فرشمی پرو؛ انقلابی در خدمات طراحی سایت و وبمستری با وردپرس

فرشمی پرو؛ انقلابی در خدمات طراحی سایت و وبمستری با وردپرس 3

سایت فرشمی، یکی از باسابقه‌ترین سایت‌هایی است که در زمینه طراحی وب و به طور ویژه وردپرس و آموزش آن طی سال‌های اخیر فعال بوده است و برخی از ایده‌های مهم در زمینه فروش و خدمات وردپرس برای اولین بار توسط این سایت ارایه شده است. حالا در اقدامی جدید، تیم فرشمی یک ایده‌ی جدید را با نام فرشمی پرو رونمایی کرده است که می‌توان آن را به عنوان هدیه‌ای باارزش برای طراحان و صاحبان سایت و کسب و کارهای اینترنتی و وبمستران در نظر گرفت. در ادامه دلایل و اهداف و ویژگی‌های این پروژه را بیشتر شرح می‌دهیم.

 

فرشمی پرو؛ انقلابی در خدمات طراحی سایت و وبمستری با وردپرس 4

 

فرشمی پرو چیست؟

به گفته روابط عمومی فرشمی، پروژه‌ی فرشمی پرو در واقع تبدیل فرشمی به یک سایت و سرویس پرمیوم است که خدمات باکیفیت را در ازای بهای مناسب ارایه می‌دهد. اما نکته دیگری نیز در این ایده نهفته و آن، ارایه خدمات و محصولات به کاربران حرفه‌ای با کمتری بها و هزینه‌ی ممکن است. در واقع طبق تجربه‌ی چند ساله، مشتریان را به دو گروه تقسیم کرده‌ایم تا هر کدام مطابق نیاز خود بهترین و مناسب‌ترین خدمات را دریافت کنند.

در واقع انگیزه و هدف از فرشمی پرو به این شکل تشریح شده است. در طی ماه‌های اخیر، تعداد مشتریان فرشمی رشد چشمگیری داشته و یکی از دلایل روی آوردن این کاربران از سایت‌های دیگر به فرشمی، دریافت پشتیبانی مطلوب بوده است. اما بنا به تعهد و آسان‌گیری تیم پشتیبانی فرشمی، بسیاری از این خدمات با بهای ناچیز و یا به صورت رایگان (مثلا به مشترکین دانلود که طبق قواعد، پشتیبانی محصولات به آنها تعلق نمی‌یافته) صورت می‌گرفته و همین امر موجب شده بود حجم تیکت‌ها و درخواست‌های پشتیبانی و مشاوره به طرز شگفت‌انگیزی افزایش یابد و این امر هم موجب ایجاد نارضایتی در میان همکاران پشتیبانی – به خاطر تلاش طاقت‌فرسا به ازای درآمد ناچیز – شده بود و هم به دلیل تعدد تیکت‌ها، موجبات تاخیر و تعویق در پاسخگویی و نزول کیفیت پشتیبانی یعنی همان چیزی که مایه‌ی جلب مشتری بوده را فراهم آورد.

از سوی دیگر بسیاری از مشتریان فرشمی، به خاطر برخورداری از دانش فنی، نیازی به پشتیبانی از محصولات نداشته‌اند اما همان مبلغی را برای محصولات پرداخت می‌کردند که یک مشتری که ساعت‌ها و هفته‌ها از خدمات پشتیبانی آن محصول استفاده می‌کرد. همچنین برخی از مشتریان، حاضر بودند بهای مناسبی برای محصول و خدمات پشتیبانی بپردازند اما در مقابل، افرادی بودند که حتی برای محصولات رایگان و یا بدون پشتیبانی، بیش از افراد گروه نخست از پشتیبانی استفاده می‌کرده‌اند. بنابراین هم برای رعایت عدالت، و هم ارایه خدمات منطقی بر پایه سود دو جانبه، تصمیم بر ارایه فرشمی پرو گرفته شد.

