به دنبال تبلیغ اینترنتی پربازده – برترین سرویس‌های تبلیغات آنلاین و کلیکی در سال ۱۳۹۹

به دنبال تبلیغ اینترنتی پربازده - برترین سرویس‌های تبلیغات آنلاین و کلیکی در سال ۱۳۹۹ 1

[به روزرسانی این مطلب در ۲۵ فروردین ۱۳۹۹]

در مطالب قبلی به روش‌های مختلف بازاریابی اینترنتی پرداختیم و نمونه‌هایی از سرویس‌های خلاقانه تبلیغ اینترنتی را بازگو کردیم. در این مقاله می‌خواهیم شما را با چند سرویس‌ ایرانی تبلیغات هوشمند آنلاین آشنا کنیم.

اگر می‌خواهید برای کسب و کار و یا وبسایت خود در دنیای وب و از طریق آنلاین بازاریابی کرده و اولا خود را به یک برند شناخته شده تبدیل کرده و سپس مشتریان و فروش و در نهایت درآمد خود را افزایش دهید بایستی نکات مهم این حوزه را بدانید. این که بسیاری از روش‌های تبلیغ بازده چندانی از لحاظ افزایش مشتری و فروش برای شما نخواهند داشت و برخی دیگر از سرویس‌های بازاریابی نیز به درد ارتقای برند و کسب اعتبار برای نام و نشان شرکت یا کسب و کار شما نمی‌خورد. بنابراین باید بدانید کجا تبلیغ کنید و برای چه هدفی و چگونه و از کدام یک از سرویس‌های تبلیغات آنلاین که تعدادشان اصلا هم کم نیست استفاده کنید.

این مقالات را هم برای اطلاعات بیشتر در این باره توصیه می‌کنیم:

روش‌های بازاریابی اینترنتی

معرفی سرویس‌های خلاقانه تبلیغ اینترنتی

 

همان طور که گفتیم در روش‌های بازاریابی اینترنتی یک مدل جدید وجود دارد که به اصطلاح بر اساس هوش مصنوعی و آنالیز سلیقه کاربران کار کرده و نمایش بنرها بر اساس تشخیص محتوا و درک علایق کاربر اتفاق می‌افتد. در این مقال، سه نمونه از سرویس‌های مطرح ایرانی در این زمینه را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

۱- کاپریلا

کاپریلا بر طبق تعریف خود، سرویس پیشنهاد محتوا و تبلیغات بر اساس هوش مصنوعی است. کاپریلا ادعا می‌کند که دستاوردهای هوش مصنوعی را برای آنالیز محتوای وب و درک علاقه مندی کاربران استفاده کرده و مرتبط ترین کالاها و خدمات را به کاربر معرفی می‌کند.

حقیقت آن است که با مقایسه‌ای که میان سرویس‌های مطرح شده در این مقاله صورت گرفته، کاپریلا بیش از سایرین برخوردار از هوشمندی بوده و پیشنهاد مطالب را بر اساس محتوای صفحه صورت می‌دهد. همان طور که در مطالب پیش گفته شد این نوع تبلیغ، مطالب تبلیغی شما را در صفحات مختلف وبسایت‌های پربازدید بر اساس محتوای صفحه و در ارتباط با آن نمایش می‌دهد.

به نظر می‌رسد این ارتباط دقیق‌تر میان مطالبی که مخاطب در حال خواندن آن است و مطالب پیشنهادی تبلیغی، موجب بالا رفتن نرخ تبدیل و کلیک‌های بیشتر بر روی مطالب شده و از طرف دیگر نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری نیز می‌تواند بالاتر از شکل‌های دیگر باشد چون کاربری که به صفحه می‌آید به احتمال بالا علاقه‌مند محصول و خدمات شماست.

اما نکته‌ای که درباره کاپریلا وجود دارد نرخ بالای هزینه کمپین‌های آن است. پلن‌های تبلیغی کاپریلا از یک میلیون تومان شروع می‌شود و اگر شما یک استارت‌آپ و کسب و کار نوپا هستید و ده‌ها هزینه‌ی دیگر پیش روی خود دارید این سرویس مناسب شما نیست. همچنین اگر می‌خواهید به عنوان نمایش‌دهنده در این سیستم فعالیت کنید و برای سایت‌تان درآمدی جور کنید می‌بایست رتبه خوبی در الکسا داشته باشید. پس اگر در آغاز راه هستید این سرویس پاسخگوی شما نخواهد بود. این سرویس مخصوص برندهای معتبر است چه نمایش‌دهنده و چه تبلیغ دهنده.

