سایت آماده فروشگاهی؛ نقطه شروعی هوشمندانه برای فروش آنلاین

سایت آماده فروشگاهی؛ نقطه شروعی هوشمندانه برای فروش آنلاین 5

تاکنون مقالات و آموزش‌های زیادی در ارتباط با راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی و ترفندها و رمز و رازهای آن منتشر کردیم و افراد بسیاری به کمک این دوره‌های آموزشی و تکنیک‌ها، استارت‌آپ‌های خود را راه‌اندازی کرده و بعضا به درآمدهای بسیار قابل توجهی دست یافته‌اند. بسیاری دیگر نیز، با دیدن تجربه‌ها و موفقیت دیگران تازه به این مسیر علاقه‌مند شده‌اند و درصدد امتحان این روش برای ایجاد ثروت شده‌اند. کسانی که از هم‌اکنون بخواهند کار را شروع کنند، چند قدمی عقب هستند و با رقابت زیادی در حوزه کاری‌شان مواجهند مگر آن که ایده‌ای ناب و خلاقانه در اختیار داشته باشند.

برای افرادی که تازه می‌خواهند شروع کنند، مساله زمان از اهمیتی اساسی برخوردار است. البته برای هیچ کاری نباید عجله کرد و باید همه جوانب را سنجید. ما مطالب و آموزش‌های زیادی در زمینه مواردی که برای راه‌اندازی کسب و کار باید به آن توجه کرده و بررسی کنید منتشر کردیم که به کمک آن‌ها می‌توانید با قدم محکم و مطمئن کارتان را شروع کنید. حالا که آماده شدید باید مراحل اولیه پیشرفت و رشد کسب و کار را با سرعت بیشتری انجام بدهید تا بتوانید در بازار رقابت، شرایط اقتصادی کنونی و محدودیت منابع دوام بیاورید و تلاش‌تان با شکست مواجه نشود. اگر سرعت پیشروی شما در مراحل اولیه کم باشد، نمی‌توانید در ماه‌های اول به درآمد حداقلی دست یابید تا قبل از ته کشیدن سرمایه‌تان، بتوانید روی فروش‌تان حساب کنید و یا اگر سرمایه‌گذار دارید، وی را مجاب کنید تا در ادامه‌ی راه هم شما را همراهی کند.

حال ما راه حل و توصیه‌ای برای شما داریم، که به شما کمک می‌کند مسیر را با اطمینان خاطر بیشتری آغاز کنید. به کمک سایت آماده، شما در زمان صرفه‌جویی بسیاری می‌کنید و سایت‌تان به سرعت آماده شده و بدون فوت وقت، فروش‌تان را آغاز می‌کنید. علاوه بر این، در هزینه اولیه هم صرفه‌جویی مطلوبی صورت می‌گیرد که این هم به شما فرصت بیشتری در حرکت به سوی موفقیت می‌دهد. اما نکاتی را در این میان باید در نظر بگیرید.

سایت آماده فروشگاهی؛ نقطه شروعی هوشمندانه برای فروش آنلاین 6

چه زمانی نباید از سایت آماده استفاده کنیم؟

دقت داشته باشید که همیشه هم استفاده از سایت آماده کارآمد نیست. اگر ایده‌ی کسب و کار شما مبتنی بر وب است، یعنی وجه امتیاز و خلاقانه‌ی کار شما در خدماتی است که قرار است به صورت اینترنتی ارایه دهید، آن وقت باید به سراغ طراحی سایت یا اپلیکیشن مورد نظرتان بروید. مثلا اگر ایده‌ی شما این است که پلتفرمی بنا کنید تا گردشگران بتوانند تجربه‌های سفر خود را با دیگران به اشتراک بگذارند و از طریق پلتفرم شما با آدرس‌های تازه‌ای از مناطق گردشگری آشنا شوند آن وقت سایت آماده به کار شما نمی‌آید. چرا که شما می‌خواهید به یک تجربه‌ی جدید در دنیای وب دست بزنید و بنابراین نمی‌توانید از پلتفرم‌هایی که قبلا ساخته شده استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید محصولات خود را بفروشید (حالا این محصولات هر چه باشد) آن وقت به یک فروشگاه آنلاین حرفه‌ای نیاز دارید و در اینجاست که اتفاقا سایت آماده به کارتان می‌آید. چرا که به پلتفرمی نیاز دارید که تمام امکانات مورد نیاز شما در حال و آینده، در آن پیش‌بینی شده باشد.

