راهنمای افزونه بازاریابی و همکاری در فروش AffiliateWP

راهنمای افزونه بازاریابی و همکاری در فروش AffiliateWP 9

یکی از قدیمی‌ترین افزونه‌های مطرح بازاریابی برای وردپرس٬ افزونه AffiliateWP است که پس از مدتی با افزونه‌های متعددی که برای توسعه آن نوشته شد٬ به یکی از افزونه‌های محبوب در این زمینه بدل شد. اکنون ده‌ها افزونه ضمیمه یا ادآن٬ توسط توسعه‌دهنده‌های مختلف برای این افزونه نوشته و ارایه شده است. در این مقاله٬ نگاهی می‌اندازیم به این افزونه و قابلیت‌های آن.

 

بسته کامل افزونه affiliatewp

اگر می‌خواهید بسته کامل این افزونه را که شامل تمام افزونه‌های منتشر شده چه رایگان٬ چه افزونه‌های پرمیوم و تجاری رسمی و جه افزونه‌های ساخته شده توسط توسعه‌دهندگان شخص ثالث است خوشحالیم به اطلاع برسانیم که بسته کامل افزونه affiliatewp توسط مارکت فرشمی عرضه شده٬ و قابل دانلود است. با تهیه و دریافت این بسته شما به مجموعه کاملی از افزونه‌های بازاریابی دسترسی خواهید داشت که مهم‌ترین آنها به شرح زیر است:

 

افزونه affiliatewp – افزونه اصلی که امکانات و قابلیت‌های اصلی یک سیستم بازاریابی و همکاری در فروش را به سایت‌تان اضافه می‌کند

affiliate landing pages – افزودن امکان رهگیری صفحات فرود به سیستم بازاریابی

Direct link Tracking – بازاریابان به طور مستقیم می‌توانند از سایت‌شان به سایت شما لینک بدهند بدون کد بازاریابی. و البته این لینک‌ها توسط سیستم رهگیری خواهند شد

Affiliate forms for gravity forms – ایجاد سازگاری افزونه با افزونه محبوب گراویتی فرم

Affiliate forms for Ninja forms – ایجاد سازگاری افزونه با افزونه محبوب نینجا فرم

affiliate lifetime commissions – افزودن امکان کمیسیون مادام العمر به سیستم

signup refferals – افزودن کمیسیون برای ثبت نام (به ازای ثبت نام به معرف کمیسیون پرداخت شود)

affiliate banners widget – افزودن ابزارک نمایش بنرها برای بازاریابی

multi level affiliates & marketing – افزودن بازاریابی چندسطحی و شبکه‌ای به سیستم بازاریابی

store credit – امکان اعتبار کیف پول برای بازاریاب (به همکاران٬ اعتبار خرید از فروشگاه‌تان هدیه دهید)

affiliate area tabs – افزودن تب‌های جدید به ناحیه کاربری بازاریاب

pushover notifications – قابلیت ارسال نوتیفیکیشن‌های موبایلی

checkout refferals – امکان انتخاب بازاریاب توسط مشتری در هنگام خرید در صفحه پرداخت

allowed products – امکان تعیین محصولات خاصی برای قرار گرفتن در سیستم بازاریابی و پرداخت کمیسیون

leaderboard – نمایش برترین بازاریابان شما در لیدربورد

 

نصب و فعالسازی افزونه

فرآیند نصب و فعالسازی افزونه مانند سایر افزونه‌ها در وردپرس است. اگر با وردپرس و فرآیند نصب آشنایی ندارید می‌توانید از آموزش‌های موجود در آکادمی استفاده کنید. پس از نصب و فعالسازی افزونه یک منوی جدید به پیشخوان وردپرس شما تحت عنوان همکاران فروش اضافه می‌شود که دارای گزینه‌های متعددی است.

 

افزودن واحد پول ایرانی

اولین کار مورد نیاز جهت آماده‌سازی افزونه برای بهره‌برداری٬ افزودن واحد پول است. افزونه از واحدهای پول ایرانی پشتیبانی نمی‌کند بنابراین باید با استفاده از یک تکه کد واحد پول ریال یا تومان را به آن اضافه کنید.

برای افزودن واحد پولی ایران (ریال و تومان به افزونه) کد زیر را به functions.php قالب خود بیفزایید. این کار را هم از طریق وردپرس و هم از طریق FTP می‌توانید انجام دهید. از پنل وردپرس در بخش نمایش >> ویرایشگر٬ قالب فعال خود را انتخاب کرده و از میان فایل‌های موجود٬ فایلfunctions.php را بیابید.

if( class_exists( 'Affiliate_WP' ) ) {function HANNANStd_affwp_Iran_currency( $currencies ) {$currencies['تومان'] = __('تومان', 'HANNANStd');$currencies['ریال'] = __('ریال ایران', 'HANNANStd');return $currencies;}add_filter( 'affwp_currencies', 'HANNANStd_affwp_Iran_currency' );}

 

حال می‌توانید از بخش تنظیمات افزونه٬ به قسمت تنظیمات ارز بروید. در قسمت واحد پول اکنون واحدهای پول ریال و تومان را مشاهده می‌کنید. واحد پول مورد نظر خود را انتخاب کنید.

