معرفی سرویس‌های خلاقانه تبلیغ اینترنتی ۱

معرفی سرویس‌های خلاقانه تبلیغ اینترنتی ۱ 1

همانطور که در مقاله روش‌های بازاریابی آنلاین به شما نشان دادیم راه‌های بسیاری برای تبلیغات اینترنتی وجود دارد اما بسیاری از آن‌ها بازده بسیار کمی دارند و حتی می‌شود گفت دور ریختن هزینه و زیان آور می‌باشند. برعکس تبلیغات بسیاری که درباره بسیاری از انواع بازاریابی آنلاین می‌شود حقیقت چیز دیگری است.

شاید برای یک شرکت غول‌پیکر زیاد مهم نباشد که هزینه یک تبلیغ، به همان اندازه مؤثر بوده و به ازدیاد فروش کمک کند. شرکت‌های بزرگ ممکن است بسیاری از استراتژی بازرگانی خود را بر روی گسترش برند قرار دهند. یعنی فقط برای این‌که توی چشم باشند و اسم‌شان دیده شود یک بیلبورد بزرگ تبلیغاتی را وسط شهر نصب می‌کنند. گرچه شاید نرخ تبدیل این نوع تبلیغ کمتر از یک درصد باشد که غالبا همین طور است.

مثلا تبلیغات بنری یا تبلیغات کلیکی دارای پایین‌ترین نرخ تبدیل هستند. مخصوصا وقتی تبلیغ شما در صفحاتی کاملا نامرتبط به موضوع فعالیت یا کالای شما نمایش داده شود بدیهی است که کمترین کلیک را خواهد داشت و البته کلیک‌های بالای بی‌فایده هم دور از ذهن است. نکته‌ای که در تبلیغات کلیکی برای شرکت‌های کوچک بسیار زیان بار است آن است که به خاطر نرخ بالای نمایش، کلیک‌های بسیاری روی بنرها صورت می‌گیرد اما به خاطر عدم وجود هیچ‌گونه هدفمندی خاص در نمایش بنر، اکثر این کلیک‌ها تبدیل به مشتری نخواهند شد در حالی که شما باید برای هر کلیک پول پرداخت کنید.

اما باید این را هم گفت که سیستم تبلیغات کلیکی برای سایت‌های پربازدید که به عنوان نمایش‌دهنده از این سیستم استفاده می‌کنند مفید و درآمدزاست. آن‌ها با قرار دادن کد بنرهای یک سرویس‌دهنده‌ی تبلیغات کلیکی، به ازای هر کلیک مبلغی دریافت می‌کنند. این روش تبلیغ بسیار گسترش یافته و اکنون در ایران تعداد بی‌شماری از این دست سرویس‌دهنده‌ها به وجود آمده‌اند که البته برخی از آن‌ها از شیوه‌های مختلفی برای ارائه سرویس بازاریابی و تبلیغات آنلاین استفاده می‌کنند.

چندی است سرویس‌های هوشمندی نیز وارد عرصه شده‌اند که با استراتژی‌های خاص خود موجب بالا بردن نرخ تبدیل شده‌اند. ما در طول سال‌ها تمام شکل‌های تبلیغ و بازاریابی آنلاین را مورد آزمایش و بررسی قرار داده‌ایم و در مجموعه‌ی آموزشی و معرفی سرویس‌های آکادمی، شما را با بهترین و پربازده‌ترین روش‌های تبلیغ اینترنتی در ایران آشنا خواهیم کرد.

گرچه همین ارائه دهندگان سرویس‌های تبلیغ کلیکی نیز سعی کرده‌اند تبلیغات را به شکل هدفمندتری نمایش داده و بنر شما را در صفحات مرتبط‌تری نمایش دهند اما همچنان پایین‌ترین نرخ تبدیل را برای شما (در میان سرویس‌های دیگر) دارا هستند. البته باید در نظر داشته باشید مقصود ما از نرخ تبدیل آن چیزی است که مربوط به میزان موفقیت و یا سودآوری شماست. یعنی چه میزان از کسانی که از طریق این بنرها وارد سایت شما می‌شوند خریدی انجام می‌دهند و نه نرخ تبدیلی که این سرویس‌دهنده ها به شما نشان می‌دهند که نشان گر نسبت تعداد کلیک‌ها به تعداد نمایشی است که بنر شما در سایت‌های مختلف داشته است.