از آنجا که ما در آکادمی حامی و طرفدار کارآفرینی و کسب‌و‌کارهای نوپا، متن باز و آزادی و استفاده همگانی و مخالف انحصارطلبی هستیم، به دنبال سرویس‌هایی می‌گردیم که خطرپذیر باشند و غیر از رسیدن به درآمدهای کلان، اهدافِ اجتماعی و اقتصادی انسانی و ملی را نیز دنبال کنند و بیشتر به دنبال سرویس‌هایی می‌گردیم که خدمات‌شان، به رشد و توسعه استارت‌آپ‌ها و نشاط کارآفرینی و پیشرفت یاری رسانند.

بروزرسانی: طی تماسی که از طرف مدیریت کاپریلا صورت گرفت، توضیحاتی داده شد که لازم می‌دانیم در اینجا درج کنیم. توسعه‌دهندگان اظهار کرده‌اند که مبنای آنها برای پذیرش ناشران، تنها بر اساس رنک‌ها نیست و با بررسی‌های مختلفی که انجام می‌دهند سایت‌هایی با بازدیدهای کیفی را نیز حتی اگر رنک خوبی نداشته باشند انتخاب می‌کنند. منتها این پروسه ممکن است زمان‌بر باشد.

همچنین درباره هزینه ابتدایی جهت ایجاد کمپین اظهار شده بر اساس الگوریتم‌ها و ساختار کاپریلا، در محاسبه کلیک‌ها دقت بسیاری صورت گرفته و این کلیک‌ها بر روی گوگل آنالتیکز قابل مشاهده بوده و پرداخت بر اساس کلیک‌های کاملا واقعی و موثر انجام می‌گیرد. این امر یعنی بالا رفتن نزخ تبدیل و کاهش هزینه‌های نهایی برای تبلیغ دهندگان.

بررسی این موارد نیاز به تست پنل‌های مختلف کاپریلاست که در زمان مقتضی مطالبی در این باره در آکادمی منتشر خواهیم کرد.

 

۲- یکتانت

یکی از مشکلات یکتانت این است که درست مثل کاپریلا، فرآیندهای ثبت نام و ایجاد کمپین و استفاده از سرویس در آن خودکار نیست. یعنی ممکن است روزها و هفته‌ها پس از ثبت نام منتظر بمانید تا کسی با شما تماس بگیرد و اطلاعات شما را مرور کرده و پنلی در اختیارتان قرار دهد که امکانات سرویس را تست کنید. از آن‌جا که فعالیت انسانی با احتمال خطای انسانی نیز روبروست ممکن است درخواست شما را تا مدتی فراموش کنند که این اتفاق برای ما در هنگام پروسه تست عملکرد سرویس‌ها افتاد.

پاسخی که یکی از کارکنان در این باره به ما داده، مبنی بر تصمیم یکتانت بر ارتباط مستقیم با مشتریان خود بوده است و به همین سبب است که خدمات خود را از طریق تماس مستقیم ارایه می‌دهد. این پاسخ شاید تا حدی قانع کننده باشد اما بدیهی است این ارتباط مستقیم می‌تواند به روش‌های دیگری نیز انجام گرفته و در کنار آن فرآیندهای خودکار سرویس، موجب کاهشِ زمینه‌های اتلاف وقت گردد که در دنیای آنلاین فاکتور مهمی به شمار می‌آید.

یکی از ایرادات دیگری که می‌توان به یکتانت وارد آورد عدم ارایه قیمت پلن‌های خود در سایت است. برای شرکتی که در اهداف خود سخن از شفافیت و عدالت به میان می‌آورد بهتر آن است که پلن‌های قیمتی را نیز به صورت شفاف در اختیار مخاطبان قرار داده تا در همان ابتدا، مشتری امکانات موجود را با سرویس‌های دیگر مقایسه کرده و دست به انتخابی آگاهانه زند. از آنجا که علیرغم تماس‌ها و وعده‌های داده شده هنوز پنلی در اختیار ما قرار داده نشده درباره قیمت‌های این سرویس نمی‌توانیم نظری دهیم.

نکته دیگری که در سایت یکتانت و در بخش مربوط به ناشران توجه‌مان را جلب کرد بیان این جمله بود: “ما اعتقاد داریم که رتبه سایت معیار قیمت‌گذاری تبلیغات نیست بلکه کیفیت کاربران و ارزش دریافتی تبلیغ‌کنندگان معیار قیمت‌گذاری است”. اما طی تماسی که با کارکنان یکتانت داشتیم اعلام گردید که تنها سایت‌هایی با رنک پایین‌تر از ۲۰۰۰ به عنوان ناشر در یکتانت پذیرفته می‌شوند.

