دهند. در واقع کاربران پاپیروس یا همان تولیدکنندگان محتوا بر اساس فاکتورهای مختلفی از جمله میزان مخاطب و دنبال کننده، بازدید صفحه و امتیاز بالاتر، از پست‌های خود درآمد کسب می‌کنند. میزان این درآمد بر اساس نوع و میزان فعالیت و کارکرد افراد می‌تواند تا مبلغ قابل توجهی افزایش یابد و هدف پاپیروس، ارایه ساختاری است که به افراد کمک کند از توانایی‌ها و علایق‌شان درآمدزایی کنند. سورپرایزهای بیشتری در این سیستم وجود دارد که بر اساس میزان استقبال از این پلتفرم در زمان‌های آتی رونمایی خواهد شد. یکی از این موارد که بدان اشاره شده، منافع اقتصادی برای مخاطبان فعال است. حال باید منتظر ماند و دید میزان استقبال از این پلتفرم تا چه اندازه باشد.

مطالب مرتبط

روش های بازاریابی اینترنتی

آیا می‌دانستید بسیاری از روش‌های تبلیغات بازدهی بسیار کمی دارد؟ برخلاف تبلیغ شرکت‌های تبلیغاتی اتفاقا تبلیغات هزینه است. هزینه‌ای که بسیاری از اوقات بازگشتی ندارد. چه راهکارهایی برای بازاریابی آنلاین وجود دارد که نتیجه‌ای ناامیدکننده در پی نداشته باشد. در ادامه مقاله با بهترین روش‌ها آشنا می‌شوید.

0 0 رای
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع‌رسانی درباره
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تتمام نظرات
0
لطفا درباره این مطلب نظر بدهیدx
()
x