آموزش راه‌اندازی سامانه مدیریت پیامک برای وردپرس

آموزش راه‌اندازی سامانه مدیریت پیامک برای وردپرس 1

با کمک افزونه و بسته پیامکی فرشمی٬ می توانید سامانه پیامکی را به پیشخوان مدیریت وردپرس خود منتقل کنید. این بسته٬ جامع‌ترین راهکار پیامکی برای وردپرس می‌باشد که به همراه درگاه پیامک رایگان و چندین افزونه اضافی٬ وبسایت شما را مجهز به پیشرفته‌ترین سیستم پیامکی و پشتیبانی از تلفن همراه خواهد نمود.

معرفی برترین افزونه پیامکی برای وردپرس

اگر می‌خواهید سیستم اطلاع‌رسانی پیامکی برای مشتریان فروشگاه‌تان راه‌اندازی کنید٬ خبرنامه پیامکی برای کاربران سایت یا وبلاگ‌تان ایجاد کنید٬ امکان ورود با موبایل و یا تایید شماره موبایل را برای سایت‌تان فعال کنید٬ به فروشندگان سایت‌‌تان از طریق پیامک اطلاع‌رسانی کنید٬ از پیشخوان وردپرس٬ پیامک انبوه تبلیغی برای مشتریان و کاربران‌تان و یا دسته‌ای خاص از کاربران سایت‌تان ارسال نمایید و یا یک دفترچه تلفن هوشمند و پیشرفته در پنل وردپرس خود داشته باشید در ادامه این آموزش با ما همراه باشید..

پس از تست افزونه‌ها و سیستم‌های مختلف٬ در نهایت رسیدیم به جامع‌ترین راهکار پیامکی برای وردپرس. افزونه پیامک حرفه‌ای فرشمی٬ امکانات کامل و متنوعی در زمینه ارسال پیامک در اختیارتان قرار می‌دهد٬ اما علاوه بر این٬ گروه فرشمی٬ در بسته پیامکی خود چند افزونه اضافی برای افزودن کارکردهای پیامکی و پشتیبانی از افزونه‌های مختلف نیز قرار داده٬ تا وبمسترهایی که به آن قابلیت‌ها نیاز دارند نیز بتوانند با فعال کردن افزونه‌های اضافی٬ قابلیت‌های بیشتری را در سایت‌شان فعال کنند.

اما افزونه اصلی٬ همان افزونه فرشمی است که مبنای کار را فعال کرده و قابلیت‌های اساسی را به سایت اضافه می‌کند از قبیل:

  • امکان اطلاع‌رسانی به مدیران٬ کاربران و فروشندگان در هنگام انتشار مطلب یا محصول جدید٬ بروزرسانی مطلب یا تغییر وضعیت محصول٬ ارسال دیدگاه جدید و سایر رویدادهای سایت (با امکان فعال یا غیرفعال کردن هر کدام از این اطلاع‌رسانی‌ها)
  • تغییر و ویرایش متن پیامک‌های ارسالی به کمک متغیرهایی از قبلی تاریخ٬ نام و نام خانوادگی کاربر و مشتری٬ مبلغ خرید٬ آیتم‌های سفارش و ..
  • پشتیبانی از افزونه‌های ووکامرس و دکان و easy digital downloads و frontend submissions و فرم تماس ۷ و گراویتی فرم و ..
  • ایجاد خبرنامه‌های پیامکی به همراه فرم‌ساز (ساخت و شخصی‌سازی فرم ثبت نام خبرنامه)
  • ارسال پیام انبوه تبلیغی
  • ایجاد دفترچه تلفن از کاربران
  • گزارشات و آمار متنوع از فعالیت‌های پیامکی سایت
  • و صدها قابلیت دیگر

 

نحوه استفاده از افزونه

پس از نصب و فعالسازی افزونه اولین کاری که باید انجام دهید اتصال افزونه به سامانه پیامکی‌تان است. اگر مایلید از درگاه پیامک فرشمی که به صورت رایگان با افزونه در اختیارتان قرار می‌گیرد استفاده کنید به این آدرس رفته و بر روی ثبت نام آنلاین کلیک کرده و فرم ثبت نام را پر کنید. (دقت کنید که در قسمت انتخاب طرح٬ پلن اختصاصی را انتخاب نمایید)

سپس به سامانه پشتیبانی فرشمی رفته و یک تیکت جدید ایجاد نموده و شماره موبایل خود را که در فرم ثبت نام درج کرده‌اید به همراه نام کاربر‌ی‌تان را ارسال نمایید تا درگاه برای شما فعال شود.

پس از آن به تنظیمات افزونه بخش وبسرویس مراجعه نموده و از بخش مربوط به درگاه پیامک٬ نام سامانه خود را انتخاب نمایید. پس از آن اطلاعات کاربری سامانه را وارد نمایید تا اتصال برقرار گردد. در بخش شماره فرستنده٬ یکی از شماره تلفن‌هایی (خط‌ها) که در اختیارتان قرار گرفته را وارد نمایید. (سامانه فرشمی در ابتدا ۷ خط رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد)

حال سیستم آماده کار است. برای آن که خیال‌تان راحت شود افزونه درست به سامانه وصل شده به بخش ارسال پیامک رفته و در قسمت شماره گیرنده٬ شماره موبایل خود را وارد نموده و یک پیامک به صورت تستی ارسال نمایید و مطمئن شوید پیامک را دریافت می‌کنید.

