بهترین تکنیک‌های افزایش سرعت سایت ۲۰۱۸؛ کاهش تعداد افزونه‌ها تا حد ممکن

بهترین تکنیک‌های افزایش سرعت سایت ۲۰۱۸؛ کاهش تعداد افزونه‌ها تا حد ممکن 1

یکی از راهکارهایی که در دوره‌های معتبر آموزش بهینه‌سازی سایت٬ جهت افزایش سرعت سایت همواره مورد اشاره قرار می‌گیرد٬ کاهش تعداد افزونه‌های فعال تا حد ممکن و حذف افزونه‌های نالازم و پاکسازی جداول آنها از پایگاه داده است. اما برخی وقت‌ها حذف و غیرفعال کردن افزونه‌هایی که سایت فعلی ما در حال استفاده از آن است کار دشواری است. مخصوصا که افزونه مورد نظر برای ساختار سایت ما لازم و ضروری باشد. در این آموزش٬ اطلاعاتی به شما خواهیم داد که بسیار به کمک‌تان خواند آمد.

 

افزایش سرعت سایت در وردپرس با کاهش تعداد افزونه‌ها

همان طور که می‌دانید اگر بخواهید یک فروشگاه آنلاین با وردپرس راه‌اندازی کنید معمولا بی درنگ به سراغ ووکامرس خواهید رفت. اما افزونه ووکامرس به تنهایی پاسخگوی تمام نیازهای شما نخواهد بود و علاوه بر نصب قالبی که با آن سازگار باشد شما نیازمند نصب افزونه‌های دیگری برای توسعه کارکردهای فروشگاه‌تان خواهید بود.

اگر فروشگاه دانلودی‌تان را با افزونه edd راه‌اندازی کنید نیز همین مشکل را خواهید داشت. برای راه‌اندازی آموزشگاه آنلاین٬ سیستم عضویت ویژه٬ سیستم همکاری در فروش و بسیاری ساختارهای دیگر در سایت‌تان مجبورید از افزونه‌هایی استفاده کنید که فقط ساختار کلی را ایجاد می‌کنند و شما مجبورید برای عملکردهای بیشتر از ادآن‌ها و افزونه‌های اضافی دیگری استفاده کنید. افزونه‌هایی که نصب هر کدام از آنها بی‌شک در سرعت سایت‌تان تاثیر منفی خواهد داشت.

آیا سازندگان افزونه‌ها نمی دانند که هر افزونه اضافی که روی سایت نصب می‌شود فارغ از کیفیت کدنویسی آن – حتی اگر بسیار بهینه هم باشد – باز هم به خاطر درخواست‌های جدید که ایجاد می‌کند٬ روی سرعت سایت‌تان تاثیر خواهد گذاشت؟ بدون شک آنها این نکته را می‌دانند. اما بسیاری از این سازندگان٬ این افزونه‌های اضافی را می‌فروشند و منبع درآمد آنها از این راه است.

بسیاری از افزونه مثل ووکامرس٬ به عنوان منبع اصلی به صورت رایگان و متن باز ارایه شده٬ و سایر افزونه‌هایی که برای آن نوشته می‌شود پولی است. بنابراین این سازندگان بیشتر به منافع خود فکر می‌کنند تا سایت شما. بهترین کاری هم که بخواهند انجام بدهند آن است که افزونه‌ی خود ره به صورت بهینه کدنویسی کنند تا تاثیر نامطلوبی روی سایت شما نگذارد.

اما شما به عنوان صاحب سایت چه باید بکنید؟ کافی است چند نوع از این افزونه‌ها را برای ساختارهای خاصی که در بالا گفته شد به سایت‌تان اضافه کنید. از طرفی شما هم برای کسب درآمد به همه‌‌ی این ساختارها – مثل عضویت ویژه٬ همکاری در فروش و … – نیاز دارید. حال هر کدام از این افزونه‌ها با چند افزونه‌ی اضافی که به آن ادآن گفته می‌شود٬ تعداد افزونه‌های نصب شده در سایت شما را بسیار بالا می‌برد.چه باید بکنید تا افزودن چند سیستم تازه به سایت‌تان٬ سرعت سایت‌تان را رو به افول نبرد.

پیشنهاد ما استفاده از افزونه‌هایی است که برای ایجاد یک سیستم خاص در سایت شما٬ همه‌ی امکانات را در خود جای داده و نیازمند هیچ افزونه‌ی اضافی‌ای نباشند. البته لازم است که خود این افزونه‌ها نیز از ساختار بهینه‌ای برخوردار باشند.