 

تبلیغات هوشمند؛ بازدهی بیشتر

اما همان‌طور که گفتیم تبلیغات هوشمند و هدفمند، نرخ تبدیل بالاتری را به وجود می‌آورند. باید بدانید که برای شما این مساله که از چه تعداد نمایش تبلیغ‌تان چه میزان کلیک صورت بگیرد اهمیت چندانی ندارد. اهمیت بالاتر آن است که چه تعداد از این کلیک‌ها تبدیل به خرید روی سایت‌تان بشود. همان طور که در مقاله انواع شیوه تبلیغ نشان دادیم، مثلا تبلیغ در گوگل، بازده بسیار بالاتری نسبت به انواع دیگر تبلیغ دارد. آن هم به این دلیل ساده که کاربر تبلیغ شما را زمانی می‌بیند که در حال جستجو بوده و دقیقا به دنبال همان چیزی است که شما عرضه می‌کنید. بنابراین وقتی به سایت شما می‌آید اگر صفحه فرود شما مجاب کننده و کیفیت محصول یا خدمات‌تان خوب باشد و توضیحات آن نیز راضی کننده باشد به احتمال زیاد خرید روی سایت‌تان انجام می‌گیرد.

یکی از راه‌های ارائه تبلیغ هوشمند، شخصی‌سازی است. مثلا وقتی شما یک ایمیل بازاریابی برای مشتریان‌ خود ارسال می‌کنید اگر ایمیل‌تان را با نام هر کدام از کاربران‌تان شروع کنید، جذابیت بیشتری برای کاربر ایجاد می‌کنید و احتمال اینکه کاربر اصلا ایمیل‌تان را باز کند بالا می‌رود چون کاربران وقتی نام خود را ببینند کنجکاو می‌شوند که ببینند داستان چیست.

این یک نوع ساده از شخصی‌سازی است که در استراتژی‌های ایمیل مارکتینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای تبلیغات هم این شخصی‌سازی بدین معناست که سلایق کاربران تشخیص داده شود و نزدیک‌ترین موارد به سلایق به آنها پیشنهاد شود. کاری که بسیاری از شبکه‌های اجتماعی انجام می‌دهند و پست‌ها را بر اساس سلایق کاربران تنظیم کرده و به آنها نشان می‌دهند.

چند وقتی است که سرویس‌های هوشمند تبلیغ در ایران راه‌اندازی شده‌اند و یکی از آنها عمل بر اساس سیستم مطالب مشابه است. شما وقتی از یک سایت بازدید می‌کنید و مطلبی را می‌خوانید در پایین مطلب، مقالات مشابه به شما پیشنهاد می‌شود و چون مرتبط با موضوع مقاله‌ای است که شما به آن علاقه‌مند بوده و تا آخر خوانده‌اید بنابراین احتمالا به یکی از مقالات مرتبط نیز علاقه نشان داده و بر روی آن کلیک می‌کنید. این سرویس‌ها از این امر استفاده کرده و در جایگاه این مقالات مرتبط، تبلیغات خود را نمایش می‌دهند.

این تبلیغات به شکل مطالب مرتبط به نمایش درآمده و به موضوع مطلب مورد نظر نزدیک است. البته این سیستم هنوز در ابتدای راه است و ارتباط میان مطالب ممکن است هنوز چندان زیاد نباشد. اما در همین ابتدای راه ما دریافتیم که میزان موفقیت در این شکل تبلیغ بالاتر از روش‌های دیگر است.

 

کانگورو؛ سرویسی برای نمایش تبلیغ در جایگاه مطالب مرتبط

یکی از این سرویس‌ها وبسایت کانگورو است. شما با ثبت نام در این سایت و ایجاد کمپین، برای خود صفحات فرودی تعریف می‌کنید که به صفحات وبسایت‌تان لینک می‌دهد. یک عنوان جذاب نیز برای آن انتخاب کرده و عکس مورد نظرتان را قرار می‌دهید. با فعال کردن کمپین، صفحات فرود شما در قالب مطالب مرتبط، در پای تمامی پست‌های سایت‌های نمایش‌دهنده نشان داده می‌شود.

