برترین افزونه دوره ساز وردپرس برای ساخت آموزشگاه آنلاین

برترین افزونه دوره ساز وردپرس برای ساخت آموزشگاه آنلاین 1

اکنون دیگر به مدد وردپرس و نرم افزارهای تحت وب٬ شما می‌توانید یک آموزشگاه آنلاین مجازی داشته باشید. یعنی به جای اجاره دفتر و یا خرید ساختمان جهت برگزاری کلاس‌ها و ثبت نام٬ تمام مراحل آموزش از تبلیغ و ثبت نام گرفته تا برگزاری کلاس ها و جلسات رفع اشکال و بسیار بیشتر از اینها را به صورت آنلاین راه‌اندازی کنید. در واقع آموزشگاه‌های آنلاین٬ می‌توانند خدمات به مراتب بیشتری نسبت به آموزشگاه‌های واقعی ارایه دهند.

 

برترین افزونه های دوره ساز در وردپرس

در این مقاله می‌خواهیم برترین پلتفرم‌هایی که به کمک آن می‌توانید یک آموزشگاه آنلاین حرفه‌ای و تمام عیار راه‌اندازی کنید را معرفی می‌کنیم. مثل همیشه یادتان باشد که مقاله را تا آخر بخوانید چون برترین سیستم در انتها معرفی خواهد شد.

تیم طراحی وب فرشمی٬ از تمام پلتفرم‌های مطرح ساخت سیستم آموزشی برای وردپرس٬ در وب سایت‌ها استفاده کرده و آنها را مورد بررسی و کارشناسی قرار داده است. بنابراین مواردی که در اینجا معرفی می‌شود٬ نمونه‌هایی است که به لحاظ کارکرد٬ برترین کیفیت و عملکرد را ارایه داده و امتیاز بالاتری به لحاظ فنی کسب کرده است.

 

افزونه LearnPress

احتمالا نام این افزونه را شنیده‌اید. اگر در زمینه آموزش آنلاین فعالیت کرده باشید باید با این افزونه آشنا باشید. این افزونه رایگان٬ تبدیل به محبوب‌ترین افزونه آموزشی برای وردپرس شده اما لزوما بهترین آنها نیست. همین رایگان بودن یکی از علت‌های محبوب شدن آن است اما هیچ چیزی بی سبب رایگان نیست.

ناگفته پیداست که معنی رایگان بودن آن است که هسته این افزونه و عملکردهای اصلی آن رایگان است اما اگر شما برای آموزشگاه‌تان امکانات اضافی بخواهید – که حتما می‌خواهید – نیازمند صرف هزینه از جیب‌تان و خرید افزونه های اضافی خواهید بود.

گرچه بسیاری از قابلیت‌های اصلی مورد نیاز در افزونه اصلی تعبیه شده و چند افزونه رایگان نیز برای توسعه آن موجود است. همین ها باعث شده که این افزونه از دانلود بالایی بهره‌مند شود (بیش از ۵۰ هزار نصب فعال با امتیاز ۴.۴). خب تا اینجا همه چیز خوب است. اما باید دید عملکرد افزونه چگونه است.

برترین افزونه دوره ساز وردپرس برای ساخت آموزشگاه آنلاین 2

برای این افزونه٬ قالب‌های آموزشی متعددی در بازار وجود دارد که آموزشگاه خود را بر اساس این افزونه راه‌اندازی کرده‌اند. قالب های مطرحی مانند eduma یا همان education wp و قالب جدید course builder. برای آن که از این افزونه استفاده کنید بهتر است ابتدا قالبی سازگار با آن را خریداری نموده و سپس به کمک بسته کامل ادآن‌های افزونه٬ نسبت به راه‌اندازی اموزشگاه آنلاین خود اقدام کنید. چرا؟

به خاطر این که در راه‌اندازی آموزشگاه آنلاین با این افزونه٬ ممکن است با موارد و مشکلاتی مواجه شوید که وقت زیادی از شما در رفع کردن آنها به هدر برود. مخصوصا برای استفاده از درگاه‌های پرداخت و بومی سازی آموزشگاه‌تان٬ ممکن است قدری به دردسر بخورید. برای همین بهتر است از یک قالب آماده استفاده کنید که نیمی از کار را برای شما آماده کرده و به کمک بسته ادآن‌ها٬ موارد مورد نیازتان را رفع کنید.