مشکل این کار در آن جاست که ممکن است شما با چنین افزونه‌های جامع و کاملی آشنا نباشید. هدف ما هم از تهیه این مقاله٬ دقیقا معرفی چنین افزونه‌هایی به شما جهت افزودن کارکردهای مختلف به سایت‌تان است. پس با ما همراه باشید.

 

کارشناسان فرشمی٬ زمان‌های بسیار زیادی وقت صرف یافتن افزونه‌های جایگزین و به اصطلاح آلترناتیو که هم از کیفیت کدنویسی بالایی برخوردار بوده٬ و هم تمام امکانات مورد نیاز سیستم را در خود جای داده باشند کرده‌اند. ما افزونه‌های باکیفیت مختلفی را یافته‌ایم و همچنان افزونه‌های تازه‌ای خواهیم یافت و به شما معرفی خواهیم کرد. پس آپدیت‌های این مقاله را نیز از دست ندهید و هر از گاهی دوباره به آن مراجعه کنید.

 

جایگزین برای سئو ***

چرا سه ستاره کنار این عنوان قرار داده‌ایم؟ ادامه مطلب را بخوانید تا متوجه شوید.

برای سئوی سایت شما افزونه‌های مختلفی وجود دارد که برخی از آنها مانند yoast نیازمند افزونه‌های اضافی هستند. و برخی نیز٬ نیاز به نصب افزونه‌ی اضافی ندارند. اما نصب هیچکدام از آنها حتی نسخه‌های پرمیوم و پولی٬ تمام امکانات مربوط به سئو را در اختیارتان قرار نمی دهند و شما مجبورید علاوه بر پیکربندی این افزونه‌های از ابزارهای دیگری مانند google search console و ابزارهای rank tracker و تحقیق کلیدواژه یا keyword research نیز استفاده کنید.

اما ما افزونه خارق‌العاده‌ای را یافته‌ایم و آن را برای اولین بار در ایران و میان مارکت‌های فارسی وردپرس عرضه‌ کرده‌ایم که در نوع خود بی‌نظیر بوده و بدون نیاز به نصب هیچ افزونه‌ی اضافی و یا مراجعه به سایر ابزارها٬ هر آن چیزی که برای ارتقای سئو و رتبه‌ی سایت‌تان به آن نیازمندید را در یک پنل قدرتمند در اختیارتان قرار می‌دهد.

تا به حال٬ بهترین افزونه برای سئوی وردپرس٬ افزونه پرمیوم یوآست بوده که ما از آن در وبسایت‌های خود و مشتریان‌مان استفاده می‌کردیم. اما کمبود ابزارهای آن ما را مجاب به استفاده از ابزارهای خارجی می‌کرد. پس از آشنایی با این افزونه و کارکردهای شگفت‌انگیز و هوشمند آن٬ ما بلافاصله این افزونه را جایگزین یوآست در تمام سایت‌های خود و سایت برخی از مشتریان‌مان کرده‌ایم.

این افزونه هر چیزی را که ما برای سئوی سایت به آن نیاز داشتیم در اختیارمان قرار داده. شاید چند موردی به ذهن‌مان برسد و در افزونه موجود نباشد. اما وقتی به نقشه راه و توضیحات افزونه مراجعه کردیم دیدیم آن گزینه‌ها نیز در دستور کارشان قرار داشته و در بروزرسانی‌های بعدی در افزونه قرار داده می‌شود. با فعالسازی افزونه (به مدد ثبت نام رایگان در سایت mythemeshop) حتی می‌تواند از پیشنهاد کلیدواژه‌ی آن برای پست‌ها بهره‌مند شد. نام این افزونه Rank Math است.

 

مطالب مرتبط:

سئوی قدم به قدم: راهنمای جستجوی بهترین کلمات کلیدی برای وبسایت شما – پژوهش کلمات کلیدی

 

به زودی مقالات بسیاری در آموزش این افزونه منتشر خواهیم کرد. همچنین در تلاشیم دوره ویدیویی رایگان برای این افزونه در آکادمی منتشر کنیم. با توجه به اینکه علاوه بر قابلیت‌های قدرتمند خود افزونه٬ به مدد سینک با search console گوگل٬ تمام ابزارها و گزارشات سئوی گوگل وبمستر از طریق پنل افزونه در دسترس خواهد بود٬ این افزونه می‌تواند به عنوان یک کارشناس سئو در سایت‌تان عمل کند.

به شما اطمینان می‌دهیم این افزونه بسیار قدرتمندتر و مفیدتر از Yoast بوده و به زودی جای خود را در سایت‌های ایرانی باز خواهد کرد. بسیاری از عملکردهای این افزونه به صورت تشخیص هوشمند کار کرده٬ و از این نظر بسیار مفیدتر از افزونه Yoast به شما در پیکربندی سئوی سایت٬ و پست‌ها و محتوای‌تان کمک خواهد کرد.