به این ترتیب بازدیدکننده‌های بسیاری که مخاطبان آن سایت‌ها هستند وقتی مطالب مورد علاقه خود را می‌خوانند به احتمال زیاد سری نیز به سایت و صفحات فرود شما که مرتبط با موضوعات مورد علاقه آنهاست خواهند زد و امکان این که جذب سایت شما و در نهایت مشتری شما شوند زیاد است.

ورود به سایت کانگورو

 

فرشمی نت‌ورک؛ سایت و خدمات خود را به رایگان تبلیغ کنید

اگر استارت‌آپی به راه انداخته‌اید و یا وبسایت یا فروشگاه آنلاینی دارید و یا ایده خلاقانه‌ای را عملی کرده‌اید و یا می‌خواهید خدمات شرکت خود را معرفی کنید، فرشمی نت‌ورک برای شماست.

شما می‌توانید برای شرکت یا استارت‌آپ خود یک صفحه ایجاد کنید و آموزش‌ها، اطلاعات و اخبار مربوط به خدمات، محصولات و فعالیت‌های خود را در قالب پست‌های اختصاصی در این شبکه به انتشار درآورید. این نوع بازاریابی، دارای بیشترین بازدهی است چرا که هر کلیکی که روی لینک شما می‌شود دقیقا مخاطب شماست و بر اساس مطلب شما به خدمات‌تان علاقه‌مند شده و به سایت شما مراجعه کرده است.

از همه مهم‌تر، این کار برای‌تان هزینه‌ای ندارد چرا که این خدمات در حال حاضر در فرشمی نت‌ورک رایگان است. شما از طریق عضویت در سایت به صورت رایگان این امکان را می‌یابید که در آینده اطلاعات کسب و کار خود را در شبکه‌ای گسترده انتشار دهید و مخاطبان و مشتریان خود را چند برابر کنید.

 

در بخش‌های آینده جزئیات بیشتری درباره این نوع سرویس‌ها خواهیم گفت و سرویس‌های بیشتری نیز به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید

مطالب مرتبط

روش های بازاریابی اینترنتی

آیا می‌دانستید بسیاری از روش‌های تبلیغات بازدهی بسیار کمی دارد؟ برخلاف تبلیغ شرکت‌های تبلیغاتی اتفاقا تبلیغات هزینه است. هزینه‌ای که بسیاری از اوقات بازگشتی ندارد. چه راهکارهایی برای بازاریابی آنلاین وجود دارد که نتیجه‌ای ناامیدکننده در پی نداشته باشد. در ادامه مقاله با بهترین روش‌ها آشنا می‌شوید.

به دنبال تبلیغ اینترنتی پربازده – برترین سرویس‌های تبلیغات آنلاین و کلیکی در سال ۱۳۹۹

اگر می‌خواهید برای کسب و کار و یا وبسایت خود در دنیای وب و از طریق آنلاین بازاریابی کرده و اولا خود را به یک برند شناخته شده تبدیل کرده و سپس مشتریان و فروش و در نهایت درآمد خود را افزایش دهید بایستی نکات مهم این حوزه را بدانید. این که بسیاری از روش‌های تبلیغ بازده چندانی از لحاظ افزایش مشتری و فروش برای شما نخواهند داشت و برخی دیگر از سرویس‌های بازاریابی نیز به درد ارتقای برند و کسب اعتبار برای نام و نشان شرکت یا کسب و کار شما نمی‌خورد.

0 0 رای
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع‌رسانی درباره
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تتمام نظرات
0
لطفا درباره این مطلب نظر بدهیدx
()
x
ارایه مجدد توسط فرشمیکا

پکیج همکاری در فروش و بازاریابی شبکه‌ای

برترین ابزار برای راه‌اندازی سیستم بازاریابی در وردپرس با محبوب‌ترین افزونه همکاری در فروش + ادآن‌های ارایه شده توسط فرشمی و آموزش‌های ویدیویی