درباره کارکرد یکتانت باید گفت بر طبق بررسی‌های انجام شده، پیشنهاد مطالب یکتانت در پای پست‌ها، دارای ارتباط کمی با مطالب بوده که این البته صرفا یک نکته منفی نیست و ممکن است گستردگی دامنه علایق یک مخاطب در نظر گرفته شود که احتمال کلیک خوردن روی مطلب، به جذابیت عنوان و عکس مطلب بستگی دارد.

یکتانت متعلق به شرکت تجارت الکترونیک توژال است و رتبه الکسای آن در ایران در حدود ۱۰۰ است.

بروزرسانی: طی تماس یکتانت با ما، پنلی در اختیار ما قرار داده شد که به تست بخش‌های مختلف این سیستم بپردازیم. پس از بررسی کامل قابلیت‌های این سیستم مطلبی درباره کارکرد یکتانت منتشر خواهیم کرد.

یکتانت از زمان نوشتن و انتشار این مقاله تاکنون که بیش از ۲ سال می‌گذرد توسعه خوبی پیدا کرده و تقریبا به انتخاب شماره یک سایت‌ها و سرویس‌های مختلف چه به عنوان ناشر و چه به عنوان تبلیغ دهنده تبدیل شده است. در واقع به نظر ما چیزی که به این امر کمک کرده، پلتفرم قدرتمند و رابط کاربری آسان و کاربرپسند یکتانت بوده که در کمال سادگی و دقت طراحی شده و کار را برای تبلیغ‌دهنده‌گان در مدیریت کمپین‌های خود آسان می‌کند.

همچنین با افزایش قابل توجه تعداد ناشران یکتانت، اکنون در اغلب سایت‌هایی که به آنها مراجعه کنید که از نمایش تبلیغات کلیکی استفاده می‌کنند، بنرهای یکتانت را خواهید دید. همین امر موجب ترغیب بیشتر کسب و کارها برای راه‌اندازی کمپین تبلیغی خود در یکتانت شده است.  یکتانت قابلیت‌های مختلفی در اختیار شما می‌دهد از جمله کمپین‌های ری‌تارگتینگ (که شما کاربران و بازدیدکنندگان قبلی را به سایت برمی‌گرداند)، پوش نوتیفیکیشن، امکان رصد و هدفمند کردن تبلیغ به استفاده از اسکریپت یکتانت و البته تبلیغات همسان و بنری و …

کمترین مبلغ شارژ کمپین در یکتانت ۱۰۰ هزار تومان بوده که این روزها با شیوع کرونا و وضعیت نامشخص کسب و کارها، یکتانت این مبلغ را به ۲۵۰ هزار تومان افزایش داده که اقدامی نامناسب و غیراخلاقی به نظر می‌رسد و در شرایطی که نیاز به پشتیبانی از کسب و کارهای آنلاین جهت تامین نیازهای مردم وجود دارد به جای همراهی با مردم و کسب و کارها در این شرایط، یکتانت در مسیر مخالف قدم برداشته که از نظر ما اشتباه است و تبعات آن دامنگیر این سرویس بازاریابی اینترنتی خواهد شد.

 

۳- کانگورو

کانگورو استارت‌آپی است که به نظر می‌رسد گستردگی شبکه‌ای که ایجاد می‌کند برایش حایز اهمیت است. شما می‌توانید با دست‌کم خرج صدهزار تومان از جیب‌تان یک کمپین تبلیغی در کانگورو ایجاد کنید و صفحات فرود خود را (لینک، عکس و عنوان) در آن تعریف کنید.

در ابتدای کار نقایصی در سیستم کانگورو وجود داشته که به سرعت رفع شده و این نشان از تصمیم قاطع پشت این سیستم برای ارتقا و توسعه کار است. کانگورو رابط کاربری ساده و سریعی دارد و اغلب فرآیندهای آن به شکل خودکار انجام می‌گیرد. شما می‌توانید کلمات کلیدی و صفحات فرود متعددی برای هر کدام از کمپین‌های‌تان تعریف کنید و البته مشخص کنید که آیا لینک‌های شما تنها محدود به صفحات و مطالب مرتبط شوند و یا این‌که نمایش گسترده‌تری داشته باشند.