برای آشنایی با کارکردهای این افزونه و تایید سخنان ما٬ کافی است سری به صفحه اصلی افزونه بزنید و انبوه قابلیت‌ها و امکانات مفید آن را مشاهده کنید..

به عنوان مثال٬ در تصویر زیر قابلیت پیشنهاد لینک که برای همین مقاله ارایه شده را مشاهده می‌کنید. افزونه لینک هایی از مطالب سایت را پیشنهاد کرده تا به عنوان لینک مرتبط در محتوای این مقاله قرار دهیم.

بهترین تکنیک‌های افزایش سرعت سایت ۲۰۱۸؛ کاهش تعداد افزونه‌ها تا حد ممکن 2

 

 

جایگزین کامل برای افزونه عضویت ویژه

برای راه‌اندازی سیستم عضویت ویژه و فروش اشتراک در سایت‌تان٬ چند افزونه بیشتر از همه مورد استفاده قرار می‌گرفتند که مشهورترین آنها افزونه Restrict content pro بود. اما این افزونه هم مانند نمونه‌های مشابه نیازمند چندین افزونه اضافی برای تکمیل قابلیت‌هاست.

حال برای آن که تنها با نصب یک افزونه بتوانید تمام قابلیت‌های سیستم عضویت ویژه را یکجا به سایت‌تان بیاورید٬ ما افزونه Ultimate Membership Pro را پیشنهاد می‌کنیم. این افزونه قدرتمند٬ به مدد پشتیبانی از ووکامرس٬ به شما این امکان را می‌دهد تا پکیج‌های خود را به عنوان محصول ووکامرس بفروشید و بتوانید از تمامی درگاه‌های بانکی ایرانی نیز استفاده کنید. سایر قابلیت‌های مورد نیاز٬ در این افزونه و به کمک ماژول‌های حرفه‌ای آن گنجانده شده و بدین ترتیب تعداد افزونه‌های شما را کاهش خواهد داد.

 

جایگزین برای افزونه همکاری در فروش

اگر بخواهید برای ایجاد سیستم بازاریابی و همکاری در فروش برای سایت‌تان از افزونه AffiliateWP استفاده کنید ناگزیرید دستکم چهار پنج افزونه برای افزودن قابلیت‌های بیشتر روی سایت‌تان نصب کنید. حال آن که برای قابلیت‌های کامل باید بیش از ۱۳ افزونه یا ادآن را روی سایت‌تان نصب کنید. بدیهی است که نصب این تعداد افزونه٬ تاثیر نامطلوبی را روی سرعت سایت‌تان به جا خواهد گذاشت.

ما افزونه‌ای را به شما معرفی می‌کنیم که از همه‌ی این ۱۳ افزونه٬ امکانات بیشتری جهت سیستم همکاری در فروش در اختیارتان قرار می‌دهد. و جالب این که تمام این قابلیت‌ها در یک افزونه‌ی باکیفیت و قدرتمند وجود دارد و شما نیاز به نصب هیچ افزونه اضافه‌ای ندارید. سازنده این افزونه٬ همان سازنده افزونه‌ی عضویت ویژه است که در بالا معرفی کردیم. و نام این افزونه محبوب هم Ultimate Affiliate Pro است. این افزونه یکی از محبوب ترین افزونه‌های مارکت فرشمی است که برای اولین بار توسط این مارکت در ایران ارایه شده است.

 

مطلب مرتبط:

راهنمای افزونه همکاری در فروش ultimate affiliate

 

یک افزونه برای مدیریت پیامک

اگر شما هم در سایت‌تان از سیستم‌های اطلاع‌رسانی پیامکی استفاده می‌کنید ممکن است برای هر کدام از سرویس‌های‌تان از یک افزونه پیامکی استفاده کنید. مثلا برای ارسال پیامک به مشتریان٬ به فروشندگان٬ جهت خبرنامه پیامکی٬ برای افزونه‌های مختلف سایت و کارکردهای آنها٬ از افزونه‌های مختلفی جهت ارسال پیامک استفاده کنید.

اما افزونه پیامک فرشمی٬ اغلب قابلیت‌های یک پنل پیامک را از طریق مدیریت وردپرس در اختیار شما می‌گذارد و علاوه بر آن از بسیاری از افزونه‌ها مثل ووکامرس٬ edd و fes و فرم تماس ۷ و گراویتی فرم پشتیبانی می‌کند. همچنین در بروزرسانی‌های آینده پشتیبانی از افزونه‌های دیگر که مورد تقاضای کاربران بوده نیز به آن اضافه می‌گردد. این افزونه همچنین از دفترچه تلفن٬ خبرنامه‌های پیامکی٬ ورود و ثبت نام با موبایل و تایید موبایل و بسیاری قابلیت‌های دیگر پشتیبانی می‌کند. بنابراین با استفاده از این افزونه٬ نیاز به هیچ افزونه دیگری برای مدیریت سیستم پیامکی سایت‌تان نخواهید داشت.