بنا به تصمیم مدیریت، در واقع راهکاری برای تعدیل مشتریان (حتی به بهای کاهش مشتریان) اتخاذ شده است که از یک سو، مشتریانی که خواستار دریافت خدمات با کیفیت هستند با پرداخت بهای معقول، از آن برخوردار شوند و مشتریانی که به دلیل داشتن مهارت، نیازی به دریافت خدمات پشتیبانی فنی ندارند، با بهای ناچیز بتوانند امکان دانلود تمام محصولات مورد نیاز خود را داشته باشند. طبق تجربه و دانش کسب و کارهای اینرنتی، امکان موفقیت برای افرادی که سعی می‌کنند با ابزارهای رایگان و بدون هزینه یا هزینه ناچیز و غیرمتناسب با استارت‌آپ و کسب و کار خود، ایده و کار خو را راه‌اندازی کنند بسیار کمتر از کسانی است که بهای متناسب را برای راه‌اندازی کسب و کار خود پرداخته‌اند. مثلا کسی که فروشگاه اینترنتی خود را با قالب و افزونه‌های رایگان و بعضا نال شده و با کمترین هزینه راه‌اندازی می‌کند، به نسبت کسی که فروشگاه خود را با محصولات با کیفیت و ابزار مناسب به راه می‌اندازد درصد موفقیت بسیار کمتری خواهد داشت. (در این زمینه مقالات مختلفی در آکادمی فرشمی ارایه شده است). بنابراین ما هم در صورتی که به این تفکر دامن بزنیم و محصولات و خدمات خود را به صورت رایگان ارایه دهیم، مسئول ناکامی افراد در کسب و کارهای‌شان خواهیم بود. باید مثل کشورهای پیشرفته و ساختارهای مدرن، این فرهنگ در جامعه‌ی کاری ایجاد شود که چیزهای ارزان، لزوما برای کار ما نتیجه‌ی بهتری حاصل نخواهند کرد.

اما در عین حال، ما تصمیم گرفتیم از راهکارهای مدرنی که بزرگترین شرکت‌های فعال در زمینه آی‌تی برای کسب رضایت مشتری انجام می‌دهند استفاده کنیم. مثلا بسیاری از سایت‌ها مثل گوگل و یا فیسبوک، به واسطه‌ی تبلیغاتی که از شرکت‌های پردرآمد دریافت می‌کنند خدمات خود را برای سایر کاربران عادی به صورت رایگان ارایه می‌دهند و بدین ترتیب تعداد بیشتری را جذب خود می‌کنند. ما هم از این ترفندها، برای ارایه مناسب و بصرفه محصولات در فرشمی پرو استفاده کرده‌ایم. در این ترفند، مشتریانی که نیاز به تهیه انواع محصولات مختلف و به تبع آن صرف هزینه‌ی زیاد برای آنها دارند، و در عین حال، خودشان می‌توانند از آنها استفاده کنند – مانند طراحان سایت و افراد آشنا یا مسلط به وردپرس – می‌توانند پلن‌های اشتراک محصول (با قابلیت دانلود رایگان تمامی محصولات) را با بهای ناچیزی خریداری کنند. البته در این پلن‌ها، امکان دریافت رایگان یا تخفیفی آموزش‌ها نیز وجود دارد بنابراین افرادی که آشنایی و تسلط کمتری در زمینه استفاده از آنها دارند نیز می‌توانند از این پلن‌های اشتراکی ارزان استفاده نمایند.

در مقابل، افرادی که در هنگام استفاده از محصولات به مشکل خورده‌اند و یا یک کارشناس فنی را در کنار کسب و کار خود نیاز دارند که مشکلات آنها را در این زمینه حل کند، می‌توانند پلن‌های اشتراک پشتیبانی را خریداری نمایند.

 

چرا بهای پلن‌های فرشمی پرو ارزان است؟

این حقیقت دارد که شما با پرداخت بهایی حدودا معادل قیمت یک محصول می‌توانید صدها محصول را به رایگان دانلود نمایید. اما این بهای ارزان آیا به معنی کیفیت پایین آن است؟ با توجه به آنکه ما در بالا نیز ذکر کردیم که می‌بایستی برای موفقیت یک کسب و کار، از ابزارهای باکیفیت و با پرداخت بهای متناسب استفاده شود، آیا این یک تناقض است؟ باید بگوییم که خیر. این قیمت ارزان دلایل خود را دارد و نه تنها موجب رضایت تعداد زیادی از مشتریان ما می‌شود برای ما نیز سودآور خواهد بود. البته در حال حاضر به خاطر رونمایی از فرشمی پرو، و به عنوان یک اقدام برای مارکتینگ، قیمت‌های پلن‌ها از قیمت واقعی آنها بسیار کمتر است. اما در هر صورت قیمت‌های تعیین شده، به نسبت محصولات ارایه شده (اورجینال، ترجمه و ..) بسیار ارزان است. اما این نوع قیمت‌گذاری، دلایل خود را دارد که آن را ذکر می‌کنیم:

 