به عنوان نمایش دهنده یا ناشر نیز کار شما آسان است. در همان پنل خودتان می‌توانید وبسایت تعریف کرده و با استفاده از کدی که کانگورو در اختیارتان قرار می‌دهد و آن را در وبسایت‌تان در قسمت دلخواه قرار می‌دهید می‌توانید به عنوان نمایش دهنده در کانگورو به فعالیت پرداخته و برای خود درآمد کسب کنید. همچنین کانگورو ویجت‌هایی برای پلتفرم‌هایی همچون وردپرس نیز دارد که می‌توانید افزونه مربوط به آن را نصب کنید. اما ما اشکالاتی را در رابطه با افزونه تجربه کردیم که به نظر نمی‌رسد هنوز حل شده باشد. اگر شما نیز با افزونه مشکل داشتید همچنان می‌توانید از قطعه کد کانگورو استفاده کنید.

همان طور که گفتیم کانگورو در ابتدای کار نقایصی داشته که به مرور رفع شده اما یکی از مواردی که همچنان جای کار دارد امکان خودکار تایید کمپین‌هاست. شما اگر یک کمپین ایجاد کنید ابتدا می‌بایست مورد تایید قرار گیرد تا نمایش آن آغاز شود. حتی اگر تغییرات جزیی در آن داده باشید دوباره می‌بایست مورد تایید دستی قرار گیرد و این امر ممکن است ساعت‌ها تا چند روز به طول انجامد. برای کمپین‌هایی که شما می‌خواهید یک صفحه فرود را در زمان مشخصی فعال کنید و یا تخفیف زمانداری برای یک محصول را تبلیغ کنید، این مساله باعث بروز مشکل و ناکارآمدی می‌گردد.

همچنین همان‌طور که همیشه گفتیم یک پشتیبانی خوب، از هر چیزی در تبدیل مخاطب به مشتری وفادار بالاتر است و پشتیبانی بایست در دسترس همگان باشد. این ضعف در کانگورو وجود دارد که امکان پشتیبانی آنلاین در پنل و سایت برای کاربران فراهم نیست و ابتدا باید درخواست تماس دهید تا در آینده با شما تماس گرفته شود.

اما نقاط قوت کانگورو به نسبت رقبای ذکر شده، در چند نکته است که برای ما نیز اهمیت دارد. کانگورو مناسب استارت‌آپ‌ها و کسب و کارهای نوپایی است که می‌خواهند با ارائه نوآوری، هوای تازه‌ای به فضای کارآفرینی و کسب و کار ایران بدمند. این کسب و کارها با هزینه کمی می‌توانند در کانگورو کمپین ایجاد کنند. همچنین سایت‌هایی که محتوای باکیفیتی تولید می‌کنند و مخاطب عمده‌ای دارند فارغ از رنک سایت‌شان، می‌توانند از پنل ناشران در کانگورو استفاده کنند. عمومیت‌بخشی و ایجاد گستردگیِ بدون تمایز در ارایه خدمات، در نهایت به سود خدمات‌دهنده نیز خواهد بود چون کششِ بیشتری در کاربران و البته مشتریانِ بالقوه برای بهره‌مندی از این خدمات فراهم خواهد نمود.

بروزرسانیطی اطلاعی که از طرف مدیریت کانگورو به ما داده شد امکان چت آنلاین اکنون در سایت کانگورو فراهم شده اما همچنان انتظار می‌رود امکان پشتیبانی از طریق پنل نیز فراهم گردد.

بروزرسانی: با توجه به اینکه در حال حاضر فعالیت این سرویس متوقف شده و گویا شاهد تغییراتی خواهد بود در صورتی که مجددا فعالیت آن آغاز شود این مطلب را بروزرسانی خواهیم کرد.

 

مدیااد Mediaad

یک سرویس دیگر، که در سال گذشته (۱۳۹۸) پیشرفت چشمگیری داشته و توانسته توجه‌ها را به خود جلب کند مدیااد است. این سرویس نیز یک پلتفرم ساده و کاربرپسند در اختیار کاربران قرار می‌دهد و از مبلغ ۱۰۰ هزار تومان می‌توان آن را شارژ کرد.  در مدیااد شما حتی می‌توانید سایت‌های نمایش دهنده تبلیغ خود را نیز انتخاب کنید. ناشران مدیااد نیز افزایش قابل توجهی داشته‌اند و تبلیغ شما در سایت‌های معتبری نمایش داده خواهد شد. گرچه همچنان در مقایسه با یکتانت، کلیک‌های موثر کم‌تری دریافت می‌کنید اما با توجه به نمودار رشد این سرویس، در آینده شاهد تاثیرگذاری بهتر خواهید بود و توصیه می‌کنیم از این سرویس استفاده کنید.

