سرعت سایت وردپرس تان را دستکم دو برابر کنید

سرعت سایت وردپرس تان را دستکم دو برابر کنید 1

افزایش سرعت وردپرس تا بیش از ۲ برابر

در آکادمی٬ مقالات متعددی در زمینه اهمیت سرعت و بهینه‌سازی سایت برای سئو و جذب ترافیک موثر و درآمد بیشتر منتشر شده است. بنابراین لازم نیست تکرار کنیم که افزایش سرعت و کاهش نرخ بارگذاری صفحات سایت٬ چه تاثیر شگرفی بر روی ترافیک سایت شما خواهد داشت. اینجا می‌خواهیم یک راه کاملا موثر برای افزایش سرعت سایت مبتنی بر وردپرس معرفی کنیم. البته نه این که روش‌های دیگر موثر نباشند اما در تمام آموزش‌ها شما می‌بایستی کارهای متفاوت و بعضا زمان بری را انجام دهید و هر بار تاثیر کوچکی بر روی سایت‌تان مشاهده کنید. البته انجام تمام کارهای بهینه‌سازی لازم است اما امروز می‌خواهیم به شما افزونه‌ای معرفی کنیم که تمام این کارها را به خوبی و به آسانی انجام داده٬ و تاثیر محسوسی بر سرعت سایت‌تان می‌گذارد.

 

معرفی می‌کنیم: این شما و این افزونه Swift Performance

wp rocket را دیدید؟ فراموشش کنید…

بله با افزونه بهینه ساز سوییفت٬ شما دیگر نگران بهینه بودن و سرعت سایت‌تان نخواهید بود. حتی اگر افزونه‌های زیادی بر روی سایت نصب کرده‌اید٬ عکس ها و ویدیوهای‌تان زیاد است و وقت چندانی بر روی بهینه کردن سایت نگذاشته‌اید و آن قدر همه چیز به هم ریخته که گاهی دل‌تان می‌خواهد از کندی سایت سرتان را به دیوار بکوبید٬ با نصب این افزونه امیدی در دل‌تان به وجود خواهد آمد. چون این افزونه نه تنها تمام کارهای بهینه سازی سایتی که افزونه‌ای مثل wp rocket انجام می‌دهد را انجام می‌دهد٬ نه تنها بهینه‌ساز تصاویر در خودش هم دارد و نیاز به نصب افزونه‌ اضافی ندارد و اتفاقا هیچ محدودیتی هم ندارد و شما تمام عکس‌های‌تان را می‌توانید بهینه کنید و حتی تنظیمات آن را به دلخواه‌تان انجام دهید و میزان بهینه‌سازی را تعیین کنید٬‌ نه تنها قابلیت‌های دیگری مثل CDN را پشتیبانی می‌کند بلکه از دو تکنولوژی جدید و منحصر به فرد نیز استفاده می‌کند تا سرعت سایت‌تان را بیش از این دگرگون کند.

 

تست و بررسی افزونه بهینه ساز سوییفت Swift Performance

ما این افزونه را در سایت آکادمی مورد آزمایش قرار دادیم و زمان بارگذاری صفحه اصلی آکادمی در زمانی که این افزونه را ( با پیکربندی پیشفرض) فعال کردیم تقریبا به نصف کاهش یافت. همچنین در تحلیل آزمایشی دمو که در شکل زیر می‌توانید مشاهده کنید کاهش زمان بارگذاری را مشخص شده است.

 

در این تست (شکل زیر)٬ افزونه غیرفعال است و همان طور که مشاهده می‌کنید زمان بارگذاری صفحه ۵۶۶ میلی ثانیه است.

سرعت سایت وردپرس تان را دستکم دو برابر کنید 2

 

حال افزونه را فعال می‌کنیم و مجددا این تست را توسط سایت pingdom انجام می‌دهیم. همان طور که مشاهده می‌کنید در زمان فعال بودن افزونه زمان بارگذاری صفحه به ۲۷۸ میلی ثانیه کاهش یافته که کمی کمتر از نصف زمان قبلی است. بنابراین می‌توان گفت که تنظیمات پیشفرض افزونه٬ سرعت بارگذاری صفحه را دو برابر کرده است.

سرعت سایت وردپرس تان را دستکم دو برابر کنید 3

 

آموزش پیکربندی افزونه swift برای افزایش سرعت سایت

پس از نصب و فعالسازی افزونه٬ پنجره راه‌انداز سریع برای شما باز می‌شود که دارای ۴ گزینه است برای انجام پیکربندی اولیه و سریع افزونه. همان طور که در شکل مشاهده می‌کنید این ۴ گزینه شامل پیکربندی دستی٬ درون ریزی تنظیمات٬ استفاده از پیش تنظیم و کانفیک خودکار می‌باشد. در حالت پیکربندی دستی به شما این امکان را می‌دهد که خودتان تنظیمات را انجام دهید. درون ریزی تنظیمات در صورتی که شما یک فایل تنظیمات آماده دارید که مثلا پیکربندی یک سایت دیگر را ایمپورت کرده‌اید٬ در اینجا می‌توانید آن فایل تنظیمات را بارگذاری کرده تا به سادگی تمام تنظیمات منتقل شود.