آموزش راه‌اندازی سامانه مدیریت پیامک برای وردپرس 2

حالا به بخش تنظیمات عمومی بروید و شماره موبایل خودتان را در بخش شماره تماس مدیر وارد نمایید. تا اطلاع‌رسانی‌های مدیریت برای شما ارسال شود.

آموزش راه‌اندازی سامانه مدیریت پیامک برای وردپرس 3

 

توجه داشته باشید که ارسال اطلاع‌رسانی به صورت پیشفرض فعال نیست و شما می‌بایست برای هر بخشی که می‌خواهید اطلاع‌رسانی به کاربران ارسال شود٬ آن را فعال کنید.

در ابتدا می‌توانید در بخش تنظیمات عمومی فیلد دریافت شماره موبایل را به فرم ثبت نام اضافه نمایید٬ تا در ابتدا شماره‌های موبایل کاربران‌تان را اخذ نمایید. چون برای ارسال پیامک به این شماره‌ها نیاز دارید. البته اگر سایت‌تان مدتی است راه‌اندازی شده و تعداد زیادی کاربر موجود دارید که شماره‌های آن‌ها دریافت نشده نگران نباشید. چند راهکار وجود دارد که شما شماره‌های لازم را اخذ کنید.

آموزش راه‌اندازی سامانه مدیریت پیامک برای وردپرس 4

در ابتدا قابلیتی وجود دارد به نام تایید شماره موبایل. یعنی شما می‌توانید مثلا تکمیل خرید از سایت‌تان را منوط به تایید شماره همراه توسط خریدار نمایید. برای این منظور به بخش تنظیمات > ووکامرس بروید و تیک تایید شماره موبایل کاربران قبل از ثبت سفارش را فعال نمایید. وقتی این گزینه را تیک بزنید یک ویرایشگر برای شما باز می‌شود که در آن می‌توانید متن مربوط به پیامک تایید را درج کنید. می‌توانید از متغیرهایی که در قسمت توضیحات زیرین ویرایشگر نوشته شده استفاده کنید. فقط کافی است در هر قسمت از متن‌تان بر روی متغیر دلخواه‌تان کلیک کنید تا به متن‌تان اضافه شود.

 

 

راه دیگر آن است که شماره موبایل کاربر/خریدار را در هنگام خرید اخذ کنید. برای این کار٬ یک گزینه جدید به فیلدهای بخش تسویه حساب اضافه می‌شود که در آن کاربر ملزم به درج شماره موبایل خرید خود می‌شود تا پیامک خرید به ان ارسال شود. مثلا اگر از افزونه edd برای فروشگاه فایل خود استفاده می‌کنید کافی است به بخش تنظیمات > اطلاع‌رسانی‌ها بروید و تیک مربوط به ارسال پیامک خرید easy digital downlods را فعال نمایید.

دقت داشته باشید که این افزونه از افزونه چند فروشندگی frontend submissions برای edd پشتیبانی می‌کند. در اینجا شما می‌توانید تعیین کنید که برای مدیر٬ کاربر و فروشنده محصول چه پیامی ارسال شود. متن پیام را نیز می‌توانید به کمک متغیرهایی مانند تاریخ٬ نام و نام خانوادگی خریدار٬ مبلغ خرید و .. ویرایش کنید.

در همین بخش اطلاع‌رسانی‌ها می‌توانید تعیین کنید که در چه هنگام پیامک اطلاع‌رسانی به کاربران یا مدیران ارسال شود. اگر می‌خواهید ورود دو مرحله‌ای را برای سایت‌تان با شماره موبایل مهیا کنید کافی است تیک مربوط به آن را در همین بخش فعال کنید و در ابتدا افزونه تو فاکتور را نصب کنید. ورود دو مرحله‌ای به این معناست که در ابتدا کاربر باید شماره موبایل خود را وارد کرده تا یک کد به موبایلش ارسال شود و با تایید آن کد بتواند به سایت وارد شود.

در بخش خبرنامه٬ شما می‌توانید ارسال خبرنامه‌های پیامکی را فعال نمایید. همچنین می‌توانید تعیین کنید که آیا نیاز به تایید موبایل برای ارسال پیامک وجود داشته باشد یا خیر. همچنین از بخش شخصی‌ساز خبرنامه می‌توانید شکل و استایل فرم خبرنامه را طراحی کنید. ار بخش فرم عضویت خبرنامه نیز می‌توانید شورت کد و یا کد قرار دادن فرم در محل دلخواه را اخذ کنید.

برای تنظیمات مربوط به ووکامرس نیز به تب ووکامرس در بخش تنظیمات بروید و هر کدام از اطلاع‌رسانی‌هایی که می‌خواهید انجام شود را تیک بزنید. پس از تیک نیز٬ متن پیامک ارسالی را به داخواه خود ویرایش کنید.

آموزش راه‌اندازی سامانه مدیریت پیامک برای وردپرس 5

در صورتی که از افزونه چندفروشندگی دکان برای ووکامرس استفاده می‌کنید٬ باید افزونه wp send message که در بسته وجود دارد را نصب نمایید تا امکان ارسال پیامک به فروشندگان فعال شود.

در بخش دفترچه تلفن و گروه‌های دفتر تلفن٬ شما می توانید به مدیریت شماره‌ها پرداخته و یک دفتر تلفن اختصاصی برای سایت‌تان داشته باشید.

 

 

مطالب مرتبط

0 0 رای
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع‌رسانی درباره
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تتمام نظرات
0
لطفا درباره این مطلب نظر بدهیدx
()
x