%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%aa-%da%af%d8%b1%d8%aa%d9%88%d8%b1-%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%be%d8%b1%d8%b3-%d9%81%d8%a7%d8%b1%d8%b3%db%8c

 

 معرفی بخش‌های مختلف افزونه

در بخش مدیریت افزونه٬ گزینه‌های متعددی برای مدیریت و تحلیل سیستم بازاریابی وجود دارد. همچنین با نصب هر کدام از ادآن‌ها نیز٬ قابلیت‌های مختلفی به سیستم اضافه می‌شود. در صفحه اصلی افزونه تحت عنوان چشم‌انداز٬ یک نمای کلی از فعالیت‌های بازاریابی از جمله همکاران فروش ثبت نام کرده٬ ارجاع‌ها و بازدیدها تازه و همچنین پرداخت‌های صورت گرفته نمایش داده می‌شود.

راهنمای افزونه بازاریابی و همکاری در فروش AffiliateWP 10

در بخش ارجاع‌ها٬ آمار کامل‌تری از ارجاع‌های صورت پذیرفته که بازاریابان مختلف کسب کرده‌اند نمایش داده می‌شود.. شما از طریق این بخش می‌توانید فعالیت بازاریابان‌تان را مورد تحلیل قرار دهید.

در بخش پرداخت‌ها می‌توانید به گزارشی از وضعیت پرداخت‌ها دسترسی داشته باشید.. این که چه میزان از کمیسیون‌های بازاریاب را پرداخت کرده‌اید و چه میزان ارجاع پرداخت نشده وجود دارد. همچنین اقدامات صورت گرفته در مورد ارجاع‌ها مثلا در انتظار پرداخت بودن برای ارجاع‌ها به شما گزارش می‌شود.

از بخش بنرها نیز شما می‌توانید بنرهای مختلفی با اندازه‌های مختلف برای نمایش در سایت‌های بازاریابان ایجاد کنید. برای این کار باید بر روی دکمه افزودن تازه کلیک کنید. در صفحه تولید بنر شما می‌توانید عنوان٬ توضیحات٬ نشانی٬ تصویر و وضعیت بنر را تعیین کنید. برای هر کدام از بنرها کدی در اختیار بازاریابان قرار می‌گیرد که با استفاده از این کد می‌توانند بنر شما را در سایت‌شان نمایش دهند.

راهنمای افزونه بازاریابی و همکاری در فروش AffiliateWP 11

 

در بخش گزارشات نیز شما می‌توانید گزارش تحلیلی و آماری از وضعیت بازاریابی را مشاهده کنید. با استفاده از این گزارشات شما می‌توانید فعالیت بازاریابی را تحلیل کرده و میزان درآمد و سود و زیان خود را در بازه‌های زمانی مختلف مورد سنجش قرار دهید.

راهنمای افزونه بازاریابی و همکاری در فروش AffiliateWP 12

 

تنظیمات اطلاع‌رسانی

برای آن که بتوانید مدیران و همکاران را در جریان رویدادهای صورت گرفته در سیستم مانند ثبت نام بازاریاب جدید٬ ایجاد ارجاع جدید و یا پرداخت کمیسون قرار دهید باید ایمیل‌های اطلاع‌رسانی را تنظیم کنید. برای این کار باید به بخش تنظیمات رفته و روی بخش ایمیل ها کلیک کنید. حال می‌توانید طرح و متن ایمیل‌های اطلاع‌رسانی را برای رویدادهای مختلف در سیستم بازاریابی تنظیم کنید.

راهنمای افزونه بازاریابی و همکاری در فروش AffiliateWP 13

 

 

مطالب مرتبط

چطور دسته‌بندی دانلودهای edd را به فهرست و منوی سایت اضافه کنیم

همان طور که می‌دانید برای ایجاد فروشگاه با ووکامرس وقتی به بخش نمایش>>فهرست‌ها می‌روید برای ساخت یک فهرست تازه شما آیتم‌های مربوط به ووکامرس را به راحتی می‌توانید از منوی سمت راست انتخاب کنید. آیتم‌هایی از قبیل دسته‌بندی و برچسب‌های، انتخاب محصولات ووکامرس و … . و شما نیاز نیست که لینک و عنوان این دسته‌ها را به صورت دستی وارد کنید.

0 0 رای
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع‌رسانی درباره
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تتمام نظرات
0
لطفا درباره این مطلب نظر بدهیدx
()
x
ارایه مجدد توسط فرشمیکا

پکیج همکاری در فروش و بازاریابی شبکه‌ای

برترین ابزار برای راه‌اندازی سیستم بازاریابی در وردپرس با محبوب‌ترین افزونه همکاری در فروش + ادآن‌های ارایه شده توسط فرشمی و آموزش‌های ویدیویی