برترین افزونه دوره ساز وردپرس برای ساخت آموزشگاه آنلاین 3

 

محاسن:

 • رایگان بودن
 • وجود افزونه درگاه زرین پال برای آن
 • قابلیت سینک با پرداخت ووکامرس مناسب برای کاربر ایرانی
 • سادگی و کارآیی

معایب:

 • تعدد افزونه‌های اضافی برای توسعه کارکرد
 • سازگاری عضویت ویژه تنها با افزونه ضعیف paid membership pro

امتیاز: 3.5/5

توضیحات بیشتر و دریافت بسته افزونه‌های learnpress

 

افزونه Learndash

این افزونه در اکثر بررسی ها رتبه بسیار بالاتری از learnpress دریافت کرده است. تنها نکته‌ای که شاید بار منفی داشته باشد رایگان نبودن هسته آن است. اما از نظر ما این به هیچ وجه پوینت منفی محسوب نمی‌شود. عقیده ما این است که شما باید برای کسب و کار خود ارزش قایل شوید تا مشتریان شما نیز به آن بها بدهند. اگر شما به دنبال ابزارهای رایگان برای کارتان باشید٬ یعنی هنوز خودتان را جدی نگرفته‌اید و به هدف‌تان ایمان ندارید. این افزونه نیز در قالب‌های مختلفی مورد استفاده قرار گرفته و بعد از لرن دش٬ جزو پراستفاده ترین افزونه‌های lms به شمار می‌رود.

برترین افزونه دوره ساز وردپرس برای ساخت آموزشگاه آنلاین 4

این افزونه نیز برای افزودن قابلیت‌ها نیازمند چندین افزونه جانبی هست. تعداد این افزونه‌ها روز به روز در حال افزایش است و به همین خاطر سازگاری خوبی با افزونه‌ها و سایر سیستم‌های مبتنی بر وردپرس از جمله عضویت ویژه و بادی پرس می‌باشد.

برترین افزونه دوره ساز وردپرس برای ساخت آموزشگاه آنلاین 5

محاسن:

 • سازگاری با ووکامرس – بادی پرس و بی بی پرس به کمک افزونه های اضافی
 • سازگاری با چندین افزونه عضویت ویژه از جمله pmp و rcp و memberpress (به کمک ادآن)
 • سازگاری با صفحه سازهای وردپرس
 • دارای دوره ساز داخلی برای ادمین و فرانت اند

معایب:

 • نیاز به افزونه‌های اضافی برای گسترش قابلیت ها

 

امتیاز: 4/5

توضیحات بیشتر و دریافت افزونه Learndash و ضمیمه ها

 

 

افزونه Ultimate Learning Pro

و بالاخره افزونه قدرتمند مدیر حرفه‌ای آموزش یا ulp کاری تازه از کمپانی indeed سازنده مشهور افزونه های Ultimate membership pro و ultimate affiliate pro. تمام افزونه‌های قبلی این شرکت توسط فروشگاه فرشمی ارایه شده و به فروش قابل توجهی دست یافته است. این بار نیز این توسعه دهنده قدم به دنیای آموزش آنلاین گذاشته و یک افزونه با همان کیفیت در این زمینه به بازار عرضه کرده است که مانند افزونه‌های قبلی٬ در مدت کوتاهی به فروش و محبوبیت قابل توجهی دست یافته است.

یکی از محاسن خوب افزونه‌های این شرکت٬ تجمیع تمام قابلیت‌های مورد نیاز در یک افزونه٬ و عدم نیاز به هیچ افزونه اضافی می‌باشد. دیگر شما نیازی نیست برای راه‌اندازی سیستم آموزش خود دستکم ۱۰ افزونه نصب کنید و باز هم قابلیت‌هایی در این میان مفقود شده باشد و هم اینکه سرعت سایت‌تان نیز تحت تاثیر تعدد این افزونه‌ها قرار بگیرد. حسن دیگر این افزونه در طراحی و زیبایی پنل کاربری و ادمین آن می‌باشد که کار با آن را لذت بخش کرده است.

سازندگان با ارایه بروزرسانی‌های مداوم برای این افزونه٬ توسعه این افزونه را تضمین کرده‌اند. این افزونه به صورت داخلی با ووکامرس سازگار بوده و شما می‌توانید دوره‌های آموزشی خود را به کمک درگاه‌های پرداخت ووکامرس به فروش برسانید. همچنین سازگاری با افزونه‌هایی مانند بادی پرس نیز تضمین شده است. جذابیت دیگر این افزونه در آن است که با افزونه‌های دیگر این شرکت یعنی افزونه همکاری در فروش و افزونه عضویت ویژه سازگار بوده و شما نیازی به نصب ادآن برای راه‌اندازی سیستم عضویت ویژه(مانند دو افزونه بالا) نخواهید داشت.

برترین افزونه دوره ساز وردپرس برای ساخت آموزشگاه آنلاین 6

محاسن:

 • تجمیع تمام قابلیت ها در یک افزونه و بدون نیاز به نصب هیچ افزونه اضافی
 • سازگاری با ووکامرس و بادی پرس
 • سازگاری با افزونه همکاری در فروش و عضویت ویژه indeed
 • طراحی و رابط کاربری زیبا
 • سازگاری با افزونه های وردپرس

معایب:

ندارد

 

امتیاز: 4.9/5

توضیحات بیشتر و دریافت افزونه Ultimate Learning Pro

مطالب مرتبط

0 0 رای
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع‌رسانی درباره
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تتمام نظرات
0
لطفا درباره این مطلب نظر بدهیدx
()
x