الف – یک فرمول ساده: تعداد فروش بیشتر + سود تکی کمتر = سود کلی بیشتر

محصولات فرشمی، تا پیش از این به صورت تک فروشی ارایه می‌شده و قیمت‌های متفاوتی از ۲۹۰۰۰ تومان گرفته تا ۱۹۹۰۰۰ تومان با توجه به نوع محصول داشته است. (البته به غیر از پکیج‌های فرشمی که بعضا قیمت بالاتری داشته‌اند). این محصولات به صورت اورجینال بوده و فرشمی تنها آن‌ها را بومی سازی (ترجمه – راستچین) می‌کرده و همچنین برای محصولات پرطرفدار نیز، دوره‌های آموزشی ویدیویی تولید می‌شده است. این محصولات توسط یک تیم کارشناسی انتخاب می‌شده و بنابراین برترین محصولات موجود در بازار در هر زمینه انتخاب می‌شده است. حال با یک پلن اشتراک (از ۵۹۰۰۰ تومان) امکان دانلود و دریافت رایگان تمام محصولات فرشمی (بیش از ۵۰۰ افزونه و قالب در کنار آموزش‌های ویدیویی و …) فراهم می‌گردد. این یک آفر جذاب است و از همان قاعده و فرمول در آفرها استفاده می‌کند. تعداد فروش بیشتر با سود کمتر. در واقع ما با قیمت پایین‌تر، امکان فروش بیشتر را فراهم می‌کنیم که در این صورت هم مشتریان با پرداخت بهای کمتر برای همان کیفیت، رضایت بیشتری به دست آورده و هم فروشگاه به واسطه‌ی تعداد فروش بالا، سود بیشتری کسب می‌کند

 

ب – محدودیت در ارایه آپدیت‌ها

با خرید هر محصول در فرشمی، مشتری آپدیت‌های آن محصول را به صورت دایمی و نامحدود دریافت می‌کرده است. حال در این پلن‌های اشتراکی، گرچه تمام محصولات قابل دانلود است، اما تنها در طی مدت زمان فعال بودن اشتراک، شما قادر به دانلود آپدیت‌های محصول خواهید بود. یعنی اشتراک ماهانه شما پس از یک ماه منقضی می‌گردد و پس از این زمان شما نمی‌توانید آپدیت محصول را دریافت کنید مگر آن که اشتراک خود را تمدید کنید. این هم یک تفاوت دیگر پلن‌های اشتراکی با تکفروشی است که می‌بایست به صورت دوره‌ای خریداری شوند. گرچه باز هم به نسبت بهای اصلی و دلاری محصول، (بسیاری از این محصولات در سایت اصلی به صورت اشتراک سالانه (برای همان یک محصول) به فروش می‌رسند) بسیار بصرفه‌تر است و این را شاید باید یکی از محاسن زندگی در ایران دانست

 

ج – عدم ارایه پشتیبانی فنی

یکی دیگر از مزایای خرید تکی محصول در فرشمی، دریافت چند ماه پشتیبانی فنی رایگان برای آن محصول است. اما چنان که گفتیم بسیاری از مشتریان، نیازمند دریافت پشتیبانی در موارد فنی نبوده‌اند و به خاطر همین، آنها دیگر بهایی برای پشتیبانی محصول نمی‌پردازند و بهای تمام شده محصولات برای آنها بسیار پایین‌تر خواهد بود. حال با تهیه اشتراک فرشمی پرو، در واقع هزینه‌های پشتیبانی و زمان کاری تیم فنی، از محصولات کسر شده و یکی دیگر از دلایل کاهش قیمت پلن‌ها می‌باشد.

 

این‌ها برخی از دلایل پایین بودن بهای پلن‌های اشتراک فرشمی پرو است. این امر موجب فراهم آمدن رضایت بیشتر برای مشتریان شده و آنها می‌توانند تمام محصولات مورد نیاز خود را یک جا و بدون نیاز به صرف وقت و جستجو یافته و بدون نیاز به صرف هزینه دانلود کنند. با توجه به اینکه یکی از قابلیت‌های اشتراک فرشمی پرو، امکان درخواست محصول جدید است، مشتریان این اطمینان را خواهند داشت که تا حد ممکن، می‌توانند اغلب محصولاتی که در سایر فروشگاه‌ها وجود دارد را بدون دردسر دریافت کنند.

 

قابلیت‌های منحصربفرد فرشمی پرو

مشترکین فرشمی پرو، امکانات متنوعی خواهند داشت که آنها را از مراجعه به سایت‌های دیگر برای رفع نیازها و مشکلات‌شان بی‌نیاز خواهد کرد. این امکانات روز به روز گسترش بیشتری نیز خواهد یافت تا تمام نیازهای مشترکین را رفع کند.