 

سرعت سایت وردپرس تان را دستکم دو برابر کنید 4

 

حالت دیگری که وجود دارد استفاده از پیش تنظیم است. افزونه چندین حالت پیکربندی آماده برای کارکردهای مختلف را برای شما تدارک دیده که می‌توانید از آن استفاده کنید. شما این تنظیمات را تنها با یک کلیک می‌توانید فعال کنید. حالت هایی که مشاهده می‌کنید از بهینه‌سازی حداقلی و ساده گرفته تا بهینه‌سازی حداکثری را شامل می‌شود. مواردی مثل میزبانی محدود و مدیریت بهینه‌سازی برای میزبان اشتراکی و اکثر سایت‌ها مناسب می‌باشد و با اغلب سرورها و منابع سازگاری دارد. اما اگر شما یک سرور اختصاصی دارید می‌توانید از بهینه‌سازی حداکثری نیز استفاده کنید.

مواردی که توسط این افزونه اعمال می‌شود از کش ساده‌ی برگه‌ها٬ فایل‌ها و محتویات سایت گرفته تا ادغام استایل و اسکریپت‌ها و فشرده‌سازی و کوچک سازی فایل‌های css و جاوااسکریپت و همچنین HTML (به کمک حذف کامنت‌ها و فضای خالی میان سطور و کدها) تا امکان بارگذاری تنبل یا Lazyload (برای آن که عکس‌ها یا ویدیوها زمانی در یک صفحه بارگذاری شود که بازدیدکننده به عکس یا ویدیوی مورد نظر اسکرول کرده باشد و همزمان با بارگذاری صفحه لود نشود و در واقع بارگذاری را به تاخیر بیندازد تا باقی محتویات صفحه بارگذاری شوند) و قابلیت پوش سرور (برای ارسال مواد صفحه حتی قبل از این که درخواستی برایشان صادر شده باشد) و مواردی از این دست است. در تمام پریست‌ها و پیش پیکربندی‌ها٬ توضیح داده شده که کدام بهینه‌سازی‌ها اعمال شده است:

 

سرعت سایت وردپرس تان را دستکم دو برابر کنید 5

 

آخرین حالت برای ویزارد راه‌انداز سریع٬ پیکربندی خودکار است. در این حالت شما با کلیک بر روی گزینه پیکربندی خودکار به افزونه اجازه می‌دهید که خودش بهترین حالت پیکربندی را انتخاب کرده و تصمیم گیری درباره‌ی تنظیمات را به او بسپارید. البته در پنجره‌ی بعدی از شما اجازه می‌گیرد که تنظیمات فعلی را به پیشفرض بازگرداند و شما با کلیک بر روی شروع٬ به افزونه فرمان می‌دهید که پیکربندی را آغاز کند. بعد از آن می‌توانید عقب بنشینید تا افزونه مراحل پیکربندی را انجام دهد:

سرعت سایت وردپرس تان را دستکم دو برابر کنید 6

 

سرعت سایت وردپرس تان را دستکم دو برابر کنید 7

 

بعد از انجام تمام این موارد سایت شما بهینه شده و آماده ترکاندن است.

 

سرعت سایت وردپرس تان را دستکم دو برابر کنید 8

 

همان طور که در ابتدا ذکر کردیم این افزونه دارای قابلیت‌های تازه‌ای علاوه بر قابلیت‌های معمول افزونه‌های بهینه‌سازی نیز هست که کارکرد آن در افزایش سرعت سایت می‌تواند بسیار موثر باشد. برای آشنایی و استفاده از این عملکردها شما باید تنظیمات افزونه را به درستی انجام دهید. بدین منظور ما آموزش ویدیویی برای پیکربندی افزونه جهت رسیدن به حداکثر سرعت آماده کرده‌ایم که به همراه افزونه به صورت رایگان ارایه می‌شود. شما هم می‌توانید از اینجا در دوره آموزشی افزونه ثبت نام کرده و به آموزش‌های ویدیویی دسترسی یابید و آخرین نسخه افزونه را نیز به رایگان دریافت کنید و هم با رفتن به صفحه محصول در مارکت فرشمی می‌توانید افزونه را خریداری نموده و آموزش ویدیویی آن را نیز به رایگان دریافت نمایید.

 

خرید و دریافت افزونه و آموزش ویدیویی

مطالب مرتبط

0 0 رای
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع‌رسانی درباره
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تتمام نظرات
0
لطفا درباره این مطلب نظر بدهیدx
()
x