چگونه یک سایت آماده مناسب برای کسب و کارمان پیدا کنیم؟

در اینجا فرض ما این است که شما بخواهید یک فروشگاه آنلاین راه‌اندازی کنید. ممکن است شما یک تولیدی داشته باشید که لوازم چرمی یا تزیینی درست می‌کنید. یا این‌که یک فروشگاه مثل بوتیک، محصولات آرایشی یا حتی لوازم خانگی دارید و می‌خواهید به کمک فروش آنلاین، فروش گسترده‌تر و درآمد بالاتری را تجربه کنید. بنابراین شما به یک فروشگاه آنلاین نیاز دارید که همه چیز یک فروشگاه حرفه‌ای در آن پیش بینی شده باشد. اینجاست که سایت فروشگاهی آماده به کمک شما می‌آید و شما را از زمان و هزینه زیاد برای طراحی سایت بی‌نیاز می‌کند. اما هر سایت آماده‌ای هم مناسب شما نیست.

امروزه، فروشگاه‌های آنلاین پیشرفت‌های زیادی در فرم و ساختار ارایه خدمات کرده‌اند و ایده‌های بسیاری در جهت افزایش فروش در آنها تجربه شده است. مساله فقط این نیست که شما محصولات‌تان را در اختیار بازدیدکننده و مشتری قرار دهید و او بتواند جستجو و انتخاب کرده و سفارش ثبت کند و شما هم به کمک امکانات سایت، انبار، ارسال و خدمات فروش و پس از فروش خود را مدیریت کنید. در بازار پررقابت امروز، یک فروشگاه آنلاین از مرحله جذب مشتری، مجاب کردنش به خرید، و تبدیل یک مشتری ساده به مشتری وفادار را باید بتواند به درستی و خوبی انجام دهد. اگر فروشگاه آنلاین شما راه‌اندازی شود و روزانه بازدید کمی داشته باشید، بدون شک فروش اندکی را تجربه خواهید کرد و شاید حتی نتوانید از پس هزینه‌های خود برآیید. شما به سایتی نیاز دارید که تمام امور بازاریابی، فروش، ترغیب مشتری، پشتیبانی و خدمات پس از فروش را با استفاده از یک پلتفرم دارای امکانات اتوماسیون، برای شما آسان و فراهم کند.

سایت آماده فروشگاهی؛ نقطه شروعی هوشمندانه برای فروش آنلاین 7

سایت آماده فروشگاهی چه قابلیت‌هایی باید داشته باشد؟

اگر آموزش‌های ما را دنبال کرده باشید، راهکارهای بسیاری را در جهت جذب مشتری و افزایش فروش به شما نشان دادیم. از یک ایمیل خوشامد به بازدیدکننده جدید تا پیامک یا ایمیل جذاب و ترغیب کننده به یک کاربر رهگذر که یک بار از سایت شما بازدید کرده و دیگر به شما سر نزده، تا سیستم همکاری در فروش و بازاریابی و سایر روش‌های مارکتینگ، مواردی است که شما به آن نیاز دارید تا رشد فروش شما را تضمین کند. یک سایت حرفه‌ای، همه این امکانات را به شکلی در اختیار شما قرار می‌دهد که بسیاری از کارها با یک تنظیم اولیه، به صورت خودکار مدیریت شده و شما تنها به راه‌اندازی کمپین‌های مختلف، و بررسی آنها و بالا بردن نرخ تبدیل (میزان موفقیت کمپین‌ها) خواهید پرداخت.

اگر می‌خواهید یک سایت فروشگاهی آماده بخرید که در وقت و هزینه‌تان صرفه‌جویی زیادی به همراه بیاورد، دقت کنید که سایت شما حدالامکان اغلب قابلیت‌های زیر را دارا باشد:

 • کدنویسی مناسب و ظاهر جذاب و بهینه
 • دارای قابلیت فیلترگذاری محصولات (مشتری باید راحت محصول مورد نیازش را بیابد)
 • خدمات پشتیبانی و تعامل با مشتریان (مثل چت زنده، پشتیبانی تیکتی، بات خدماتی و ..)
 • امکان ارسال نظر و نقد و بررسی و امتیاز از جانب مشتریان
 • سیستم همکاری در فروش مناسب
 • امکانات مختلف بازاریابی از جمله بازاریابی ایمیلی، ایجاد کمپین‌های متفاوت و ..
 • امکانات موبایلی (از نمایش مناسب در موبایل تا ارسال پیامک، تایید شماره موبایل و …)
 • سیستم آمارگیری به همراه گزارشات جامع آماری و تحلیلی از رفتار مشتریان
 • پنل کاربری جذاب و حرفه‌ای برای مشتریان
 • پنل مدیریت حرفه‌ای و جامع
 • امکانات ایجاد آفرها و پیشنهادات زمان‌دار و مدیریت تخفیف‌ها
 • امکان پاداش دهی به مشتریان وفادار
 • سئوی مناسب (سایت شما باید برخوردار از حداقل‌های سئو باشد)
 • سیستم امنیتی پیشرفته و کارآمد
 • سیستم بکاپ گیری خودکار و زمانمند

حتما با خود می گویید هیچ‌کدام از سایت‌های آماده، تمام این امکانات را در خود جمع نمی‌کنند و برای این امکانات حتما باید به سراغ طراحی سایت برویم. پاسخ ما این است: اولا ما هم نگفتیم تمام این امکانات از ابتدا در سایت آماده وجود داشته باشد اما هر چه بیشتر بهتر. برخی از سایت‌های آماده این قابلیت را دارند که بعدا امکانات جدید به آنها اضافه کنید. ثانیا، چه کسی گفته شما نمی‌توانید سایت آماده‌ای پیدا کنید که تمام این امکانات را داشته باشد. ما آن را هم به شما معرفی می‌کنیم اگر عجله نکنید.

پیشنهاد ما این است که از سایت‌های آماده مبتنی بر وردپرس و ووکامرس استفاده کنید. آیا می‌دانستید که بالاترین نرخ فروشگاه های معتبر آنلاین در دنیا متعلق به ووکامرس است. این مقاله را بخوانید تا ببینید در دنیای کسب و کار آنلاین امروز، سیستم مدیریت محتوای وردپرس تا چه حد ترکانده است. حسن وردپرس در این است که شما هر قابلیتی که خواستید می‌توانید بعدا به آن اضافه کنید. یک تیم بزرگ توسعه دهنده جهانی پشت این سیستم است و یک جامعه‌ی بزرگ، که در آن می‌توانید پاسخ هر سوالی را بیابید.

توصیه دیگر ما این است که اگر می‌خواهید تمام این قابلیت‌ها را در فروشگاه خود داشته باشید و خیال‌تان از هر بابت راحت باشد که سایت شما چیزی از رقبای بزرگ کم ندارد می‌توانید از سایت فروشگاهی آماده‌ی فرشمی استفاده کنید.

سایت آماده فرشمی، توسط تیم فرشمی آماده شده که سابقه طولانی در زمینه وردپرس و آموزش کسب و کار آنلاین داشته، و در طول مسیر نیز می‌تواند شما را به درستی هدایت کند. تمام تجربیات و آموزه‌های فروش موفق در طراحی این سایت‌ها به کار رفته و علاوه بر آن، پلن‌های متنوع به شما این امکان را می‌دهد که سایتی با امکانات مورد نیاز خود تحویل بگیرید و تنها هزینه همان‌ها را پرداخت کنید.

همچنین هر قابلیت دیگری که بخواهید، قابل اضافه شدن به سایت شما هست. می‌توان گفت این بسته‌ها جزو معدود سایت‌های آماده‌ای هست که چنین قابلیت‌های پیشرفته‌ای را در خود گنجانده که پیش از آن شما مجبور بودید با پرداخت هزینه طراحی سایت آنها را فراهم کنید. این سایت‌های آماده به سرعت روی هاست شما نصب می‌شود و شما کمتر از یک سوم هزینه طراحی سایت را می‌پردازید. مبلغی را که بدین ترتیب صرفه‌جویی می‌کنید می‌توانید صرف رشد و افزایش فروش خود کنید، که برای این کار هم می‌توانید از دوره های آموزشی فرشمی، که به صورت رایگان با این بسته‌ها ارایه می‌شود کمک بگیرید.

مطالب مرتبط

0 0 رای
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع‌رسانی درباره
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تتمام نظرات
0
لطفا درباره این مطلب نظر بدهیدx
()
x
ارایه مجدد توسط فرشمیکا

پکیج همکاری در فروش و بازاریابی شبکه‌ای

برترین ابزار برای راه‌اندازی سیستم بازاریابی در وردپرس با محبوب‌ترین افزونه همکاری در فروش + ادآن‌های ارایه شده توسط فرشمی و آموزش‌های ویدیویی