پنل کاربری مشترکین – مشترکین فرشمی پرو، یک پنل اختصاصی کاربری در اختیار خواهند داشت که همه چیز را بهه صورت مجتمع و یکجا، در دسترس‌شان قرار خواهد داد. می‌توانند مدیریت اشتراک خود (کنترل زمان، تهیه و تمدید اشتراک و اطلاعات مختلف در مورد اشتراک مانند زمان باقی ماننده، تعداد دانلودها، سوابق دانلود و .. ) را انجام دهند، حساب‌های مالی خود را رصد کنند، در جریان محصولات جدید و آخرین بروزرسانی محصولات قرار گیرند، به پورتال پشتیبانی دسترسی یابند و راهنمایی‌های مختلف را از پنل خود دریافت کنند و همچنین پیغام‌ها، اعلان‌ها و تخفیف‌های تازه را در پنل‌شان دریافت کنند. اینها همه بخشی از امکانات پنل کاربری مشترکین می‌باشد.

امکان دانلود صدها محصول – برای فرشمی پرو، یک تیم برای تامین محصولات در نظر گرفته شده که وظیفه‌شان انتخاب و انتشار محصولات جدید و ارایه آپدیت‌های محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن است. بسیاری از محصولات فرشمی در نسخه فارسی و راستچین و همچنین دارای بسته نصبی فارسی برای قالب‌ها می‌باشد که هم اکنون نیز در مارکت فرشمی موجود است. برای تنوع بیشتر و ارایه محصولات جدید بیشتر، تیم تامین محصول، با سرعت بیشتری محصولات جدید را منتشر خواهد کرد که طبعا شامل محصولات اصلی (بدون ترجمه) بیشتری خواهد بود. در تهیه و خرید محصولات جدید، فاکتورهایی همچون میزان محبوبیت در بازار، مزایای محصول برای کاربر ایرانی و همچنین کیفیت و رتبه‌ی محصول در نظر گرفته می‌شود. پس از ارایه‌ی محصول، مطابق با تقاضای کاربران، امکان ارایه نسخه فارسی برای هر کدام از محصولات اصلی نیز وجود دارد. بنابراین این امکانات در زمینه محصولاتت فرشمی پرو، در اختیار مشترکین قرار می‌گیرد

دانلود ده‌ها محصول جدید، به روز، اورجینال، با نسخه فارسی و راستچین (دسترسی کامل)

امکان درخواست محصول جدید جهت انتشار در سایت

امکان درخواست ارایه بروزرسانی سریع برای محصول

امکان درخواست ارایه نسخه فارسی برای محصولات زبان اصلی

 

ارایه بروزرسانی‌های منظم برای محصولات – همچنان که ذکر شد یک تیم اختصاصی، برای انتشار بروزرسانی برای محصولاتی که نسخه جدید آنها ارایه شده وجود دارد تا آپدیت محصولات را هر چه سریع‌تر منتشر کرده و مشترکین بتوانند در زمان اشتراک خود از آپدیت‌ها بهره‌مند شوند

دریافت آموزش‌های ویدیویی – علاوه بر این که مشترکین فرشمی پرو، اشتراک ویژه آکادمی را دریافت کرده و به ساعت‌ها ویدیوی آموزشی در زمینه‌های مرتبط با محصولات دسترسی می‌یابند، آموزش‌های جدید فرشمی که در حال آماده‌سازی و انتشار است، شامل ده‌ها مقاله و ساعت‌ها ویدیو، به ترتیب در فرشمی منتشر شده و در اختیار مشترکین فعال قرار خواهد گرفت.

پشتیبانی محصولات – پلن‌های پشتیبانی فرشمی پرو، همان طور که ذکر شد به صورت جداگانه ارایه شده و مشترکین پشتیبانی از خدمات حرفه‌ای و اختصاصی بهره‌مند خواهند شد. این خدمات پرمیوم شامل موارد مختلفی حتی فراتر از پشتیبانی محصول خواهد بود که شما را را در راه‌اندازی و رفع مشکلات سایت‌تان یاری خواهد کرد

 

حال برای استفاده از این سرویس ویژه و یا کسب اطلاعات بیشتر کافی است به سایت فرشمی پرو مراجعه کرده و یا از این طریق، اکانت خود را به فرشمی پرو ارتقا دهید.

مطالب مرتبط

0 0 رای
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع‌رسانی درباره
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تتمام نظرات
0
لطفا درباره این مطلب نظر بدهیدx
()
x
ارایه مجدد توسط فرشمیکا

پکیج همکاری در فروش و بازاریابی شبکه‌ای

برترین ابزار برای راه‌اندازی سیستم بازاریابی در وردپرس با محبوب‌ترین افزونه همکاری در فروش + ادآن‌های ارایه شده توسط فرشمی و آموزش‌های ویدیویی