 

افزونه چندفروشندگی دکان

مارکت‌های معتبر آنلاین مثل دیجی‌کالا٬ محصولات سایر فروشندگان را نیز در سایت‌شان به فروش می‌رسانند. اگر شما نیز از سیستم چندفروشندگی در سایت‌تان استفاده می‌کنید ما یک پیشنهاد خوب برایتان داریم. گرچه افزونه دکان در نسخه‌های قدیمی‌تر٬ دارای چند ادآن بود٬ اما امروزه خصوصا در نسخه Business خود٬ تمام امکانات را از طریق ماژول‌های حرفه‌ای توسط یک افزونه عرضه می‌کند.

در این نسخه از افزونه دکان٬ ۱۷ ماژول اضافی نیز وجود دارد که قابلیت‌های مختلفی چون امکان مدیریت کارمندان برای فروشنده٬ قابلیت فروش پکیج‌های اشتراک محصول و امکان یکپارچگی با افزونه woocommerce booking جهت ایجاد سیستم رزرواسیون و فروش بلیط توسط فروشنده را به امکانات این افزونه می‌افزایند.

برای آن که کل سیستم چندفروشندگی فروشگاه خود را توسط یک افزونه مدیریت کنید از افزونه دکان نسخه business استفاده کنید.

 

افزونه اطلاع‌رسانی هوشمند؛ راهکاری جامع برای مدیریت اطلاع‌رسانی٬ خبرنامه و اعلان

افزونه اطلاع‌رسانی هوشمند وردپرس٬ یکی از جامع‌ترین افزونه‌های وردپرس در این زمینه و به واقع کامل‌ترین آنهاست. در این افزونه شما می‌توانید برای تمامی انواع اطلاع‌رسانی از جمله اطلاع‌رسانی ایمیلی٬ اعلان‌های پوش برای موبایل٬ مرورگر و ..٬ خبرنامه٬ اشتراک و کمپین خبری و … با هر سناریویی که مدنظرتان باشد برنامه‌ریزی کرده و تمام کارها را به سیستم خودکار و هوشمند افزونه بسپارید. با نصب این افزونه شما نیازی به نصب افزونه دیگری برای اطلاع‌رسانی نخواهید داشت.

این افزونه دارای یک رابط گرافیکی برای طراحی ایمیل است. بنابراین شما می‌توانید ایمیل‌های زیبایی طراحی کرده و سپس سناریوی ارسال آن را تنظیم کنید. شما می‌توانید مشترکین را به نرم‌افزار ایمپورت کرده و یا کمپین‌های مختلفی برای سایت‌تان طراحی کرده و مشترک جمع کنید. مثلا یک کاربر می‌توانید کمپینی برای خود فعال کند که تمام مطالب جدید منتشر شده سایت در زمینه افزونه‌های وردپرس برایش ایمیل شده و یا به آیفون و یا دیوایس اندرویدی‌اش ارسال شود.

قابلیت‌های افزونه بسیار بیش از آن است که بتوان حتی در یک مقاله‌ی کامل به تمام آنها اشاره کرد. اما شک نکنید این افزونه برای هر نوع سایتی الزامی است و می‌تواند در تعداد افزونه‌های سایت‌تان صرفه‌جویی عظیمی به وجود بیاورد چون با استفاده از آن به زودی درخواهید یافت که به بسیاری از افزونه‌های‌تان دیگر نیازی نخواهید داشت.

 

 

مطالب مرتبط

چطور دسته‌بندی دانلودهای edd را به فهرست و منوی سایت اضافه کنیم

همان طور که می‌دانید برای ایجاد فروشگاه با ووکامرس وقتی به بخش نمایش>>فهرست‌ها می‌روید برای ساخت یک فهرست تازه شما آیتم‌های مربوط به ووکامرس را به راحتی می‌توانید از منوی سمت راست انتخاب کنید. آیتم‌هایی از قبیل دسته‌بندی و برچسب‌های، انتخاب محصولات ووکامرس و … . و شما نیاز نیست که لینک و عنوان این دسته‌ها را به صورت دستی وارد کنید.

0 0 رای
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع‌رسانی درباره
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تتمام نظرات
0
لطفا درباره این مطلب نظر بدهیدx
()
x