 

نتیجه‌گیری:

طبق آن‌چه پیش از این گفتیم سرویس‌های تبلیغ هوشمند، می‌تواند جایگزینی بومی برای تبلیغ گوگل باشد که برای ما دچار محدودیت‌های بسیاری است. اما سرویس‌های عرضه شده ایرانی تا رسیدن به کیفیت و جایگاهی که بتوانند مانند گوگل، محتوای دقیق و باارزش و موردنیاز کاربران را در جای درست خود به آن‌ها عرضه کنند و برای تبلیغ کنندگان ارزش افزوده بیافرینند راه بسیاری پیش رو دارند. ارائه بسته‌های قیمتی مناسب، گزارش‌های دقیق و شفاف، امکان زمان بندی کمپین‌ها و ارایه پنلی قدرتمند جهت کنترل و مدیریت کامل بر روی تبلیغات، پشتیبانی مناسب و ارائه اتوماسیون قوی در فرآیندها، از جمله اقداماتی است که خدمات‌دهندگان باید به آن اهمیت بیشتری داده و همچنین توسعه و ارتقای الگوریتم‌های موسوم به هوش مصنوعی نیز می‌تواند به کیفیت کارکرد و رشد علاقه کاربران کمک کند.

شما نیز اگر سرویس‌های ایرانی دیگری در این باره می‌شناسید با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط

روش های بازاریابی اینترنتی

آیا می‌دانستید بسیاری از روش‌های تبلیغات بازدهی بسیار کمی دارد؟ برخلاف تبلیغ شرکت‌های تبلیغاتی اتفاقا تبلیغات هزینه است. هزینه‌ای که بسیاری از اوقات بازگشتی ندارد. چه راهکارهایی برای بازاریابی آنلاین وجود دارد که نتیجه‌ای ناامیدکننده در پی نداشته باشد. در ادامه مقاله با بهترین روش‌ها آشنا می‌شوید.

استادکار وردپرس شوید >> کارگاه وبمستری وردپرس از مبتدی تا فوق حرفه‌ای

آکادمی فرشمی بنا به خواست بسیاری از کاربران و مشتریان قدیمی مارکت و سایت فرشمی اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزشی حضوری در باب وبمستری و تکنیک‌های مدیریت سایت در وردپرس نموده است. علاوه بر ساخت وبسایت شما با مباحثی مانند سئو و بازاریابی کلمات کلیدی، شناخت عملکرد و تکنیک‌های گوگل، بالا بردن امنیت و سرعت وبسایت، راهکارهای مؤثر تبلیغ و بازاریابی اینترنتی در ایران، شناخت بهترین سرویس‌ها و خدمات آنلاین ایرانی برای ارتقای سایت شما و روش استفاده از آنها، آنالیز و تعمیرات سایت وردپرسی و .. آشنا خواهید شد.

در این کارگاه‌های حضوری شما، با شیوه‌های راه‌اندازی یک سایت وردپرسی از صفر آشنا می‌شوید. همچنین تکنیک‌های ارتقای کیفی سایت تا تبدیل آن به یک برند معتبر در فضای وب را فرا خواهید گرفت. در ادامه شما را با مباحث اصلی این کارگاه‌ها آشنا خواهیم کرد.

0 0 رای
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع‌رسانی درباره
guest
3 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تتمام نظرات
سهراب
سهراب
1 سال پیش

جالبه شما هم به این نکته درباره یکتانت اشاره کردید. برای من هم عجیب بود که در این شرایط نرخ خودشون رو افزایش دادن و به نظرم سوءاستفاده از شرایط هست و ما هم دیگه از این سرویس استفاده نخواهیم کرد. من مدیااد رو به جاش توصیه میکنم

امین وحیدی
امین وحیدی
1 سال پیش

با تشکر از شما. متن مفیدی بود و من از یکی دو تا از این سرویس‌ها استفاده کردم و تقریبا راضی بودم

حسین
حسین
3 سال پیش

سلام
اگه مایل بودید مدیااد (mediaad.org) رو هم امتحان کنید.

3
0
لطفا درباره این مطلب نظر بدهیدx
()
x
ارایه مجدد توسط فرشمیکا

پکیج همکاری در فروش و بازاریابی شبکه‌ای

برترین ابزار برای راه‌اندازی سیستم بازاریابی در وردپرس با محبوب‌ترین افزونه همکاری در فروش + ادآن‌های ارایه شده توسط فرشمی و آموزش‌های ویدیویی